Maemi - recenzje

Caverna jest lżejsza od Agricoli, żywienie rodziny jest łatwiejsze, więc jeśli komuś to 'ciśnienie' przeszkadzało to Caverna jest dla niego :) Gra ślicznie wykonana, mnóstwo elementów i jej rozłożenie zabiera trochę czasu. Nie nazwałabym jej Agricolą 2.0 - jak dla mnie nie jest ulepszona, jest po prostu inna.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gra jest naprawdę świetna, karty usprawnień i pomocników sprawiają, że rozgrywki różnią się między sobą. Zawsze zostaje niedosyt, że można było zrobić więcej i jest sporo główkowania jak najlepiej rozplanować swoje ruchy. Dla mnie lepsza niż Caverna - chyba nie lubię jak jest za prosto :) Ocena 2 jest zdecydowanie niesprawiedliwa, ta gra zasługuje na dużo więcej.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gra jest naprawdę świetna, karty usprawnień i pomocników sprawiają, że rozgrywki różnią się między sobą. Zawsze zostaje niedosyt, że można było zrobić więcej i jest sporo główkowania jak najlepiej rozplanować swoje ruchy. Dla mnie lepsza niż Caverna - chyba nie lubię jak jest za prosto :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Gremlin jest większy niż się spodziewałam, ma ok. 30 cm i mieści sporo kostek. Jest starannie wykonany i naprawdę śliczny. Wielki plus dla Rebel za dostarczenie przed Świętami


Jak dla mnie ideał :)

Świetne koszulki, idealnie pasują na Lost Cities. Polecam!


Świetna gra kooperacyjna, dobrze się gra w dwie osoby, można dla urozmaicenia grać dwoma postaciami. Ciężko w nią wygrać co dla mnie jest plusem :)


Niewielki dodatek w bardzo przystępnej cenie. Fani gry nie powinni się zastanawiać ani chwili, zawsze to jakieś urozmaicenie w rozgrywce.


Niewielki dodatek w bardzo przystépnej cenie. Fani gry nie powinni sié zastanawia ani chwili, zawsze to jakie urozmaicenie w rozgrywce.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Wesoła gra imprezowa, w cztery osoby gra się już całkiem fajnie. Świetna zabawa i dużo śmiechu. Dobrze się bawią nawet osoby nie grywające w planszówki.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

W dwie osoby gra się naprawdę dobrze. Ciekawa mechanika a po jej opanowaniu dużo frajdy z planowania kolejnych ruchów. Trzeba dobrze przemyśleć strategię i kolejne posunięcia, bo niewielki błąd sprawia, że pozostaje się w tyle. Graficznie przypadła mi do gustu, plansza główna i plansze graczy mogłyby być nieco grubszee. Polecam osobom lubiącym gry zmuszające do myślenia.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Bardzo prosta gra - raczej bardziej dla dzieci, którym pomoż rozwinąć wyobraźnię przestrzenną, niż dla dorosłych. Ilustracje sympatyczne, kafelki dość cienkie i podatne na zniszczenie. Śliczna metalowa puszeczka.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Wersja dla fanów Gwiezdnych Wojen. Osoby nie w temacie mogą mieć problem zwłaszcza z nazwami statków, dla postaci zazwyczaj da się znaleźć jakieś wesołe imię zastępcze :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Szybka gra imprezowa przy której dobrze bawią się nawet osoby zazwyczaj za grami nieprzepadające. Świetna na rozruszanie towarzystwa :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

W grę grałam tylko w dwie osoby. Szybka, przyjemna rozgrywka, miły przerywnik na dnie kiedy się nie chce rozkładać czegoś większego. Oprawa graficzna przypadła mi do gustu. Niestety karty są dość cienkie i w formacie na który nie udało mi się znaleźć koszulek, więc nie wiem jak wytrzyma próbę czasu.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

My daliśmy radę bez filmiku, ale faktycznie instrukcja dość słaba, najgorsza dla mnie były malutka czcionka, która zdecydowanie utrudniała czytanie. Zasady są proste, ale jest jednak miejsce żeby 'pokombinować' próbując przewidzieć ruch przeciwnika. Wydana ślicznie. Lekka, przyjemna gra, sympatyczny przerywnik między cięższymi tytułami


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Świetna gra logiczna dla dwóch osób. Zasady proste, ale trochę czasu zajmuje przełożenie ich na układ kafelków :) Przy początkowych partiach sporo namysłu, później już rozgrywka szybka.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Rewelacyjna gra dla dwóch osób. Szybka rozgrywka, spora losowość, ale jest też miejsce na taktykę. Nie zdarzyło się jeszcze, żeby po rozłożeniu na 'jedną partię'' nie zagrać póżniej kolejnej. Polecam :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność: