Terraformacja Marsa: Preludium

Nowe karty, nowy początek, nowa jakość rozgrywki
  • star
  • star
  • star
  • star
  • star
  (23)
 • 1 - 5 osób
 • od 12 lat
 • 90 - 120 minut
 • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Terraformacja Marsa (edycja Gra Roku).
Terraformacja Marsa (edycja Gra Roku)
Terraformowanie Czerwonej Planety może przynieść olbrzymie korzyści nie tylko dla całej ludzkości, ale przede wszystkim dla korporacji agresywnie poszerzających swoje wpływy. Uzdatnianie planety do życia jest absolutnie fascynujące, ale czy zastanawialiście się kiedyś, jak to się zaczęło? Zdarza się, że to małe decyzje podjęte na początku przygody wpływają na to, jak ona się zakończy. W tym przypadku, te decyzje dotyczą całej planety - Marsa. A podróż właśnie się rozpoczyna... Do walki o wpływy w dodatku Terraformacja Marsa: Preludium dołącza 5 nowych korporacji, a sama gra zostaje rozszerzona o 7 unikatowych projektów. Sercem dodatku są jednak karty preludium, które wpływają na to, z jakim dodatkowym przywilejem rozpoczniecie rozgrywkę. Nagroda pozwoli Wam szybciej rozpędzić silniczek i pomoże w budowaniu swojej pozycji już na starcie. Karty preludium w połączeniu z korporacjami i zestawem projektów, które otrzymujemy w pierwszej turze, sprawiają, że Terraformacja Marsa staje się jeszcze bardziej regrywalna.  Preludium to kolejne rozszerzenie do gry Terraformacja Marsa, które można dowolnie łączyć z innymi dodatkami i wariantami.
Autor:
Jacob Fryxelius
Ilustracje:
Isaac Fryxelius
Wydawca:
Rebel
4995

store

Dostępne powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Terraformowanie Czerwonej Planety może przynieść olbrzymie korzyści nie tylko dla całej ludzkości, ale przede wszystkim dla korporacji agresywnie poszerzających swoje wpływy. Uzdatnianie planety do życia jest absolutnie fascynujące, ale czy zastanawialiście się kiedyś, jak to się zaczęło?

Zdarza się, że to małe decyzje podjęte na początku przygody wpływają na to, jak ona się zakończy. W tym przypadku, te decyzje dotyczą całej planety - Marsa. A podróż właśnie się rozpoczyna...

Do walki o wpływy w dodatku Terraformacja Marsa: Preludium dołącza 5 nowych korporacji, a sama gra zostaje rozszerzona o 7 unikatowych projektów. Sercem dodatku są jednak karty preludium, które wpływają na to, z jakim dodatkowym przywilejem rozpoczniecie rozgrywkę. Nagroda pozwoli Wam szybciej rozpędzić silniczek i pomoże w budowaniu swojej pozycji już na starcie. Karty preludium w połączeniu z korporacjami i zestawem projektów, które otrzymujemy w pierwszej turze, sprawiają, że Terraformacja Marsa staje się jeszcze bardziej regrywalna. 

Preludium to kolejne rozszerzenie do gry Terraformacja Marsa, które można dowolnie łączyć z innymi dodatkami i wariantami.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 35 kart preludium
 • 5 kart korporacji
 • 7 kart projektów
 • karta wariantu WT
 • instrukcja
Waga (kg):
0.35
Pliki do pobrania:
Pasujące koszulki:

Dodatki i akcesoria


4.78
na podstawie 23 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Terraformacja Marsa: Preludium


Najbardziej przydatne recenzje

Konrad

Liczba recenzji: 97

Jak dla mnie ideał :)

Świetny, opcjonalny dodatek w dobrej cenie.
Daje niezłego kopa na początku, przez co przyspiesza budowanie silnika. Sama gra skraca się o 1-3 pokolenia, jednak niekoniecznie skraca się czas rozgrywki, z racji dodatkowych możliwości.

Dodatek też wprowadza uniwersalny symbol oraz nowy wariant solo.

W dodatku są też nowe korporacje i projekty, co jeszcze zwiększa i tak ogromną regrywalność.


Kubala

Liczba recenzji: 102

Dobry, solidny produkt

Niby kart nie jest dużo (raptem 47, licząc wszystkie) - ale potrafią bardzo zmienić rozgrywkę. Nie powiem, że pozycja obowiązkowa, bo Terraformacja broni się sama, nawet bez dodatków. Ale jednak będzie to dobry zakup.


cyb3k

Liczba recenzji: 25

Jak dla mnie ideał :)

Dobry, bo zwiększa regrywalność. Pozwala z kilkunastu kart dostępnych korporacji zrobić prawie 600 razy więcej opcji na start (tyle jest kombinacji po dodaniu 2 kart preludium). Przyspiesza rozgrywkę, bo wiele kart preludium pozwala zagrać nawet bardzo drogie karty już na starcie.

W zasadzie jedyny minus to brak zmian w podstawowych zasadach gry (ale dla niektórych to może być także zaletą). Jeśli szukasz większego urozmaicenia samej rozgrywki, to lepszy będzie np. dodatek Kolonie.

Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 3
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 2

Kiedy można spodziewać się dodruku?

~ Jakub 22.08.2020 04:16

comment

Z informacji wynika że dodruk ma być na przełomie wrzesień/październik,

Czy odpowiedź była przydatna? thumb_up 0

~ karol 25.08.2020 23:39

Dlaczego tak mało tego dodatku zostało wyprodukowane? Czy będzie jeszcze można kupić?

~ Mariusz 13.08.2020 14:35

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Dzień dobry, Czy będzie dodruk tego wspaniałego dodatku? :)

~ Ania 07.08.2020 12:57

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie