Konspiracja: Uniwersum Abyss (edycja niebieska)
Wejdź do świata Głębi i zawalcz o wpływy!- 2 - 4 osoby
- od 8 lat
- ok. 30 minut
- wydanie polskie
- Autor:
- Bruno Cathala, Charles Chevallier
- Ilustracje:
- Pascal Quidault
- Wydawca:
- Rebel
Dostawa (Paczkomaty 24/7)
już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy
Opis
W królestwie Głębi życie toczy się w rytmie zbrodni i intryg. W Oceanicznym Senacie, który stanowi centrum walki o władzę, woda jest wzburzona od bezustannych knowań politycznych rywali snujących mrzonki o swojej dominacji. Zdobądź względy najbardziej wpływowych lordów, zanim Twoi przeciwnicy zbuntują ich przeciwko Tobie, i mądrze zarządzaj swoją izbą. Czy uda Ci się zdobyć kontrolę nad całym senatem?
Konspiracja: Uniwersum Abyss to samodzielna gra rozgrywająca się w królestwie Głębi znanym z Abyss. Podczas rozgrywki będziemy starali się zdobyć przychylność lordów i ich koalicji, przejąć kontrolę nad kluczowymi miejscami oraz gromadzić cenną, podwodną walutę w postaci pereł.
UWAGA! Gra występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: fioletowej oraz niebieskiej. Różnią się one jedynie grafiką na pudełku - wybierz tę, która bardziej Ci się spodoba!
Na czym to polega?
Celem gry jest przejęcie kontroli nad Oceanicznym Senatem poprzez stworzenie najbardziej wpływowej izby z lordów popierających naszą wizję królestwa. Aby to osiągnąć, uczestnicy będą dobierali karty lordów i umieszczali je w formie odwróconej piramidy.
Każdy z lordów ma swoją specjalną zdolność, aktywowaną podczas umieszczania go w izbie, a także wartość wpływu, który pozwala przejmować kontrolę nad cennymi miejscami. Dodatkowo istotne są gildie, do których przynależą nasi lordowie i to, w jakich miejscach naszej piramidy ich umieszczamy.
Dlaczego pokochasz tę grę?
- W Konspiracji nie ma dwóch identycznych partii i dwóch podobnych układów kart. Za każdym razem od nowa budujemy swoją izbę, a mnogość czynników, za które otrzymujemy punkty (lordowie o najwyższym wpływie, koalicje, miejsca, tytuł Władcy pereł...) sprawiają, że możemy wypróbować różne strategie i za każdym razem czuć satysfakcję z zabawy.
- Konspiracja: Uniwersum Abyss we wspaniały sposób nawiązuje do poprzednich gier serii i cieszy oko doskonałymi grafikami rodem z podwodnego świata. Zarówno karty lordów, jak i miejsc zdobią klimatyczne grafiki.
- Dzięki prostym zasadom gra nada się doskonale na początek przygody z serią Abyss, ale też jako lżejszy przerywnik pomiędzy bardziej rozbudowanymi tytułami.
Rozgrywka
Podstawowe informacje
- Zawartość pudełka:
- 60 kart lordów
- 25 kart miejsc
- 21 żetonów
- znacznik
- instrukcja
- Waga:
- 272 g
- Instrukcja i inne pliki:
- Pasujące koszulki:
Dodatki i akcesoria
Recenzje
Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Konspiracja: Uniwersum Abyss (edycja niebieska)
Najbardziej przydatne recenzje
Jak dla mnie ideał :)
Edycja niebieska Konspiracja. Kapitalna gra karciana w klimacie unwersum Abyss. Szybka rozgrywka przejrzyste zasady, fajna interakcja między graczami. Idealny tytuł jako przerywnik czy zabranie na jakiś wyjazd ze względu małych rozmiarów puszki z gra. Polecam
Dobry, solidny produkt
Dobra gra. Dla nowych graczy jest parę niuansów, które trzeba jednocześnie wyłożyć, przez co się na początku gubią.
Rozgrywka szybka, polega przede wszystkim na ciągnięciu kart: ze wspólnego stosu lordów lub stosu odrzuconych kart. Jeśli lord ma klucz, to kombinacja 2 lub 3 kluczy daje dodatkowe premie z kart miejsc - również ciągniętych ze stosu.
Troszkę przypomina Splendor, też jest to optymalizacyjna gra, czasem jeden ruch lub karta może zdecydować o zwycięstwie, a różnice punktowe na koniec bywają niewielkie. Z tym, że w zasadzie nie istnieje element inwestowania jak w Splendorze, zamiast tego jest więcej możliwości kombinowania w jaki sposób uzyskać punkty zwycięstwa (tzw. Punkty Wpływów) na koniec gry: za najbardziej wpływowego lorda z danego koloru, za miejsca, za ułożenie linii w jednym kolorze, oraz dla jednego gracza z największą ilością pereł (ta ostatnia opcja wydała mi się trochę na siłę dołożona do gry, bo po za tym perły mają dość małe znaczenie - tylko jako premia przy niektórych miejscach).
Co mi się podoba, to kombinowanie z kolorystyką kart. Można grać strategię z różnorodnością kolorów (w sumie 5 kolorów lordów, dzięki czemu więcej dostanie się punktów z herbów), lub też z mniejszą ilością kolorów (wówczas łatwiej jest stworzyć dłuższą linię). Ostatecznie jednak jakąkolwiek się nie obierze strategię, wydaje się, że nie ma w nich wielkich punktowych różnic - zatem gra jest dość zbalansowana, ale może aż za bardzo. Przewagi trzeba szukać w drobnych niuansach, zwłaszcza w miejscach, które mogą zapewniać znaczące bonusy.
Interakcja polega głównie na podbieraniu sobie kart - ale jest wyczuwalna, bo możesz polować na jakąś kartę, która akurat pojawi się w turze innego gracza i obserwować z zapartym tchem jego proces decyzyjny: czy odrzuci czy weźmie kartę.
Gra szybka i przyjemna, klimat nie bardzo wyczuwalny - kolejne podobieństwa do Splendora, gdzie liczy się punktowa optymalizacja. Za kolejny minus dodałbym fakt, że pomimo, że 5 kolorów lordów reprezentuje różne grupy (kupców, magów, żołnierzy...), to nie ma to żadnego znaczenia dla gry. Szkoda, powinny mieć one znaczenie.
Jak dla mnie ideał :)
ZALETY:
+ zachwycające pełne szczegółów grafiki stworzeń i miejsc,
+ mały format, który umożliwia zabranie gry ze sobą praktycznie wszędzie,
+ fajne wprowadzenie do uniwersum Abyss, jeśli ktoś nie zna oryginalnej gry,
+ banalne zasady gry,
+ szybka i dynamiczna rozgrywka (zwłaszcza dla 2 osób),
+ dość spora regrywalność,
+ możliwość lekkiego pogłówkownia.
NIEKONIECZNIE WADY:
+ / – bardzo duża losowość,
+ / – wynik często zależy od szczęścia.
Jeśli szukasz prostej i szybkiej karcianki, która całkiem dobrze działa na dwie osoby, to Konspiracja przypadnie Ci do gustu. Dla mnie jest to fajna propozycja na wieczór, kiedy chce się w coś zagrać, ale niekoniecznie jakoś wybitnie wysilać. Ma banalne zasady, które można opanować już po kilku rundach, dlatego też ma niski próg wejścia i spodoba się początkującym graczom. Co prawda o wyniku może decydować w głównej mierze szczęście, jednakże mnie osobiście to jakoś wybitnie nie przeszkadza.
Wszystkie recenzje
Recenzje na innych portalach
- Recenzja na blogu agapilecka.pl
- Recenzja w serwisie BigBadDice
- Recenzja na blogu Karoliny Lubas
- Recenzja w serwisie Konwenty Południowe
- Recenzja w serwisie Ostatnia Tawerna
- Recenzja w serwisie Polter
- Recenzja w serwisie Popbookownik
- Recenzja na blogu Ustatkowany Gracz
- Wideorecenzja w serwisie YouTube na kanale Dice Tower (ang.)
- Rzut oka w serwisie YouTube na kanale ON TABLE Gry Planszowe
Pytania i odpowiedzi
Robisz zakupy pierwszy raz?