Konspiracja: Uniwersum Abyss (edycja niebieska)

Wejdź do świata Głębi i zawalcz o wpływy!
27 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 8 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
W królestwie Głębi życie toczy się w rytmie zbrodni i intryg. W Oceanicznym Senacie, który stanowi centrum walki o władzę, woda jest wzburzona od bezustannych knowań politycznych rywali snujących mrzonki o swojej dominacji. Zdobądź względy najbardziej wpływowych lordów, zanim Twoi przeciwnicy zbuntują ich przeciwko Tobie, i mądrze zarządzaj swoją izbą. Czy uda Ci się zdobyć kontrolę nad całym senatem? Konspiracja: Uniwersum Abyss to samodzielna gra rozgrywająca się w królestwie Głębi znanym z Abyss. Podczas rozgrywki będziemy starali się zdobyć przychylność lordów i ich koalicji, przejąć kontrolę nad kluczowymi miejscami oraz gromadzić cenną, podwodną walutę w postaci pereł. UWAGA! Gra występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: fioletowej oraz niebieskiej. Różnią się one jedynie grafiką na pudełku - wybierz tę, która bardziej Ci się spodoba! Na czym to polega? Celem gry jest przejęcie kontroli nad Oceanicznym Senatem poprzez stworzenie najbardziej wpływowej izby z lordów popierających naszą wizję królestwa. Aby to osiągnąć, uczestnicy będą dobierali karty lordów i umieszczali je w formie odwróconej piramidy. Każdy z lordów ma swoją specjalną zdolność, aktywowaną podczas umieszczania go w izbie, a także wartość wpływu, który pozwala przejmować kontrolę nad cennymi miejscami. Dodatkowo istotne są gildie, do których przynależą nasi lordowie i to, w jakich miejscach naszej piramidy ich umieszczamy. Dlaczego pokochasz tę grę? W Konspiracji nie ma dwóch identycznych partii i dwóch podobnych układów kart. Za każdym razem od nowa budujemy swoją izbę, a mnogość czynników, za które otrzymujemy punkty (lordowie o najwyższym wpływie, koalicje, miejsca, tytuł Władcy pereł...) sprawiają, że możemy wypróbować różne strategie i za każdym razem czuć satysfakcję z zabawy. Konspiracja: Uniwersum Abyss we wspaniały sposób nawiązuje do poprzednich gier serii i cieszy oko doskonałymi grafikami rodem z podwodnego świata. Zarówno karty lordów, jak i miejsc zdobią klimatyczne grafiki. Dzięki prostym zasadom gra nada się doskonale na początek przygody z serią Abyss, ale też jako lżejszy przerywnik pomiędzy bardziej rozbudowanymi tytułami.
Autor:
Bruno Cathala, Charles Chevallier
Ilustracje:
Pascal Quidault
Wydawca:
Rebel
59,95
24,90
-58%

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

W królestwie Głębi życie toczy się w rytmie zbrodni i intryg. W Oceanicznym Senacie, który stanowi centrum walki o władzę, woda jest wzburzona od bezustannych knowań politycznych rywali snujących mrzonki o swojej dominacji. Zdobądź względy najbardziej wpływowych lordów, zanim Twoi przeciwnicy zbuntują ich przeciwko Tobie, i mądrze zarządzaj swoją izbą. Czy uda Ci się zdobyć kontrolę nad całym senatem?

Konspiracja: Uniwersum Abyss to samodzielna gra rozgrywająca się w królestwie Głębi znanym z Abyss. Podczas rozgrywki będziemy starali się zdobyć przychylność lordów i ich koalicji, przejąć kontrolę nad kluczowymi miejscami oraz gromadzić cenną, podwodną walutę w postaci pereł.

UWAGA! Gra występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: fioletowej oraz niebieskiej. Różnią się one jedynie grafiką na pudełku - wybierz tę, która bardziej Ci się spodoba!

Odwiedź podwodne miejsca i przejmij kontrolę nad królestwem Głębi!

Na czym to polega?

Celem gry jest przejęcie kontroli nad Oceanicznym Senatem poprzez stworzenie najbardziej wpływowej izby z lordów popierających naszą wizję królestwa. Aby to osiągnąć, uczestnicy będą dobierali karty lordów i umieszczali je w formie odwróconej piramidy.

Każdy z lordów ma swoją specjalną zdolność, aktywowaną podczas umieszczania go w izbie, a także wartość wpływu, który pozwala przejmować kontrolę nad cennymi miejscami. Dodatkowo istotne są gildie, do których przynależą nasi lordowie i to, w jakich miejscach naszej piramidy ich umieszczamy.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • W Konspiracji nie ma dwóch identycznych partii i dwóch podobnych układów kart. Za każdym razem od nowa budujemy swoją izbę, a mnogość czynników, za które otrzymujemy punkty (lordowie o najwyższym wpływie, koalicje, miejsca, tytuł Władcy pereł...) sprawiają, że możemy wypróbować różne strategie i za każdym razem czuć satysfakcję z zabawy.
 • Konspiracja: Uniwersum Abyss we wspaniały sposób nawiązuje do poprzednich gier serii i cieszy oko doskonałymi grafikami rodem z podwodnego świata. Zarówno karty lordów, jak i miejsc zdobią klimatyczne grafiki.
 • Dzięki prostym zasadom gra nada się doskonale na początek przygody z serią Abyss, ale też jako lżejszy przerywnik pomiędzy bardziej rozbudowanymi tytułami.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 60 kart lordów
 • 25 kart miejsc
 • 21 żetonów
 • znacznik
 • instrukcja
Waga:
272 g
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.52
na podstawie 27 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Konspiracja: Uniwersum Abyss (edycja niebieska)Najbardziej przydatne recenzje

Adrian

Liczba recenzji: 203

Jak dla mnie ideał :)

Edycja niebieska Konspiracja. Kapitalna gra karciana w klimacie unwersum Abyss. Szybka rozgrywka przejrzyste zasady, fajna interakcja między graczami. Idealny tytuł jako przerywnik czy zabranie na jakiś wyjazd ze względu małych rozmiarów puszki z gra. Polecam


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

DArek

Liczba recenzji: 43

Dobry, solidny produkt

Dobra gra. Dla nowych graczy jest parę niuansów, które trzeba jednocześnie wyłożyć, przez co się na początku gubią.

Rozgrywka szybka, polega przede wszystkim na ciągnięciu kart: ze wspólnego stosu lordów lub stosu odrzuconych kart. Jeśli lord ma klucz, to kombinacja 2 lub 3 kluczy daje dodatkowe premie z kart miejsc - również ciągniętych ze stosu.

Troszkę przypomina Splendor, też jest to optymalizacyjna gra, czasem jeden ruch lub karta może zdecydować o zwycięstwie, a różnice punktowe na koniec bywają niewielkie. Z tym, że w zasadzie nie istnieje element inwestowania jak w Splendorze, zamiast tego jest więcej możliwości kombinowania w jaki sposób uzyskać punkty zwycięstwa (tzw. Punkty Wpływów) na koniec gry: za najbardziej wpływowego lorda z danego koloru, za miejsca, za ułożenie linii w jednym kolorze, oraz dla jednego gracza z największą ilością pereł (ta ostatnia opcja wydała mi się trochę na siłę dołożona do gry, bo po za tym perły mają dość małe znaczenie - tylko jako premia przy niektórych miejscach).

Co mi się podoba, to kombinowanie z kolorystyką kart. Można grać strategię z różnorodnością kolorów (w sumie 5 kolorów lordów, dzięki czemu więcej dostanie się punktów z herbów), lub też z mniejszą ilością kolorów (wówczas łatwiej jest stworzyć dłuższą linię). Ostatecznie jednak jakąkolwiek się nie obierze strategię, wydaje się, że nie ma w nich wielkich punktowych różnic - zatem gra jest dość zbalansowana, ale może aż za bardzo. Przewagi trzeba szukać w drobnych niuansach, zwłaszcza w miejscach, które mogą zapewniać znaczące bonusy.

Interakcja polega głównie na podbieraniu sobie kart - ale jest wyczuwalna, bo możesz polować na jakąś kartę, która akurat pojawi się w turze innego gracza i obserwować z zapartym tchem jego proces decyzyjny: czy odrzuci czy weźmie kartę.

Gra szybka i przyjemna, klimat nie bardzo wyczuwalny - kolejne podobieństwa do Splendora, gdzie liczy się punktowa optymalizacja. Za kolejny minus dodałbym fakt, że pomimo, że 5 kolorów lordów reprezentuje różne grupy (kupców, magów, żołnierzy...), to nie ma to żadnego znaczenia dla gry. Szkoda, powinny mieć one znaczenie.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Karolina

Liczba recenzji: 17

Jak dla mnie ideał :)

ZALETY:
+ zachwycające pełne szczegółów grafiki stworzeń i miejsc,
+ mały format, który umożliwia zabranie gry ze sobą praktycznie wszędzie,
+ fajne wprowadzenie do uniwersum Abyss, jeśli ktoś nie zna oryginalnej gry,
+ banalne zasady gry,
+ szybka i dynamiczna rozgrywka (zwłaszcza dla 2 osób),
+ dość spora regrywalność,
+ możliwość lekkiego pogłówkownia.

NIEKONIECZNIE WADY:
+ / – bardzo duża losowość,
+ / – wynik często zależy od szczęścia.

Jeśli szukasz prostej i szybkiej karcianki, która całkiem dobrze działa na dwie osoby, to Konspiracja przypadnie Ci do gustu. Dla mnie jest to fajna propozycja na wieczór, kiedy chce się w coś zagrać, ale niekoniecznie jakoś wybitnie wysilać. Ma banalne zasady, które można opanować już po kilku rundach, dlatego też ma niski próg wejścia i spodoba się początkującym graczom. Co prawda o wyniku może decydować w głównej mierze szczęście, jednakże mnie osobiście to jakoś wybitnie nie przeszkadza.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie