Nova Luna (edycja polska)

Księżyc w nowiu jest symbolem nowego początku
5 opinii
  • 1 - 4 osoby
  • od 8 lat
  • 30 - 60 minut
  • wydanie polskie
Od wieków księżyc wpływa na nasze życie. Jest jednym z najlepiej zbadanych i opisanych ciał Układu Słonecznego, ale wciąż kryje przed nami wiele tajemnic... Księżyc w nowiu jest symbolem nowego początku. To idealny moment, by zacząć kolejne wyzwania i zaplanować swoją przyszłość. O to właśnie chodzi w grze Nova Luna (łac. księżyc w nowiu). W każdej rundzie musisz optymalizować swoje wybory i planować przyszłość opierając się na kurczących się zasobach kafelków księżycowego koła. Z każdym nowiem księżyca, musisz opracować nową strategię. Znajdź swój sposób na ułożenie kafelków oraz synergię między nimi i wygraj grę!Nova Luna to abstrakcyjna gra autorstwa słynnego Uwe Rosenberga. Gracze dobierają kafelki z księżycowego koła i układają je przed sobą, tworząc punktujące wzory. Każdy nowy kafelek staję się zarówno częścią układanki, jak i dostarcza nowych zadań. Łatwe, ale dające spore możliwości do pogłówkowania zasady, spodobają się zarówno graczom rodzinnym, jak i tym bardziej zaawansowanym. „Nova Luna” jest światowym hitem, co potwierdza nominacja do prestiżowej nagrody Spiel des Jahres.Proste zasadyW swojej turze dobierasz kafelek z księżycowego koła i dokładasz go do swojego obszaru gry, tak by sąsiadował z przynajmniej jednym już wcześniej dołożonym kafelkiem. Każdy nowy kafelek staję się zarówno częścią układanki, jak i dostarcza nowe zadania. Na każdym kafelku są od 1 do 3 zadań. Aby zrealizować zadanie, musisz połączyć dany kafelek z określoną liczbą kafelków we wskazanym kolorze. Jednym ruchem można zrealizować kilka zadań, co daje ogromną satysfakcję.Mechanika upływu czasuPo dobraniu kafelka, przemieszczasz swój znacznik na torze czasu o wskazaną na kafelku liczbę pól. Im lepszy kafelek, tym więcej czasu konsumuje. Swój ruch wykonuje gracz, który jest ostatni na torze czasu. Dzięki temu, przy odpowiednim zarządzaniu czasem, możesz wykonać nawet kilka ruchów pod rząd.
Autor:
Uwe Rosenberg, Corné van Moorsel
Ilustracje:
Lukas Siegmon
Wydawca:
Lucky Duck Games
11995

Dostępnych 9 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka w dniu 13.12.2021


Dostawa (Przesyłka kurierska UPS) już od 7 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Od wieków księżyc wpływa na nasze życie. Jest jednym z najlepiej zbadanych i opisanych ciał Układu Słonecznego, ale wciąż kryje przed nami wiele tajemnic... Księżyc w nowiu jest symbolem nowego początku. To idealny moment, by zacząć kolejne wyzwania i zaplanować swoją przyszłość. O to właśnie chodzi w grze Nova Luna (łac. księżyc w nowiu). W każdej rundzie musisz optymalizować swoje wybory i planować przyszłość opierając się na kurczących się zasobach kafelków księżycowego koła. Z każdym nowiem księżyca, musisz opracować nową strategię. Znajdź swój sposób na ułożenie kafelków oraz synergię między nimi i wygraj grę!

Nova Luna to abstrakcyjna gra autorstwa słynnego Uwe Rosenberga. Gracze dobierają kafelki z księżycowego koła i układają je przed sobą, tworząc punktujące wzory. Każdy nowy kafelek staję się zarówno częścią układanki, jak i dostarcza nowych zadań. Łatwe, ale dające spore możliwości do pogłówkowania zasady, spodobają się zarówno graczom rodzinnym, jak i tym bardziej zaawansowanym. „Nova Luna” jest światowym hitem, co potwierdza nominacja do prestiżowej nagrody Spiel des Jahres.

Proste zasady


W swojej turze dobierasz kafelek z księżycowego koła i dokładasz go do swojego obszaru gry, tak by sąsiadował z przynajmniej jednym już wcześniej dołożonym kafelkiem. Każdy nowy kafelek staję się zarówno częścią układanki, jak i dostarcza nowe zadania. Na każdym kafelku są od 1 do 3 zadań. Aby zrealizować zadanie, musisz połączyć dany kafelek z określoną liczbą kafelków we wskazanym kolorze. Jednym ruchem można zrealizować kilka zadań, co daje ogromną satysfakcję.


Mechanika upływu czasu


Po dobraniu kafelka, przemieszczasz swój znacznik na torze czasu o wskazaną na kafelku liczbę pól. Im lepszy kafelek, tym więcej czasu konsumuje. Swój ruch wykonuje gracz, który jest ostatni na torze czasu. Dzięki temu, przy odpowiednim zarządzaniu czasem, możesz wykonać nawet kilka ruchów pod rząd.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 1 księżycowe koło
  • 1 figurka księżyca
  • 68 kafelków
  • 84 drewniane znaczniki
  • instrukcja


Recenzje

4.60
na podstawie 5 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Nova Luna (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Iwona

Liczba recenzji: 128

Jak dla mnie ideał :)

Gra którą poznałam dzięki Poczcie Planszówkowej. Ciekawa gra logiczna dla dzieciaków (u nas faktycznie z zaleceniem wiekowym) jak i dla dorosłych. Metoda wybierania kafelków trochę mi przypomina rozgrywkę Patchworkową, ale na tym się kończy podobieństwo. Fajna grafika, motyw księżyca - dość oryginalne.


Docia

Liczba recenzji: 403

Dobry, solidny produkt

Bardzo przyjemna gra mojego ulubionego autora. Nie jest to może szczyt szczytów, ale mechanika z patchworka - 3 kolejne kafelki do wyboru + ostatni na torze ten ma ruch są tu dobrze dobrane.
Samo układanie kafelków i uzupełanianie kropek - bardzo przyjemne.
Na minus dla mnie - jako astronoma ;) - ilość dni/faz zamiast 28 mamy chyba 24. Może przeciętny śmiertelnik tego nie zauważa ale zboczenie zawodowe bierze górę :D
Jakość materiałów jak najbardziej ok.
Polecam


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Rufio

Mini gra a maxi satysfakcji..swietna na rozgrzewke oraz resetu mozgu gdy ma sie tylko chwile.Grafika planszy piekna.Ogolnie 6+ w kategori lekkiej.Mozna grac samemu za dwu graczy jako łamigłówka.

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Sagrada (edycja polska)

Sagrada (edycja polska)

16995 11490