Splendor Marvel

Powstrzymaj Thanosa przed zniszczeniem świata!
42 opinie
 • 2 - 4 osoby
 • od 10 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
Stań na czele drużyny bohaterów i złoczyńców z uniwersum Marvela i znajdź rozsiane po różnych zakątkach wszechświata Kamienie Nieskończoności. Użyj ich mocy, aby powiększyć swoją drużynę, zdobyć punkty nieskończoności i przejąć kontrolę nad kluczowymi miejscami. A gdy będziesz gotowy, sięgnij po Rękawicę Nieskończoności i powstrzymaj Thanosa raz na zawsze.  Splendor Marvel to nowa wersja popularnej gry familijnej i ekonomicznej osadzona w znanym z komiksów i filmów uniwersum Marvela. Aby wygrać, uczestnicy będą musieli uważnie dobierać znaczniki, które pozwolą im na rekrutowanie kolejnych postaci do drużyny. Te z kolei pozwolą na pozyskiwanie kolejnych, jeszcze potężniejszych bohaterów oraz przejmowanie kontroli nad miejscami. Kto pierwszy zbierze odpowiednią kombinację bohaterów i punktów, wygrywa! Co nowego w tej wersji? Podstawowe zasady Splendor Marvel sa takie same, jak w wersji standardowej: gracze dobierają kolorowe żetony, które pozwolą im kupować karty i w ten sposób rozkręcają swój silnik produkcji. Są jednak dwie modyfikacje: Zielony Kamień Nieskończoności. Jego symbol znajduje się na każdej karcie poziomu 3. Gdy gracz werbuje pierwszą postać z tym symbolem, bierze zielony znacznik. Jest on niezbędny, by pozyskać Rękawicę Nieskończoności, co oznacza, że aby wygrać, należy mieć w swoich zbiorach przynajmniej jedną kartę 3 poziomu.  Płytka Avengers. Oprócz standardowych 3 celów w postaci miejsc, gracze walczą również o płytkę Avengers, która jest warta 3 punkty. Jej zdobycie wymaga minimum 3 symboli Avengers (można je znaleźć na kartach postaci), jednak jeśli któryś z graczy zdobędzie więcej symboli, może zabrać nam płytkę i związane z nią 3 punkty zwycięstwa. Dlaczego pokochasz tę grę? Splendor Marvel to prosta i uniwersalna zabawa dla całej rodziny, której zasady tłumaczy się w kilka minut.  Duża pula dostępnych kart sprawia, że kolejne partie różnią się od siebie. Ponadto gra świetnie się skaluje - rozgrywki w 2, 3 i 4 osoby wymagają zupełnie innego podejścia i planowania! Dzięki dodatkowym modyfikacjom Splendor Marvel to jeszcze więcej kombinowania i taktycznego myślenia. Jednocześnie gra nie traci swojej prostoty i elegancji.
Autor:
Marc André
Wydawca:
Rebel
169,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Poczta Polska) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Stań na czele drużyny bohaterów i złoczyńców z uniwersum Marvela i znajdź rozsiane po różnych zakątkach wszechświata Kamienie Nieskończoności. Użyj ich mocy, aby powiększyć swoją drużynę, zdobyć punkty nieskończoności i przejąć kontrolę nad kluczowymi miejscami. A gdy będziesz gotowy, sięgnij po Rękawicę Nieskończoności i powstrzymaj Thanosa raz na zawsze. 

Splendor Marvel to nowa wersja popularnej gry familijnej i ekonomicznej osadzona w znanym z komiksów i filmów uniwersum Marvela. Aby wygrać, uczestnicy będą musieli uważnie dobierać znaczniki, które pozwolą im na rekrutowanie kolejnych postaci do drużyny. Te z kolei pozwolą na pozyskiwanie kolejnych, jeszcze potężniejszych bohaterów oraz przejmowanie kontroli nad miejscami. Kto pierwszy zbierze odpowiednią kombinację bohaterów i punktów, wygrywa!

Co nowego w tej wersji?

Podstawowe zasady Splendor Marvel sa takie same, jak w wersji standardowej: gracze dobierają kolorowe żetony, które pozwolą im kupować karty i w ten sposób rozkręcają swój silnik produkcji. Są jednak dwie modyfikacje:

 • Zielony Kamień Nieskończoności. Jego symbol znajduje się na każdej karcie poziomu 3. Gdy gracz werbuje pierwszą postać z tym symbolem, bierze zielony znacznik. Jest on niezbędny, by pozyskać Rękawicę Nieskończoności, co oznacza, że aby wygrać, należy mieć w swoich zbiorach przynajmniej jedną kartę 3 poziomu. 
 • Płytka Avengers. Oprócz standardowych 3 celów w postaci miejsc, gracze walczą również o płytkę Avengers, która jest warta 3 punkty. Jej zdobycie wymaga minimum 3 symboli Avengers (można je znaleźć na kartach postaci), jednak jeśli któryś z graczy zdobędzie więcej symboli, może zabrać nam płytkę i związane z nią 3 punkty zwycięstwa.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Splendor Marvel to prosta i uniwersalna zabawa dla całej rodziny, której zasady tłumaczy się w kilka minut. 
 • Duża pula dostępnych kart sprawia, że kolejne partie różnią się od siebie. Ponadto gra świetnie się skaluje - rozgrywki w 2, 3 i 4 osoby wymagają zupełnie innego podejścia i planowania!
 • Dzięki dodatkowym modyfikacjom Splendor Marvel to jeszcze więcej kombinowania i taktycznego myślenia. Jednocześnie gra nie traci swojej prostoty i elegancji.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 39 znaczników Kamieni Nieskończoności
 • 90 kart
 • 5 znaczników T.A.R.C.Z.Y.
 • 4 płytki miejsc
 • płytka Rękawicy Nieskończoności
 • płytka Avengers
 • instrukcja
Waga:
1,2 kg
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.45
na podstawie 42 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Splendor MarvelNajbardziej przydatne recenzje

Dawid

Pisze ten komentarz jako gracz w oryginalna wersje Splendoru i fan superbohaterow. W te wersje nie gralem i widze, ze nigdy nie zagram. Grafiki sa mega slabe jak na komiks i totalnie nieczytelne jak na grę, gdzie tyle trzeba obserwowac i przeliczać. Szkoda, ze tak powierzchownie potraktowano to połączenie bo mogla byc petarda. Az ciezko uwierzyc, ze autor gry na to poszedl (ale wiadomo jak jest). Lepiej kupić oryginalna wersje gry, bo w tę bardzo ciężko będzie grać na poziomie zabawy jaki daje oryginal. No i dodatek nie będzie do niej pasowal, a jest świetny.


Patrycja

Liczba recenzji: 47

Dobry, solidny produkt

Podobnie jak oryginalny Splendor, gra jest prosta, szybka i łatwa do wyjaśnienia, ale ta wersja wprowadza nowy element i dodatkowy warunek zwycięstwa. Utrudnia to nieco rozgrywkę. Jedyny minus to czytelność kart - grafiki mogłyby być bardziej przejrzyste.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Adrian

Liczba recenzji: 202

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Jestem fanem splendor, a Splendor Marvel łączy nie tylko idealna grę ale i same postacie. Gra genialna dla fanów Splendor, ale i pozycja obowiązkowa dla miłośników Marvel.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 3
Z odpowiedzią 3
Oczekujące na odpowiedź 0

Czy szary znacznik (Jokera) biorę również w momencie rezerwacji karty ze stołu, czy tylko w momencie rezerwacji karty ze stosu (na ślepo)? W instrukcji myląca jest kolejność zdań: "W tym drugim przypadku gracz nie pokazuje treści karty pozostałym graczom (to się tyczy karty ze stosu). Następnie gracz bierze znacznik T.A.R.C.Z.Y."

~ Piotr 01.10.2021 23:09

Zgodnie z instrukcją znacznik pobiera się podczas rezerwacji karty - bez względu skąd została zarezerwowana.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Bzyqu 12.10.2022 13:44

Czy dodatek miasta można wykorzystać również w tej wersji?

~ chandler22 07.02.2021 18:27

Nie, Miast nie łączy się ze Splendorem Marvel.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Daisy 12.04.2021 16:22

Czy premiera została przesunięta na przyszły rok?

~ Sebastian 01.11.2020 21:43

Premiera miała miejsce 27 stycznia 2021 r.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 27.01.2021 08:14

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Splendor

Splendor