Maciej

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Jak dla mnie ideał :)

Jestem już po pierwszej grze i długiej dyskusji nad CoC i muszę przyznać, że gra mnie nie zawiodła.
Liczyłem skrycie na mocno rozbudowaną strategię (taki Twilight Imperium Light) i dokładnie taki produkt otrzymałem!

Gra jest symetryczna dla wszystkich graczy, skaluje się dość dobrze na 2, 3 i 4. Aspekty odkrywania nowej przestrzeni, zarządzania zasobami i rozwojem są jasne już po pierwszy turach. System punktowy spełnia oczekiwania i daj możliwość wypracowania strategii długo lub krótkofalowej, gdyż ciężko tu o naprawdę "złe" wybory. Gra implementuje również ciekawy mechanizm wczesnego kończenia gry, gdy jeden z graczy zostanie wyeliminowany.
Również jakość komponentów jest wysoka - jedynie statki zbędnie moim zdaniem posiadają oddzielne żagle, które trzeba przykleić, żeby co chwilę nie odpadały. Oprawa graficzna także zasługuje na pochwałę.

Gra jak najbardziej godna polecenia, lecz raczej dla zaawansowanych graczy taktycznych niż na lekkie posiedzenia.


Dobry, solidny produkt

Gra z założenia nastawiona raczej na lekki klimat i dużo zabawy nad stołem - spełnia swoje założenie doskonale :) Idealna, aby wprowadzić mniej "growe" osoby w klimat i dodać nieco animuszu do spotkania przy piwku.

Dużym plusem jest bardzo oryginalny art i ogromne dawki humoru :)

Główny minus za skalowalność, gdyż powyżej 4 osób (5-6) zaczyna pojawiać się zbyt duży downtime, a często okazuje się, że jeden z graczy odpada praktycznie po pierwszej turze i niestety nawet karty zmarłych magów tego nie rekompensują.


Dobry, solidny produkt

Ciekawa gra, z przyjemną dla oka szatą graficzną. Utrzymana w klimacie Starego Świata, więc automatycznie zyskująca na settingu.

Mechanicznie nie powala nowością, ale jest to jeden z ciekawszych LCG dostępnych na rynku. W tym momencie jest już do niej wiele dodatków, nie wszystkie warte zakupu, ale gra ciągle się rozwija więc jest to dobra inwestycja dla poszukujących dobrej karcianki.


Dobry, solidny produkt

Bardzo dobra gra kooperacyjna. Rozwija pomysł Pandemica, dodaje do niego fantastyczne smaczki i dodatkową losowość w postaci rzutów kośćmi.

Główne moje zarzuty tyczą się strony graficznej, która stylizowana na lata 80'-90' nieco odstaje od innych dostępnych pozycji na rynku gier fantasy.

Wykonanie komponentów natomiast jest godne pochwały - ponad 100 figurek, twarde kartony kart postaci oraz plansza, do tego odpowiednio duże pudełko z przegródkami, w których karty mieszczą się po włożeniu je w koszulki.

Miły dodatek do kolekcji dla tych, którzy chcą wzmocnić więzy przyjaźni, w przerwie między ich nieustannym podkopywaniem w innych grach ;)


Jak dla mnie ideał :)

Pierwszy dodatek do A:N, wprowadzający znacznie więcej możliwości taktycznych i deckbuildingowych. Must-Have dla wszystkich posiadających podstawową grę, którzy mają chęć na więcej.


Azzjusz

Liczba recenzji: 0