Bartosz

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Jak dla mnie ideał :)

Póki co rozegrałem tylko jedną rozgrywkę z dodatkiem ale za to od razu 5 osobową. Musze przyznać, że spełnia moje oczekiwania w 100 %. Mnogość nowych kart intryg (dobrze zbalansowanych grywalnych i po prostu ciekawych) zapewnia niepowtarzalność rozgrywki. Na rynku pojawiło się sporo ciekawych kart o które można powalczyć. Zarówno nowi gradiatorzy jak i niewolnicy funkcjonują dobrze. Nie są lepsi od tych z podstawki ale jednocześnie mają charakter. Gra zdaje się jeszcze lepiej zbalansowana niż sama podstawka. Do tego Primus który powinien być traktowany jako swego rodzaju święto i wisienka na torcie. W tej roli sprawdza się bardzo dobrze. Gra jak każda gra z tak otwartą swobodą w działaniach i negocjacjach posiada niezwykle spójne i sprawnie działające zasady.
Zdecydowanie dodatek potwierdza wysoką ocenę na jaką zasługuje ta gra. Świetny dodatek do świetnej gry.


Jak dla mnie ideał :)

Przypadkiem obejrzałem filmik prezentujący tą grę na jednym z polskich portali. Nie było innych informacji ale to co zobaczyłem okazało się interesujące. Ciekawie byłoby w to zagrać kiedyś jak sobie wtedy pomyślałem. Fajny klimat. Niebawem okazało się, że w polskiej telewizji rozpoczęto emisję serialu który stał się podstawą dla tej gry. Dzięki prezentacji gry zacząłem z ciekawości oglądać - no i było warto. Tym bardziej chciałem sprawdzić grę. Co prawda gry na licencji są zazwyczaj kiepskie ale tu postanowiłem zaryzykować. Grę zakupiłem co nie było takie proste (mało sklepów ją oferuję stąd plus dla Rebela) i zasiadłem do rozgrywki mając przeczytane informacje o jej wadach i zaletach z BGG. Gra okazała się świetną pozycją. Bardzo dynamiczna, pozbawiona przestojów, prosta do wytłumaczenia a jednocześnie nie banalna. Nawet ludzie którzy nie widzieli serialu wczuwali się w sytuację. Klimat walki o wpływy pomiędzywłaścicielami ludus jest naprawdę odczuwalny. Bardzo dobra platforma do negocjacji, przekupstwa, zdrad oraz misternych planów. Do tego wszystko polane krwoistym sosem. Gra trwa tyle ile jest napisane na pudełku, dodatkowo można modyfikować jej długość co stanowi dodatkową zaletę. Zdecydowanie jestem zadowolony z zakupu i póki co testując grę w różnych konfiguracjach graczy naprawdę wzbudza ona pozytywne emocje. Nie polecam osobom które nie lubią interakcji - ta gra ma jej pełno.

Jak zazwyczaj nie lubię dodatków tak teraz czekam na dodatek z utęsknieniem. Nie dlatego, że chciałbym coś w grze poprawić. Ale po prostu chcę jeszcze więcej opcji i jeszcze więcej kombinacji.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Paweł

Liczba recenzji: 0