Świat Dysku - Wiedźmy
Życie młodej wiedźmy to nie bułka z masłem- 1 - 4 osoby
- od 6 lat
- ok. 90 minut
- wydanie polskie
- Autor:
- Martin Wallace
- Wydawca:
- Phalanx Games
Opis
Życie młodej Wiedźmy to nie bułka z masłem. Wstajesz przed wschodem słońca, a kładziesz się na długo po jego zachodzie. Wynagrodzenie? Ubezpieczenie? Zapomnij!
Nie ma czasu na myśli o emeryturze, gdy jednego dnia leczysz świnię farmera Poorchicka, a drugiego odpierasz inwazję Elfów! Ale nie trać głowy, nawet gdy sprawy ułożą się według możliwie najgorszego scenariusza. Wszak opiekuje się tobą Babcia Weatherwax, gotowa podać ci pomocną dłoń.
Świat Dysku - Wiedźmy to druga po „Świat Dysku - Ankh-Morpork” gra planszowa z fantastycznego uniwersum Świata Dysku.
Autorem obydwu gier jest Martin Wallace, jeden z najwyżej cenionych twórców gier planszowych na świecie. „Świat Dysku: Ankh-Morpork”, wydany w 2011 r., został pokochany przez fanów gier planszowych i fantastyki – do tej pory na świecie sprzedało się już 50 tys. kopii tej gry, jest ona również jedną z najlepiej sprzedajacych się gier planszowych w Polsce. Gra „Świat Dysku: Wiedźmy” (tak samo jak „Świat Dysku: Ankh-Morpork”) zostanie wydana na oficjalnej licencji Sir Terry’ego Pratchetta, autora, którego twórczość jest powszechnie znana i lubiana na całym świecie.
Akcja gry toczy się w naznaczonej magią krainie Lancre. Gracze wcielają się w role młodych wiedźm, takich jak Tiffany Obolała czy Petulia Chrząstka, które uczą się magii podczas rozwiązywania licznych problemów, jakie wiążą się z życiem mieszkańców Świata Dysku. Młode i niedoświadczone bohaterki, subtelnie łącząc głowologię, magię (no i czasem niezbędną filiżankę herbaty), będą musiały stanąć na przekór wyzwaniom – od błahych, jak choroba świnki, aż po tak poważne, jak inwazja elfów.
Życie młodej wiedźmy w Lancre potrafi dać w kość, ale gracze będą mogli wspomagać swoje bohaterki całą gamą najciekawszych postaci ze Świata Dysku. Obok Babci Weatherwax, Niani Ogg czy Magrat Garlick, po stronie graczy stanie cała plejada bohaterów zrodzonych w wyobraźni Terry’ego Pratchetta. A gdy sprawy będą się miały na prawdę źle, a młoda wiedźma zacznie zachowywać się jak Czarna Alis, zawsze będzie mogła liczyć na wsparcie koleżanek i herbatę we wspierającym gronie.
Świat Dysku - Wiedźmy to gra przygodowa dla całych rodzin i grup przyjaciół (od 1 do 4 osób), którą można rozgrywać zarówno w wariancie rywalizacji, jak i kooperacji. W porównaniu do „Świat Dysku: Ankh-Morpork” relacje między graczami będą nieco bardziej przyjacielskie, oczywiście na tyle, na ile to możliwe w uniwersum Świata Dysku. Sam Sir Terry Pratchett, jak i jego współpracownicy z Discworld Emporium, zadbali o zgodność fabuły gry z fabułą książek ze Świata Dysku, a sama gra została pięknie zilustrowana przez Petera Dennisa.
Wszystkie osoby zainteresowane wymianą błędnie wydrukowanych żetonów łatwych problemów proszone są o bezpośredni kontakt z wydawnictwem Phalanx Games Polska. Problem NIE DOTYCZY aktualnie zamawianych gier!
Rozgrywka
Podstawowe informacje
- Zawartość pudełka:
- instrukcja
- kartonowa plansza
- 4 pionki Wiedźm
- 4 kostki
- 30 żetonów łatwych problemów
- 17 żetonów trudnych problemów
- kartę pomocy
- 4 karty Wiedźm
- żeton niewidzialności
- żeton Ulecz chorą świnkę
- żeton magii
- 55 kart
- 16 żetonów rechotu
- 12 żetonów kryzysów
- 12 żetonów Czarnej Alis
- Instrukcja i inne pliki:
- Kod EAN / UPC:
- 5900741508061
- Pasujące koszulki:
Dodatki i akcesoria
Recenzje
Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Świat Dysku - Wiedźmy
Najbardziej przydatne recenzje
Dobry, solidny produkt
Wiedźmy to dobra gra rodzinna, jeśli chcesz zagrać z dziećmi lub w gronie starszych będzie jak znalazł. Pomimo problemów z elementami, które źle wyszły z druku gra się bardzo dobrze.Duża rolę odgrywa tu rzut kośćmi, więc nie spodoba się każdemu. Ilustracje są ładne i nie odstępują tym z Ankh-Morpork. Minusem może być balans ceny do zawartości no i dużo osób narzeka na to, że figurki wiedź są sprzedawane osobno, a powinny być w komplecie z grą, po za tym gra miła, sielankowa bez pośpiechu i bez większych emocji. Rebel postarał się przy paczce jak zawsze na 5
Nie spełnia moich oczekiwań :(
Wiedźmy miały być lekką grą familijną. I rzeczywiście są grą lekką i prostą, dla nas – zdecydowanie zbyt prostą. Ogromna losowość i brak miejsca na jakiekolwiek kombinowanie sprawiają że tylko rzucamy kostkami, oczekując na zakończenie. Największym naszym zarzutem jest brak emocji podczas rozgrywki – nas Wiedźmy nie wciągają wcale.
Być może gra mogłaby znaleźć swoich zwolenników wśród początkujących graczy, szukających lekkiej, losowej rozgrywki, przy której dalej można dzielić się najnowszymi plotkami. Mówi się, że Wiedźmy sprawdzić się mogą jako gra dla dzieci. Czy rzeczywiście, skoro oparta jest na książkach dla dorosłych a rozwiązywać mamy m.in. problem ciąży?
Bardzo nieudany zakup, co jak na fana twórczości Pratchetta jest tym bardziej bolesne. Gra słaba, bez klimatu, bez polotu, na poziomie chińczyka tylko z mniej symetryczną planszą. Nie ma nawet porównania do Ankh Morpork.
Wszystkie recenzje
Recenzje na innych portalach
- Instrukcja do gry Świat Dysku Wiedźmy
- Recenzja gry na blogu znadplanszy
- Wideorecenzja - Marcin Krupinski
- Rzut oka na „Świat Dysku: Wiedźmy”
- Recenzja w serwisie Polter
- Wideorecenzja w Raporcie Obieżyświata
- Recenzja w serwisie Cokupić.pl
- Recenzja w serwisie Esencja
- Recenzja w serwisie gamesfanatic.pl
- Recenzja na blogu Red Dice
- Wideoinstrukcja na kanale Red Dice
- Recenzja na blogu Gra Wstępna
- Porównanie Ankh Morpork z Wiedźmami w serwisie Poltergeist
- Wideorecenzja na kanale GildiaTV w serwisie YouTube
- Wideorecenzja na kanale BoardGameGirlTV w serwisie YouTube
- Recenzja w serwisie Kawerna
- Recenzja w serwisie Oblicza Kultury
- Recenzja w serwisie Youtube na kanale Dzieciaki na LUZie
- Recenzja w serwisie Rebel Times nr 91
- Recenzja na blogu boardgamer-girl.blogspot.com
- Wideorecenzja w serwisie Youtube na kanale Raport Obieżyświata
- Unboxing w serwisie Youtube na kanale Raport Obieżyświata
- Recenzja w serwisie Opinionatedgamers.com (ang.)
- Recenzja w serwisie przykominku.com
- Recenzja na blogu Powermilk
- Recenzja w serwisie Board Times
Pytania i odpowiedzi
Robisz zakupy pierwszy raz?