Szczęśliwice Wielkie

Zbuduj miasto szczęśliwych ludzi!
27 opinii
  • 2 - 5 osób
  • od 10 lat
  • 10 - 15 minut
  • wydanie polskie
Karta po karcie wznoś swoje miasteczko, wykorzystując dochody tak, by uszczęśliwić jego mieszkańców. Ostrożnie dobieraj budynki i bacznie obserwuj ruchy swoich przeciwników! Stwórz ludziom szczęśliwe miejsce, do którego będą chcieli wracać. Ta uroczo zilustrowana gra karciana doskonale łączy prostotę zasad z mnogością dostępnych możliwości. Dokładając kolejne budynki do obszaru swojego miasta będziemy musieli zdecydować, jakie kroki najlepiej dopasują się do naszej strategii. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów szczęścia w ramach swojego miasta. Poziom szczęścia określamy mnożąc liczbę mieszkańców miasta przez liczbę symboli serc, które znajdują się na poszczególnych kartach. Dlaczego pokochasz tę grę? Ta niepozorna gra karciana o prostych zasadach daje naprawdę wiele możliwości, które odkrywają się przed nami wraz z każdą kolejną partią.  Charakterystyczne ilustracje cieszą oko i pozwalają odkrywać coraz to nowe detale. W instrukcji znajdziemy opis dwóch wariantów rozgrywki: rodzinnego oraz eksperckiego. Ten drugi sprawdzi się świetnie wśród osób lubiących kombinowanie i rozwijanie zaawansowanych strategii!
Autor:
Toshiki Sato, Airu Sato
Ilustracje:
Makoto Takami
Wydawca:
Rebel
65,00
19,90
-69%

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Karta po karcie wznoś swoje miasteczko, wykorzystując dochody tak, by uszczęśliwić jego mieszkańców. Ostrożnie dobieraj budynki i bacznie obserwuj ruchy swoich przeciwników! Stwórz ludziom szczęśliwe miejsce, do którego będą chcieli wracać.

Ta uroczo zilustrowana gra karciana doskonale łączy prostotę zasad z mnogością dostępnych możliwości. Dokładając kolejne budynki do obszaru swojego miasta będziemy musieli zdecydować, jakie kroki najlepiej dopasują się do naszej strategii. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów szczęścia w ramach swojego miasta. Poziom szczęścia określamy mnożąc liczbę mieszkańców miasta przez liczbę symboli serc, które znajdują się na poszczególnych kartach.

Dlaczego pokochasz tę grę?

  • Ta niepozorna gra karciana o prostych zasadach daje naprawdę wiele możliwości, które odkrywają się przed nami wraz z każdą kolejną partią. 
  • Charakterystyczne ilustracje cieszą oko i pozwalają odkrywać coraz to nowe detale.
  • W instrukcji znajdziemy opis dwóch wariantów rozgrywki: rodzinnego oraz eksperckiego. Ten drugi sprawdzi się świetnie wśród osób lubiących kombinowanie i rozwijanie zaawansowanych strategii!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 139 kart
  • 30 żetonów
  • instrukcja
Waga:
350 g
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

4.15
na podstawie 27 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Szczęśliwice WielkieNajbardziej przydatne recenzje

Aneta

Liczba recenzji: 420

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Kolorowa, mała gra polegająca na doborze kart w jak najlepszym układzie ale... ogranicza nas ilość miejsc w mieście., Możemy mieć ich tylko 10, więc czasem wybory są trudne. Lepiej iść w punkty czy jednak zarobek. Proste zasady, szybka - na plus 2 tryby gry. W ten podstawowy zagrają już nawet 6 czy 7 latki


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Alextasha

Liczba recenzji: 1512

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Kupiłam grę, aby "dobić do zamówienia". Mała, tania, kolorowa. Posiada 2 tryby "rodzinny" i "ekspercki". W trybie rodzinnym karty są niezależne językowo, dzięki czemu zwiększa nam się możliwość grania z obcokrajowcami. Tryb ekspercki ma już niestety dość długie opisy jak na te malutkie karty także tu już znajomość języka jest konieczna


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Kamil

Liczba recenzji: 39

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Gra ma oryginalne grafiki, jest kolorowa, więc szybko wpada w oko. Sama rozgrywka jest szybka, dość łatwa, więc nadaje się raczej dla osób, które nie grają wiele albo szukają typowej rozrywki przy planszówkach.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

Czy to jest polska lokalizacja gry Machi Koro?

~ Mykyta 24.06.2021 10:16

Nie. Machi Koro było wydane przez FoxGames pod tytułem Metropolia. To jest Happy City - nówka z 2021 roku.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Jenny 26.06.2021 23:43

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Welcome to... Nowe Las Vegas

Welcome to... Nowe Las Vegas

Cytadela

Cytadela