Arek - recenzje

Świetny gateway do rodzinnych gier ekonomicznych. Spora regrywalność i świetne wykonanie. Może nie planszówkowe arcydzieło, ale naprawdę solidna i bardzo przyjemna pozycja z różnymi możliwościami punktowania. W 4-osobowym gronie miejsca na dokładanie kafelków jest nieco mniej, stąd mniejsze możliwości strategiczne, ale nadal gra się bardzo przyjemnie.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Bardzo przyjemna gra z której można dowiedzieć się wieeeelu interesujących i nieznanych faktów. Ciekawy system podawania fałszywych odpowiedzi (gracze momentami kłamią ile wlezie bez mrugnięcia okiem, inni ewidentnie widać że kombinują). Na minus brak regrywalności. Kiedy raz poznamy odpowiedzi, nie nabierzemy się po raz kolejny. Na szczęście są różne dodatki i gra nie jest zbyt droga.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dla naszej grupki rewelacja, choć kolega narzekał nieco na zbyt smutny klimat. Oprócz świetnej mechaniki najmilej wspominam nasze "historyczne" rozmowy w trakcie rozgrywki i tuż po niej. Przez te rozmowy gra trwała nie pół godziny, lecz półtorej :) Warto!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Mega gra ze świetnym klimatem! Nasza 'falloutowa' grupa się nie zawiodła :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gra przesiąknięta klimatem grozy, znanym z horrorów o nawiedzonych domach. Lubisz takie filmy? Kupuj i graj!


Krótko: jedna z najlepszych gier solo w jakie przyszło mi grać! Jeśli znajomi nie mają czasu i siedzisz w pokoju smętnie wpatrująć się w półkę z grami, a masz ochotę przenieść się do świata fantasy by samotnie wyruszyć w wędrówkę - ta gra jest dla Ciebie!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Rewelacyjny dodatek! Nie wyobrażam sobie gry bez niego. Fobie są cudne! Absolutny "must have" dla wszystkich fanów "Arkham Horror".


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Niestety gra mnie nie porwała, a gwoździem do trumny jest "zabawa" w liczenie kafelków. Niewiele tutaj emocji, bardziej irytacja. Olbrzymi plus za piękne wydanie, grafik odwalił kawał dobrej roboty. Mechanika fatalna.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Totalna losowość w otoczce Cthulhu. Jak dla mnie to zdecydowanie za mało. Nie przypadło mi do gustu pomimo, że twórczość Lovecrafta bardzo lubię.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Świetna gra na imprezę. Atmosfera podejrzeń i rozszyfrowywania kto jest kim. Grało się nam niezwykle przyjemnie, aczkolwiek nie używaliśmy aplikacji z telefonu, zastąpiliśmy ją muzyką. Naprawdę warto w jakiś sposób zagłuszyć odgłos szurania kart po stole, bo można przez to odgadnąć kto jest kim.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gra absolutnie NIE JEST jednorazowa, zwłaszcza gdy dodatków jest więcej. Pamiętam rozgrywkę w której kolega miał kartę pluszowego misia. Kiedy poznaliśmy datę jego stworzenia, dyskusja trwała przez większość partii na temat owej misiowej karty i często padała data która "pamiętaliśmy". Po kilku rozgrywkach i przetasowaniu kart kiedy, ten sam kolega znów wylosował kartę misia i był o krok od zwycięstwa, okazało się że znów odpowiedział źle, ku uciesze kolejnego gracza który partię zwyciężył :) Świetne wspomnienia :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Bardziej "lajtowy" dodatek doskonałej, acz prostej gry. Z każdym kolejnym metalowym pudełkiem gra staje się coraz bardziej zróżnicowana. Szkoda tylko, że pudełeczka ciężko w jakiś sensowny sposób ułożyć na półce.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

W "Arkham Horror" można zatracić się bez pamięci. Zwłaszcza jeśli jesteśmy fanami twórczości samotnika z Providence. Genialny KLIMAT, wszechogarniająca atmosfera grozy i czyhające na każdym kroku plugastwo. Do tego warto dorzucić ambientowa muzykę w tle i nie ma nas na kilka godzin!!!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Kapitalna kościana rozgrywka! Gra okazała się przebojem wśród moich znajomych i fakt, iż są koneserami złocistego trunku wcale nie wpłynął na ich ocenę. Przyjazna mechanika, świetna tematyka, szybka i emocjonująca rozgrywka. Moooocno polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

U mnie sprawdził się jako hit imprezowy. Gra o tyle fajna, że ma charakter edukacyjny. Człowiek po jakimś czasie zapamiętuje pewne daty, ale - uwierzcie mi - nikt z nas nie był w stanie zapamiętać nawet połowy kart (graliśmy 4 dodatkami). Świetna gra! Gorąco polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Moja 6-letnia córka uwielbia grać w "Hobbita". Największą frajdę sprawia jej zbieranie kolorowych świecidełek. Dorosłym gra bardzo szybko może się znudzić, ale dzieciaki mają sporo zabawy.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Prosta mechanika, która świetnie się sprawdza. No i Sub-Zero na okładce!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Kapitalne rysunki i fajnie pomyślana gierka. Wymioty wróżki, gluty trolla, łupież diabła - to są dopiero składniki! Nic tylko grać! Oby nie przed posiłkiem ;) A na poważnie, to szybka i sympatyczna gra, choć w instrukcję wdarł się babol - w jednym z miejsc napisane jest iż za Power Potion otrzymujemy 6 punktów a na drugiej stronie są już tylko 4 punkty. Wydawca w erracie uściślił że chodzi o 4 punkty.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Kości może i nie są pierwszej jakości, ale to PIEKIELNE KOŚCI, obtłuczone i niedomalowane. Tak miało być i tak jest ;) A gra całkiem sympatyczna i szybka, rysunki śliczne i klimatyczne. Jak dla mnie miłe turlanie :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Przyjemny dodatek a zarazem zastępca planszy głównej. Większość graczy tuż po starcie rusza w Góry właśnie, coby się szybko i w miarę bezboleśnie podpakować. Fajnie, że kraina nam się rozrasta. Bardzo jestem ciekaw co wypuszczą po Blood Moonie.