Tzolkin: Tribes & Prophecies (edycja polska)

Dodatek do gry Tzolkin z polską instrukcją
17 opinii
 • 2 - 5 osób
 • od 13 lat
 • ok. 90 minut
 • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Tzolkin: Kalendarz Majów.
Tzolkin: Kalendarz Majów
Najnowszy dodatek do gry Tzolkin: Kalendarz Majów, w której wcielasz się w rolę przywódcy jednego z majańskich plemion. Rozbudowuje on grę, dodając do niej plemienne zdolności, przepowiednie oraz zestaw elementów dla piątego gracza.Tym razem Twoje plemię otrzyma specjalną zdolność, którą tylko Ty będziesz mógł użyć. Dzięki temu, że w pudełku znajdziemy ich aż 13, każda kolejna rozgrywka nie tylko zyska na różnorodności, ale też na unikatowości!Ponadto w grze będziemy musieli żyć z trzema przepowiedniami, które są doskonałą okazją do zdobycia kolejnych punktów. Nie można ich zlekceważyć, ponieważ nie wzięcie ich pod uwagę w ekonomicznym rozwoju swojego plemienia, przynosi opłakane skutki.Rozbudowywanie dobrobytu swojego plemienia będzie także możliwe w większym gronie, dzięki dodatkowym elementom dla piątego gracza.
Autor:
Simone Luciani, Daniele Tascini
Wydawca:
Rebel
10995
9995
-9%

store

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Najnowszy dodatek do gry Tzolkin: Kalendarz Majów, w której wcielasz się w rolę przywódcy jednego z majańskich plemion. Rozbudowuje on grę, dodając do niej plemienne zdolności, przepowiednie oraz zestaw elementów dla piątego gracza.

Tym razem Twoje plemię otrzyma specjalną zdolność, którą tylko Ty będziesz mógł użyć. Dzięki temu, że w pudełku znajdziemy ich aż 13, każda kolejna rozgrywka nie tylko zyska na różnorodności, ale też na unikatowości!

Ponadto w grze będziemy musieli żyć z trzema przepowiedniami, które są doskonałą okazją do zdobycia kolejnych punktów. Nie można ich zlekceważyć, ponieważ nie wzięcie ich pod uwagę w ekonomicznym rozwoju swojego plemienia, przynosi opłakane skutki.

Rozbudowywanie dobrobytu swojego plemienia będzie także możliwe w większym gronie, dzięki dodatkowym elementom dla piątego gracza.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 13 kart Plemion
 • 13 Przepowiedni
 • 8 nowych budynków
 • dodatkowe surowce (30 kostek, 7 żetonów)
 • plansza przepowiedni
 • plansza szybkiej akcji
 • 13 żetonów szybkiej akcji
 • zestaw pionków i plansza dla 5 gracza
 • instrukcja
Waga (kg):
0.5
Pliki do pobrania:

Dodatki i akcesoria


4.76
na podstawie 17 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Tzolkin: Tribes & Prophecies (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Magdalena

Liczba recenzji: 23

Dobry, solidny produkt

Absolutnie nie zgadzam się z przedmówcą, iż Tzolkina można wygrać tylko przez świątynie. Owszem w naszych pierwszych rozgrywkach była to stosowana niemalże przez wszystkich graczy metoda, obecnie jednak częściej wybieramy inne drogi do zwycięstwa.
Co do samego dodatku, to niestety przede wszystkim jest za drogi. I kompletnie nie rozumiem, dlaczego wydany jest w tak dużym pudełku (no oprócz podejścia psychologicznego :P). Po rozpakowaniu wszystkie elementy mieszczą się w pudełku podstawki.
Sam dodatek owszem urozmaica grę. U nas nie sprawdzają się pola szybkiej akcji, prawie nigdy z nich nie korzystaliśmy, więc obecnie rezygnujemy z tego elementu gry. Co prawda nigdy nie graliśmy jeszcze w piątkę, a wtedy bez tego pewnie ani rusz.
Największym plusem są tytułowe Plemiona i Przepowiednie i to dzięki nim rozgrywka nabiera nowej jakości.


Eshelion

Liczba recenzji: 47

Jak dla mnie ideał :)

Spodobała mi się "modułowość" dodatku - zawiera kilka elementów, które można dość dowolnie dołączyć do podstawowej gry. Pozwala to też na stopniowe zwiększanie liczby zasad (ważne dla osób, które nie grały zbyt często w Tzolkina).


Wojciech

Liczba recenzji: 57

Jak dla mnie ideał :)

Dodatek trzeba kupić żeby gra się za szybko nie znudziła.Plemiona i Przepowiednie zmuszają trochę graczy do stosowania innych taktyk.

zawartość:
13 kart Plemion (+1 "Ek Chuah"), 13 Przepowiedni (+1 "Ek Chuah"), 8 nowych budynków, dodatkowe surowce (30kostek, 7żetonów), 2 małe plansze: przepowiedni i szybkiej akcji, 13 żetonów szybkiej akcji, pionki i plansza 5 gracza, instrukcja pl

Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 4
Z odpowiedzią 0
Oczekujące na odpowiedź 4

Prosimy o wskazanie daty dodruku dodatku

~ pfhy 08.02.2021 16:36

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Dzień dobry, czy ten dodatek i mini dodatek z plemieniem Ek Chuah będą jeszcze dostępne?

~ Reed 21.01.2021 11:57

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Również jestem zainteresowana zakupem dodatku. Kiedy będzie dostępny i kiedy będzie można zakupić??

~ Alicja 31.12.2020 15:19

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Chciałbym zapytać czy jest planowane wznowienie niniejszego dodatku? Podstawowa wersja gry (która jest moim zdaniem fantastyczna) jest powszechnie dostępna (również i tutaj, w Państwa firmowym sklepie), a dodatek nigdzie nie występuje i jest w zasadzie nie do dostania.

~ Paweł 09.12.2020 12:38

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie