Kostaryka

Odkryj niesamowite skarby dżungli!
  • star
  • star
  • star
  • star
  • star
  (2)
 • 2 - 5 osób
 • od 8 lat
 • 30 - 45 minut
 • wydanie polskie
Wraz z grupą przyjaciół-odkrywców, podążacie śladami zwierząt, zamieszkujących las deszczowy Kostaryki! Przemierzacie rzeki, las i góry tej tropikalnej krainy i fotografujecie tyle zwierząt, ile tylko możecie. Jako szef wyprawy, wybierasz sam, w którą stronę idzie twoja grupa. Musisz jednak uważać. Jeśli będziesz mocno naciskać, aby iść naprzód, inni członkowie twojej grupy mogą wykorzystać to, co udało ci się znaleźć do tej pory. Jeśli, podczas wędrówki, natkniecie się na zbyt wiele zagrożeń, twoja wyprawa może się przedwcześnie skończyć. W Kostaryce gracze wcielają się w postaci podróżników, których zadaniem jest zbieranie zestawów egzotycznych zwierząt. Punktowana jest zarówno ilość, jak i różnorodność kolekcji. Pierwszy gracz wskazuje kafelek, na który poruszy się drużyna. Pozostali gracze decydują, czy odłączają się od ekspedycji i zbierają wszystkie odkryte do tej pory zwierzęta, czy wędrują dalej i liczą na zebranie jeszcze większej kolekcji. Rób zdjęcia napotkanym zwierzętom (im więcej, tym lepiej), ale pamiętaj również, że lepiej jest robić zdjęcia wielu gatunkom, niż jednemu. Wygra ten, kto zdobędzie największą liczbę punktów!
Autor:
Matthew Dunstan, Brett J. Gilbert
Ilustracje:
Klemens Franz
Wydawca:
Lacerta
7495

store

Dostępnych 29 sztuk w magazynie wysyłkowym
Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w piątek


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Wraz z grupą przyjaciół-odkrywców, podążacie śladami zwierząt, zamieszkujących las deszczowy Kostaryki!

Przemierzacie rzeki, las i góry tej tropikalnej krainy i fotografujecie tyle zwierząt, ile tylko możecie. Jako szef wyprawy, wybierasz sam, w którą stronę idzie twoja grupa. Musisz jednak uważać. Jeśli będziesz mocno naciskać, aby iść naprzód, inni członkowie twojej grupy mogą wykorzystać to, co udało ci się znaleźć do tej pory. Jeśli, podczas wędrówki, natkniecie się na zbyt wiele zagrożeń, twoja wyprawa może się przedwcześnie skończyć.

W Kostaryce gracze wcielają się w postaci podróżników, których zadaniem jest zbieranie zestawów egzotycznych zwierząt. Punktowana jest zarówno ilość, jak i różnorodność kolekcji.

Pierwszy gracz wskazuje kafelek, na który poruszy się drużyna. Pozostali gracze decydują, czy odłączają się od ekspedycji i zbierają wszystkie odkryte do tej pory zwierzęta, czy wędrują dalej i liczą na zebranie jeszcze większej kolekcji.

Rób zdjęcia napotkanym zwierzętom (im więcej, tym lepiej), ale pamiętaj również, że lepiej jest robić zdjęcia wielu gatunkom, niż jednemu. Wygra ten, kto zdobędzie największą liczbę punktów!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 72 żetony
 • 30 drewnianych znaczników odkrywców
 • 1 drewniany znacznik szefa wyprawy
 • 5 kart pomocy
 • 1 instrukcja

5.00
na podstawie 2 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Kostaryka


Najbardziej przydatne recenzje

Nightbomber

Liczba recenzji: 243

Jak dla mnie ideał :)

Świetna gra. Już po pierwszej partii żona i córka (15) (planszówkowe weteranki) były zachwycone. Cóż, że losowość? Jest trochę strategii i decyzji do podjęcia - oczywiście determinowanych możliwymi zagrożeniami, ale to tylko podkręca emocje. Proste do wyjaśnienia zasady no i cały walor edukacyjno-ekologiczny gry! Bardzo polecam!


Neoptolemos

Liczba recenzji: 301

Fajny pomysł na grę, ale niestety przerażająca losowość sprawia, że robiąc ruchy w ciemno mogę wysoko wygrać z doświadczonym przeciwnikiem. Push your luck to przyjemna mechanika, ale różnice punktowe na koniec gry przy zebraniu podobnej liczby żetonów są stanowczo za wielkie.


dewodaa

Liczba recenzji: 392

Jak dla mnie ideał :)

Popychadło rachunku prawdopodobieństwa (Push Your Luck) w jednym z prostszych wydań. Polecam dla wszystkich:)

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie