Piotr

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Przesyłka bez zarzutu, stan materiałów w środku - idealny (pojawiały się głowy że w niektórych paczkach SH były połamane elementy).
Prawdopodobnie gra nie będzie więcej dostępna, więc nie jestem pewien czy komentarz jest w tym momencie sensowny, niemniej jednak: całkowicie warto :)
Zasady proste jak budowa cepa, żadne mieszanie z mnóstwem kart i zasad a`la FFG, ani downtime`u z liczeniem punktów i kolejnych ruchów w stylu eurogier.
Mechanizm jest tak skonstruowany, że po prostu wymusza dynamiczną rozgrywkę i partie są dość krótkie, a przy tym intensywne.
Na forach pojawiają się liczne głosy że jest wiele lepszych planszówek w tym stylu (Descent, Doom itd.), ale imho nie mają one wiele wspólnego z rzeczywistością.

Minusem dla klasycznych planszówkowców, którzy nie są przyzwyczajeni do modelarstwa i zbierania figurek, będzie na pewno konieczność uprzedniego popracowania trochę nad zawartością pudełka.
Ale dla tych figurek na pewno warto poświęcić czas :) Wrzucenie ich przez GW w częściach ma też sens, bo szczególnie terminatorzy ustawieni są w takich pozach, że bez możliwości ich rozmontowania malowanie byłoby poważnie utrudnione.
Przy okazji ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem: Clawy są dość beznadziejnie przemyślane i jedno ostrze łączy się z wypraską, przez co bardzo łatwo je połamać.


Jak dla mnie ideał :)

Rebelowska przesyłka bez zarzutu - należycie pancerna, co przy tej dość delikatnej produkcji jest istotne.

Monument przeszedł moje śmiałe oczekiwania, jest po prostu przepiękny :) Szczegóły dobrze wyrzeźbione, jest miejsce na figurki.
Figura jest naprawdę masywna i nie na każdą półkę się zmieści, dlatego dobrze jest zawczasu wykombinować gdzie będzie stała.
Jedyny minus to ten, że w razie potrzeby transportu (np. do kumpla na bitwę) trzeba ją solidnie zabezpieczyć.


Dobry, solidny produkt

Przesyłka bez zarzutu, gra pozytywnie pokręcona chociaż na pewno nie nadaje się do grania przez cały wieczór non stop.


Blister dotarł z pewną obsuwą, ale prawdopodobnie to raczej z winy GW.
Figurki ładne, Arathorn ma łuk na plecach.
Dla niektórych istotna informacja: Halbarad nie jest w całości i trzeba dokleić mu rękę, więc bez pewnej ilości GS-u się chyba nie obejdzie. Gw pomyślało za to i z łapy wystaje oryginalnie odlany pin, więc nie trzeba wiercić samemu.


Jak dla mnie ideał :)

Nie tracąc czasu na rzeczy oczywiste (solidna przesyłka itp. ;) ), jako szczęśliwy posiadacz 4 takich zestawów chciałbym zwrócić uwagę na jeden szczegół - zdarza się, że wypraski w pudełku są nieco gorszej jakości niż przeciętny poziom wyrobów GW, potrzeba więcej obróbki i obcinania itd. Ale z reguły jednak jest bez zarzutu.


MasterJfk

Liczba recenzji: 14