Eksplodujące Kotki

Dla kochających koty i wybuchy
22 opinie
  • 2 - 5 osób
  • od 12 lat
  • 5 - 15 minut
  • wydanie polskie
Sprawdź, na czym polega fenomen kultowej karcianki i spróbuj swoich sił w oszukiwaniu przeznaczenia! Eksplodujące Kotki to napędzana kociakami, całkowicie bezpieczna odmiana rosyjskiej ruletki. Podczas rozgrywek gracze co turę dobierają po jednej karcie, aż do momentu, gdy ktoś wyciągnie eksplodującego kotka – taki nieszczęśnik wybucha i ginie, a tym samym kończy grę. Na szczęście w talii są też karty, dzięki którym możemy odwlekać nieuniknione (a raczej przerzucić je prosto na przeciwników). Aby wygrać, musimy mądrze zarządzać kartami, które uda nam się zdobyć. Na czym to polega? W talii znajduje się kilka eksplodujących kotków. Aby zagrać, połóżcie ją rewersami kart do góry i kolejno ciągnijcie karty do momentu, aż ktoś z Was dobierze eksplodującego kotka. Osoba, która na niego trafi – wybucha. I już do końca gry pozostaje martwa. Przy okazji możecie zagrywać różne karty odwracające uwagę eksplodujących kotków. Powtarzajcie tę czynność do momentu, aż w grze zostanie tylko 1 gracz. Ta osoba wygrywa grę. Im więcej kart pociągniesz, tym bardziej ryzykujesz, że trafisz na eksplodującego kotka. Eksplodujesz - przegrywasz I wypełnia Cię palący sos o smaku smutku. Nie eksplodujesz - wygrywasz I wypełnia cię wspaniałość, gratsy, serio. A pozostałe karty... zmniejszają ryzyko, że wybuchniesz wraz z eksplodującym kotkiem. Dlaczego pokochasz tę grę?  Eksplodujące Kotki to kultowy projekt wśród gier oryginalnie wydanych przez kampanie crowdfundingowe. W 2015 roku ponad 219 000 osób wsparło to miauczące szaleństwo! Jeśli kochasz gry pełne negatywnej interakcji i złośliwych zagrywek, to zabawa dla Ciebie. Na szali leży odpadnięcie z gry, więc zawsze walczycie o wysoką stawkę! Za specyficzny humor (obecny zarówno na kartach, jak i w materiałach promocyjnych) oraz charakterystyczne ilustracje w grze odpowiada Matthew Inman, twórca internetowego komiksu The Oatmeal.
Autor:
Matthew Inman, Elan Lee, Shane Small
Ilustracje:
Matthew Inman
Wydawca:
Rebel
109,95
89,95
-18%
(najniższa cena w ciągu 30 dni przed promocją: 109,95 zł)

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Sprawdź, na czym polega fenomen kultowej karcianki i spróbuj swoich sił w oszukiwaniu przeznaczenia! Eksplodujące Kotki to napędzana kociakami, całkowicie bezpieczna odmiana rosyjskiej ruletki. Podczas rozgrywek gracze co turę dobierają po jednej karcie, aż do momentu, gdy ktoś wyciągnie eksplodującego kotka – taki nieszczęśnik wybucha i ginie, a tym samym kończy grę. Na szczęście w talii są też karty, dzięki którym możemy odwlekać nieuniknione (a raczej przerzucić je prosto na przeciwników). Aby wygrać, musimy mądrze zarządzać kartami, które uda nam się zdobyć.

Na czym to polega?

W talii znajduje się kilka eksplodujących kotków. Aby zagrać, połóżcie ją rewersami kart do góry i kolejno ciągnijcie karty do momentu, aż ktoś z Was dobierze eksplodującego kotka. Osoba, która na niego trafi – wybucha. I już do końca gry pozostaje martwa. Przy okazji możecie zagrywać różne karty odwracające uwagę eksplodujących kotków.

Powtarzajcie tę czynność do momentu, aż w grze zostanie tylko 1 gracz. Ta osoba wygrywa grę. Im więcej kart pociągniesz, tym bardziej ryzykujesz, że trafisz na eksplodującego kotka.

Eksplodujesz - przegrywasz

I wypełnia Cię palący sos o smaku smutku.

Nie eksplodujesz - wygrywasz

I wypełnia cię wspaniałość, gratsy, serio.

A pozostałe karty...

zmniejszają ryzyko, że wybuchniesz wraz z eksplodującym kotkiem.

Dlaczego pokochasz tę grę? 

  • Eksplodujące Kotki to kultowy projekt wśród gier oryginalnie wydanych przez kampanie crowdfundingowe. W 2015 roku ponad 219 000 osób wsparło to miauczące szaleństwo!
  • Jeśli kochasz gry pełne negatywnej interakcji i złośliwych zagrywek, to zabawa dla Ciebie. Na szali leży odpadnięcie z gry, więc zawsze walczycie o wysoką stawkę!
  • Za specyficzny humor (obecny zarówno na kartach, jak i w materiałach promocyjnych) oraz charakterystyczne ilustracje w grze odpowiada Matthew Inman, twórca internetowego komiksu The Oatmeal.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 56 kart
  • instrukcja
Waga:
210 g
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
EKIEK01PL
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.41
na podstawie 22 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Eksplodujące KotkiNajbardziej przydatne recenzje

Krystian

Liczba recenzji: 120

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobra gra z ciekawymi rozwiązaniami z komicznymi nazwami kart.
UWAGA: Graj z ludźmi z poczuciem humoru bo możesz stracić znajomych.


Wojtek

Liczba recenzji: 1

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Świetna gra przy której można spędzić wiele godzin. Serdecznie polecam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Ola

Liczba recenzji: 19

Dobry, solidny produkt

Fajna i śmieszna gra, całkiem prosta


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 2
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 1

Interesuje mnie konkretna sytuacja: 1) Gracz A zagrywa kartę atakuj; 2) Gracz B w pierwszym ruchu postanawia wziąć kartę ze stosu – okazuje się, że jest to eksplodujący kotek, którego udaje mu się rozbroić; zostaje druga tura – czy teraz ten gracz ma możliwość użycia karty NIE, NIE, NIE w odniesieniu do karty ATAKUJ? Czyj ruch w takiej sytuacji jest kolejny? Czy po zagraniu dwóch kart „pomiń” w odpowiedzi na „atakuj” kolejka idzie dalej, czy wraca do gracza który zaatakował? Jak dokładnie działa karta NIE, NIE, NIE – czy w odpowiedzi np. na kartę przysługa (bez kolejnej odpowiedzi) zwalnia z przysługi gracza B i przesuwa kolejkę do gracza C, czy kolejka wraca do gracza A?

~ Zuzanna 19.11.2023 03:06

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Czym się różni nowa edycja od "starej edycji"?

~ Seba 24.08.2022 14:24

Została zmieniona grafika na pudełku oraz insert.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Ewelina 30.01.2024 10:24

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Zaklinacze cienia

Zaklinacze cienia

Klink (edycja polska)

Klink (edycja polska)

Je się w lesie

Je się w lesie