Marcin

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Jak dla mnie ideał :)

Nowe pudełko klasycznego warhammer'a sprawiło, że moje armie 40k poszły gdzieś do szafek. Za 250 złotych otrzymujemy figurki, które osobno warte są co najmniej 2 razy tyle. Kolejną zaletą jest kunszt i jakość zawartości. Wszystkie figurki posiadają bogate szczegóły (oddział konny to chyba najlepsza kawaleria elficka, z czym zgadza się Mortimer). Figurik są bardzo grywalne, więc z łatwością uzupełnią kolekcje weteranów. Oczywiście głównym przeznaczeniem pudełka jest zachęcenie nowych graczy do gry i przyznam, że zadanie to spełnia znakomicie. Ogólnie trudno mi znaleźć jakiekolwiek wady, gorąco polecam!


Jak dla mnie ideał :)

Szczerze - bardzo dobra farba, używać jej można do dziesiątek elementów, słyszałem opinie, że jest nieco za jasna dla np. Blood Ravens i jest to po części prawda (np. na powierzchniach pojazdów – bez innych czerwonych wygląda co najwyżej średnio) lecz jeśli chodzi o elementy piechoty - genialna. W połączeniu z Mechrite Red (Citadel Foundation) daje piękny efekt. Wylana lekko na podstawkę czy trawkę świetnie udowodni swoją nazwę. Polecam jako pierwszy czerwony dla początkującego malarza.


Dobry, solidny produkt

Cały zestaw spełnia oczekiwania wymagającego zbieracza, zawiera wiele elementów owego zakonu, wiele klimatycznych dodatków nadających się dla każdego Space Marine. Dodatkowo można złożyć tak czempiona jak i sierżanta, czy zwykłego weterana. Posiada również sporo broni specjalnych np. miotacz, melta czy plazma.

Kolejnym fajnym bonusem są części do Terminatora, brakuje tak naprawdę tylko głowy i korpusu. Miłe zaskoczenie, patrząc na działo terminatorskie pokusiłem się zbierać pieniądze na pełen zestaw tych opancerzonych wojaków.

Jedyną wadą, która MOZE okazać się winą dostawcy (wątpliwe) jest umieszczenie w instrukcji możliwości złożenia Apothecary oraz Flag Bearer'a. O ile pudełko jest kompletne (posiada 3 wypraski) nie ma możliwości złożenia takich postaci.

Podsumowując - za naprawdę niewielkie pieniądze otrzymujemy wyjątkowo pełnowartościowy produkt, który powinien zadowolić fanów Dark Angels oraz wspomóc inne zakony Space Marines.


W porządku, bez rewelacji

Sama figurka jest całkiem nieźle wykonana, chociaż mam wrażenie, że jest trochę spłaszczona. Tak jak wspomniał inny kupujący występują problemy ze zbyt dużą ilością materiału do usunięcia. Oprócz tego, jak większość figurek metalowych ma problem z prostym zaczepieniem plecaka.

Ogólnie rzecz biorąc nie jest zła, wystarczająco bogata w szczegóły i raczej przydatna w armii, do tego nie kosztuje zbyt wiele, więc można ją wykorzystać jako pierwszą metalową figurkę w naszej historii malowania.

Ostatecznie jestem całkiem zadowolony, chociaż patrząc na Apothecary w wersji z hełmem (zdaje się niedostępny w rebelu) nie miałbym problemów z oddaniem pana bez okrycia głowy.


Maciek

Liczba recenzji: 7