Wampir: Maskarada

Stąpanie po krawędzi nieumarłego życia to esencja nocy
2 opinie
  • od 18 lat
  • wydanie polskie
Wampir: Maskarada to jedyna i unikatowa gra fabularna łącząca w sobie dramat jednostki i polityczny horror.W grze wcielamy się w wampira, walczącego o władzę lub przetrwanie w otaczającym go świecie, próbującego zachować resztki gasnącego człowieczeństwa. Towarzyszy nam ciągła obawa o to, kim możemy się stać w obliczu knowań otaczających nas pozostałych istot mroku. Ogarnia nas niepohamowana żądza ludzkiej krwi, a każda próba walki z tym głodem kończy się zatraceniem w przerażających i nieopisanych czynach.Stąpanie po krawędzi nieumarłego życia to esencja nocy.Piąta edycja Wampira: Maskarady zawiera udoskonalone i nowe zasady, piękne i kolorowe grafiki oraz bogatą i rozwiniętą historię, w której doskonale odnajdzie się każdy gracz. Napędzana innowacyjną mechaniką głodu zawiera także nowe zasady bezpośrednio wikłające postacie we wspólne koterie, które pozwalają odnaleźć się zarówno w ulubionej części gry jak i we wspomnieniach.Piąta edycja Wampira: Maskarady to powrót do oryginalnej wizji śmiało kroczący pośród ram XXI wieku. Mimo, iż część zasad została napisana od nowa, piąta edycja honoruje głębię poprzednich wydań korzystając z bogatych metafor Świata Mroku. Rozwija zarówno te istniejące, jak i tworzy nowe, stanowiące dalszy ciąg historii, rozgrywające się w świecie Spokrewnionych dokładnie tu i teraz.
Wydawca:
Alis Games
Rodzaj oprawy:
twarda
19895

Dostępne 22 sztuki w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka w środę


Dostawa (Przesyłka kurierska UPS) już od 7 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Wampir: Maskarada to jedyna i unikatowa gra fabularna łącząca w sobie dramat jednostki i polityczny horror.

W grze wcielamy się w wampira, walczącego o władzę lub przetrwanie w otaczającym go świecie, próbującego zachować resztki gasnącego człowieczeństwa. Towarzyszy nam ciągła obawa o to, kim możemy się stać w obliczu knowań otaczających nas pozostałych istot mroku. Ogarnia nas niepohamowana żądza ludzkiej krwi, a każda próba walki z tym głodem kończy się zatraceniem w przerażających i nieopisanych czynach.

Stąpanie po krawędzi nieumarłego życia to esencja nocy.

Piąta edycja Wampira: Maskarady zawiera udoskonalone i nowe zasady, piękne i kolorowe grafiki oraz bogatą i rozwiniętą historię, w której doskonale odnajdzie się każdy gracz. Napędzana innowacyjną mechaniką głodu zawiera także nowe zasady bezpośrednio wikłające postacie we wspólne koterie, które pozwalają odnaleźć się zarówno w ulubionej części gry jak i we wspomnieniach.

Piąta edycja Wampira: Maskarady to powrót do oryginalnej wizji śmiało kroczący pośród ram XXI wieku. Mimo, iż część zasad została napisana od nowa, piąta edycja honoruje głębię poprzednich wydań korzystając z bogatych metafor Świata Mroku. Rozwija zarówno te istniejące, jak i tworzy nowe, stanowiące dalszy ciąg historii, rozgrywające się w świecie Spokrewnionych dokładnie tu i teraz.

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • podręcznik w twardej oprawie, ponad 400 stron
Waga:
1,8 kg

Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.50
na podstawie 2 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Wampir: Maskarada

Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 3
Z odpowiedzią 3
Oczekujące na odpowiedź 0

Czy podręcznik zawiera również karty postaci? Czy należy je zakupić oddzielnie?

~ Justyna 01.08.2021 16:00

Karta jest jedną z kartek w podręczniku, do skserowania. Ale polecam wyszukać "karta postaci wampir maskarada v5" w google. Na stronie drivethrurpg.com jest PDF do pobrania za darmo.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Demaru 04.08.2021 10:49

Czy warto poznawać ten setting właśnie od piątej edycji? Czy warto też sięgnąć po jakis wcześniejszy podręcznik?

~ P_MacKalsky 14.06.2021 22:08

Zdecydowanie warto zacząć od piątej edycji. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wspierać się fluffowo starymi podręcznikami.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Demaru 16.07.2021 13:45

Czy ten podręcznik potrzebuje jakieś podstawki ? Np. nowy świat mroku ?

~ Tiboo 21.04.2021 09:37

Nope, podręcznik Wampir: Maskarada to samodzielna pozycja, która wystarczy do poznania nowego świata mroku z oczu wąpierza.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Demaru 23.04.2021 10:20

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również