Kajakk

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Dobry, solidny produkt

Fajna gra, upolowana w PYLu za 100zł. Pozytywne zaskoczenie, jest to mój pierwszy kontakt z tym tytułem. Minimalna losowość i fajna mechanika przedstawiania piona po planszy która sprawia że można sobie po przeszkadzać. Rozgrywka przypomniała mi osadników z catanu pod tym właśnie względem tylko mniej losowych. Dla mnie na plus.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Bardzo przyjemna gra, myślę iż jest to dobra propozycja dla średnio-zaawansowanych. Osobiście widzę podobieństwo do takich gier jak świat dysku Ankh-morpork czy exlibris (podobne elementy gry). Zasady łatwe do objaśnienia, przygotowanie gry również na plus. Jest to zasługa wypraski w pudełku, gdzie wszystko ma swoje miejsce, a w instrukcji wyjaśnione jest gdzie należy umieścić elementy. Dzięki temu przy przenoszeniu gry zawartość zawsze jest na swoim miejscu. Po pierwszej rundzie rozgrywka jest już płynna. Regrywalność jest spora dzięki kartom zadań, intryg i budynków które zmieniają cele i dostępne akcje podczas gry. Drobny minus za brak polskiego wydania, na szczęście do gry wymagane są raczej podstawy znajomości języka angielskiego, na kartach oprócz tekstu znajdują się również symbole.
W mojej ocenie bardzo dobra gra, nie idealna ale bardzo dobra.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

W porządku, bez rewelacji

Niestety zawiodłem się tą grą. Jako fan dixita myślałem że będzie to naturalny wybór. Gra tak naprawdę najlepiej działa z kompletem graczy, w mniejszym gronie siedzieliśmy w króciutkiej instrukcji w która niestety nijak nam nie pomagała. Całkowicie się odbiliśmy od tej produkcji. Na plus ładne wykonanie i świetne ilustracje kart które można zaadoptować do dixita.


Jak dla mnie ideał :)

Świetna gra, nie schodzi ze stołu. Dzięki niej udało mi się wdrożyć siostrę w gry o tematyce fantasy, tudzież takie gdzie mamy własnego bohatera/postać. Szybka rozgrywka, proste i przejrzyste zasady. Dzięki czemu tłumaczenie zasad jest bardzo szybkie. Jest interakcja między graczami, pozytywna jak i negatywna.
Wykonanie dobre, w moim egzemplarzu tylko kryształki doświadczenia mógłby być lepiej oszlifowane ale zrobiłem to sam i po problemie.
Gra jest oparta o mechanikę rzutów runami, mają one tylko dwie strony więc losowość nie daje się aż tak we znaki.
Polecam


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

W porządku, bez rewelacji

Gra sama w sobie dobra, mechanika przystępna a instrukcja krótka. Natomiast jakość wykonania to chyba jakaś kpina, być może to tylko mój egzemplarz, ale jakość sztancy i pudełka odbiega od "normy". Monety chyba ktoś wgl zapomniał przepuścić przez maszynę i raczej nie będę używał tych "oryginalnych", wieża powtórka z rozrywki. Tyle szczęścia że te elementy to tak naprawdę dodatki i można je łatwo zastąpić. Pudełko a raczej jego pokrywka jest źle sklejona i okładka odchodzi od kartonu, nie chce wiedzieć jak będzie wyglądać po kilkunastu otwarciach. Wszystkie te usterki może i nie są dokuczliwe, ale za 150zł widziałem już o wiele lepiej wydane gry ;(


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Mroku_08

Liczba recenzji: 36