Nemesis: Pokłosie

Co zdarzyło się na pokładzie kosmicznego transportowca?
5 opinii
 • 1 - 5 osób
 • od 14 lat
 • 45 - 60 minut
 • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Nemesis (edycja polska).
Nemesis (edycja polska)
Gdy wahadłowiec dokuje do Nemesis, a raczej do tego, co z niego zostało, odczuwasz dziwny niepokój. Za wszelką cenę chcesz się dowiedzieć, jakie dramatyczne wydarzenia rozegrały się na pokładzie statku. Masz przeczucie, że rozwikłanie tej tajemnicy nie będzie tak łatwe, jak Ci obiecywano… Nemesis: Pokłosie to rozszerzenie, które pozwoli Ci wrócić na pokład kosmicznego transportowca i na nowo stawić czoła zagrożeniu, które zdziesiątkowało jego załogę. Głównym trybem gry dla dodatku jest tryb epilogu, który rozgrywamy po standardowej partii. Obejmuje on 5 rund, podczas których korzystamy z nowych żetonów eksploracji i realizujemy nowe zadania, wykorzystując unikalną mechanikę alarmów.  Oprócz wyzwań związanych z powrotem na Nemesis rozszerzenie oferuje także elementy uniwersalne, z których możemy skorzystać w dowolnej rozgrywce standardowej. Wraz z Pokłosiem do gry dołącza 5 nowych, w pełni grywalnych postaci o unikalnych mechanizmach i własnych taliach: CEO, android, psycholog, łowca nagród oraz skazaniec. Do puli pomieszczeń możemy też dodać 4 nowe lokacje, a specjalna figurka kotonauty pozwoli wyróżnić przy stole aktualnego pierwszego gracza. Istnieje rozbieżność pomiędzy liczbą kart niebieskich przedmiotów (samoróbek) zaprezentowaną w instrukcji a ich realną liczbą w produkcie. Właściwa liczba kart samoróbek to 6 sztuk. Czym jest Nemesis?  To gra przygodowa typu survival horror przeznaczona dla 1 do 5 graczy. Uczestnicy wcielają się w rolę członków załogi kosmicznego transportowca Nemesis, który po wykonaniu swojej misji obrał kurs powrotny na Ziemię. I choć wydawać by się mogło, że każdy z uczestników będzie miał identyczny cel, gra wykorzystuje motyw blefu i zdrady, który z czasem ogranicza potencjalną współpracę.
Autor:
Adam Kwapiński, Paweł Samborski
Ilustracje:
Piotr Foksowicz, Patryk Jędraszek, Ewa Labak, Andrzej Półtoranos
Wydawca:
Rebel
209,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Poczta Polska) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Gdy wahadłowiec dokuje do Nemesis, a raczej do tego, co z niego zostało, odczuwasz dziwny niepokój. Za wszelką cenę chcesz się dowiedzieć, jakie dramatyczne wydarzenia rozegrały się na pokładzie statku. Masz przeczucie, że rozwikłanie tej tajemnicy nie będzie tak łatwe, jak Ci obiecywano…

Nemesis: Pokłosie to rozszerzenie, które pozwoli Ci wrócić na pokład kosmicznego transportowca i na nowo stawić czoła zagrożeniu, które zdziesiątkowało jego załogę. Głównym trybem gry dla dodatku jest tryb epilogu, który rozgrywamy po standardowej partii. Obejmuje on 5 rund, podczas których korzystamy z nowych żetonów eksploracji i realizujemy nowe zadania, wykorzystując unikalną mechanikę alarmów. 

Oprócz wyzwań związanych z powrotem na Nemesis rozszerzenie oferuje także elementy uniwersalne, z których możemy skorzystać w dowolnej rozgrywce standardowej. Wraz z Pokłosiem do gry dołącza 5 nowych, w pełni grywalnych postaci o unikalnych mechanizmach i własnych taliach: CEO, android, psycholog, łowca nagród oraz skazaniec. Do puli pomieszczeń możemy też dodać 4 nowe lokacje, a specjalna figurka kotonauty pozwoli wyróżnić przy stole aktualnego pierwszego gracza.

Istnieje rozbieżność pomiędzy liczbą kart niebieskich przedmiotów (samoróbek) zaprezentowaną w instrukcji a ich realną liczbą w produkcie. Właściwa liczba kart samoróbek to 6 sztuk.

Czym jest Nemesis? 

To gra przygodowa typu survival horror przeznaczona dla 1 do 5 graczy. Uczestnicy wcielają się w rolę członków załogi kosmicznego transportowca Nemesis, który po wykonaniu swojej misji obrał kurs powrotny na Ziemię. I choć wydawać by się mogło, że każdy z uczestników będzie miał identyczny cel, gra wykorzystuje motyw blefu i zdrady, który z czasem ogranicza potencjalną współpracę.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plansza wahadłowca
 • 5 plansz postaci
 • 4 kafelki pomieszczeń
 • 5 postaci i pies
 • 3 wieżyczki
 • klepsydra
 • figurka kotonauty
 • 127 kart
 • 9 żetonów statusu wieżyczki
 • 26 żetonów eksploracji
 • instrukcja
Waga:
1,26 kg
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
RENEM20PL
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

3.60
na podstawie 5 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Nemesis: PokłosieWszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 2
Z odpowiedzią 2
Oczekujące na odpowiedź 0

Czy będzie dostępna inna paczka do Nemesis: Lockdown, żeby zgrać nowe figurki lepiej z samodzielnym dodatkiem, ze względu na zmiany wyglądu postaci? Pytam zwłaszcza o cele Łowcy Nagród i zastępcze talie jego i androida, obecnie dostępne w Lockdown Stretch Goals.

~ Łukasz 17.02.2024 23:38

Łukasz, a możesz dać przykład, jaka paczka jest dostępna i co jest nie tak z celami łowcy i androida?

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 21.02.2024 11:15

W Nemesis Lockdown: Zawartość Dodatkowa są zastępcze talie niektórych postaci z Pokłosia, żeby zbalansować je pod kątem rozrywki w Lockdown. Karty mają obrazki z oryginalnymi projektami postaci, a nie z tej reedycji (np. przedmiot osobisty/cel Łowcy Nagród ma "prawdziwego" psa). Pytanie: czy będzie dostępna paczka do Nemesis: Lockdown, w której będą karty z odnowionymi obrazkami?

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Łukasz Daniluk 22.02.2024 12:58

Czy wiadomo dlaczego zostały zmienione postaci względem pierwowzoru Aftermath?

~ Paweł 15.02.2024 18:28

Woke. Bardziej postępowo że są trzy baby (w tym oczywiście CEO) i murzyn. Można powiedzieć że nawet nie ma białego faceta bo to android.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Artur 16.02.2024 22:19

Postaci są zmienione, żeby wersja sklepowa różniła się od kickstarterowej. Czemu ma się różnić? Bo Kickstarterowa jest wersją unikalną, niedostępną do kupienia gdzie indziej. I tyle.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 21.02.2024 10:53

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Albo jakaś umowa z Kickstarterem że Aftermath ma być exclusive dla KS albo po prostu chcą zrobić to bardziej dostępną opcją bo wiele osób pisało im że chcą Aftermath w wersji retail. Tak czy siak, jeśli nie podobają Ci się modele w tej nowej wersji (tak jak mi) to można wejść na Gamefound i zamówić w wersji PL Pokłosie na late pledge Nemesis Retaliation razem z Medykiem.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Dariusz 28.02.2024 18:07

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Nemesis: Koszmary

Nemesis: Koszmary

Nemesis: Space Cats

Nemesis: Space Cats

Nemesis: Karnomorfy

Nemesis: Karnomorfy