Eryk - recenzje

Jak dla mnie ideał :)

Codex Genokradów zakupiłem raczej z myślą o sesjach rpg w uniwersum 40 000 niż o kompletowaniu armii , dlatego też oceniam ją także pod tym kątem Co zawierają karty podręcznika ? Oczywiście opisy kiedy Imperium musiało stawić czoła tej pasożytniczej rasie wyznającej kult "czterorękiego Imperatora" a tak naprawdę ( choć nie zawsze zdają sobie z tego sprawę) będącej awangardą inwazji Tyranidów. Starcia z lokalnymi mieszkańcami, spiski, profil planet które są najlepsze do zakażenia - tu macie to wszystko, a nawet trochę więcej. Ze strony "fluffu" na pewno spory plus - wystarczy na więcej niż jedną kampanię w którymkolwiek z systemów mrocznego uniwersum 40k.
Jeśli chodzi o zbieranie modeli i samą armię moim zdaniem sprawa ma się trochę gorzej. Ilość jak i zdolności jednostek pomimo tego iż jest bogata nie przekonała mnie o Genokradach jako oddzielnej armii. Owszem , sprawdzi się gdy zamierzamy rozegrać na stole jakąś fabularną serię bitew np. świat którego populację opanowują Genokrady czyli Genestealers vs Astra Militarum, a potem próba odbicia świata Genestealers vs Space Marines , kończąc przybyciem tyranidów czyli Tyranidzi plus " ktokolwiek tam został na planecie". Jako samodzielna armia Genokrady są takim połączeniem Imperialnej Gwardii i Tyranidów- takie są moje odczucia. Kończąc ten przydługi komentarz - jeśli jesteś fanem historii WH40k daj 5, jednak jeśli oczekiwałeś po tej armii jakiegoś strasznego przetasowania sił - spokojnie wyceń na 4 :)


Jak dla mnie ideał :)

Pięknie wydany Codex ( twarda oprawa, wspaniały papier, brakuje tylko zakładeczki) , jednak jakość jest standardem w tej edycji 40k. Co w środku? Uczta dla oczu, przepiękne grafiki oraz zdjęcia modeli,moce demoniczne, zasady, stratagemy, przedmioty -wszystko by poprowadzić pomioty Osnowy do ostatecznego zwycięstwa. Oczywiście zawsze pozostaje niedosyt iż mogli dać tego trochę więcej , ale może wybrzydzam :) Dla fanów tej armii pozycja obowiązkowa, ale również gracze prowadzący rpg w tym uniwersum znajdą coś dla siebie. Jeśli jesteś fanem świata i zapalonym graczem daj 5.


Jak dla mnie ideał :)

Piękny podręcznik z fajnym scenariuszem, a rebel jak zwykle na 5 - tyle słowem wstępu : ) Sama przygoda daje szansę graczom na przeniesienie się poza pierwszy plan materialny, odwiedzić Avernus, i jak to bywa w D&D , pokrzyżować plany Wielkiego Złego ( na pewno złego ? - przekonajcie się). Dużo materiałów o diabłach, ich odgrywaniu, i samym Avernusie ... gdzie jak przystało na piekło można spotkać arcyciekawych NPCów :)) Więc miecze i tarcze w dłoń, odważcie się przekroczyć PIerwszy Krąg i niech Helm Was prowadzi !


Jak dla mnie ideał :)

Chwała Omnisjaszowi !
Podręcznik jak wszystkie Codexy wykonany pięknie, pęka od ilustracji, twarda oprawa. Każdy fan nie tylko bitewniaka 40k ale ogólnie uniwersum, powinien go zakupić. Również grający w papierowe RPG Deathwatch oraz Dark Heresy znajdą coś dla siebie, chociażby w formie pomysłów, wiedzy o świecie itp. Rebel jak zwykle na 5. Polecam !


Jak dla mnie ideał :)

Jeden z lepszych dodatków do Warhammera 2 ed. Mnóstwo ciekawych opisów, mało lania wody, pomysły na przygody, przedmioty, i wszystko w mrocznym klimacie dark fantasy. Opisy demonów Chaosu i pomysły z nimi związane można śmiało, przy odrobinie inwencji, przekonwertować do uniwersum 40k. Trochę traci edycja wydana w wersji czarno- białej, ale cóż, cieszmy się każdym Darem Mrocznych Potęg jaki możemy otrzymać ! Przesyłka i cała robota ze stroby REBEL jak zawsze 5.


Jak dla mnie ideał :)

Fajna, zrobiona z jajem i klimatem paragrafówka - miłe zaskoczenie i powrót do przeszłości :))


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo udany zbiór porad dla MG dotyczących budowy scenariuszy, nawet starzy wyjadacze znajdą coś dla siebie :)) Rebel jak zwykle 5 za dostawę


Jak dla mnie ideał :)

Pomimo iż chwała Inwazji już minęła, warto dokupić ten, jak i wiele innych battlepacków dla samych rysunków - artyzm ! Rebel i wysyłka jak zwykle na medal :)