1831 For our freedom and yours: Battle of Grochow

Najsłynniejsza, zwycięska bitwa Powstania Listopadowego
1 opinia
  • 2 osoby
  • od 12 lat
  • wydanie polskie
Do kontrataku ruszyli grenadierzy, prowadzeni osobiście przez Chłopickiego, 4 pułk strzelców na czele z Żymirskim, śmiertelnie ranionym w tym boju, a także 4 i 8 pułk piechoty pod wodzą gen. Skrzyneckiego. „Wszystko, co nie zdołało pierzchnąć z olszyny legło w niej”. Przeciwnatarcie to wstrząsnęło nieprzyjacielem.  Planszowa gra wojenna 1831 For our freedom and yours: Battle of Grochow przedstawia jedno z najsłynniejszych starć w historii polskiej armii. Gracze dysponują historycznymi siłami i muszą działać, mając na uwadze historyczne zalety i ograniczenia swoich armii. Duże znaczenie mają także czynniki obiektywne takie, jak teren i warunki atmosferyczne. Oczywiście nie można pominąć czynnika losowego. Te wszystkie aspekty oddają zasady, które nie są skomplikowane.Wśród czterech scenariuszy jest jeden mniejszy - atak korpusu Rosena na olchowy lasek. Jest to doskonałe wprowadzenie do dużej batalii. Gracze dysponują ograniczonymi siłami i poznają zasady oraz właściwości terenu. Dzięki temu zdobyte doświadczenie mogą wykorzystać w trakcie scenariusza, dotyczącego całej bitwy.Mechanika gry opiera się o losowe aktywacje. Przez odpowiedni zestaw żetonów oddano lepszą strukturę dowodzenia armii feldmarszałka Dybicza. Ponadto takie rozwiązanie zapewnia emocjonującą rozgrywkę, w której każda ze stron może mieć inicjatywę by zaskoczyć przeciwnika.Trzy rodzaje broni, czyli piechota, kawaleria i artyleria działają według podstawowych zasad, lecz każdy z nich ma swoją specyfikę. Sukces na polu bitwy zapewnia odpowiednie wykorzystanie atutów każdego rodzaju broni w najwłaściwszym momencie. To oczywiście cel, do którego dążą obaj gracze. Koordynacja własnych oddziałów i reagowanie na posunięcia przeciwnika sprawiają, że Battle of Grochow jest wymagającą grą nawet dla doświadczonych graczy.Ta gra jest udanym debiutem Łukasza Krawczyka.Uwaga. W pudełku są dwa żetony erraty. Należy nimi zastąpić odpowiednie żetony, które są na arkuszach.
Wydawca:
Strategemata
8995

Dostępna 1 sztuka w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w środę


Darmowa dostawa w dniach 21-23.01


Opis

Do kontrataku ruszyli grenadierzy, prowadzeni osobiście przez Chłopickiego, 4 pułk strzelców na czele z Żymirskim, śmiertelnie ranionym w tym boju, a także 4 i 8 pułk piechoty pod wodzą gen. Skrzyneckiego. „Wszystko, co nie zdołało pierzchnąć z olszyny legło w niej”. Przeciwnatarcie to wstrząsnęło nieprzyjacielem.

  

Planszowa gra wojenna 1831 For our freedom and yours: Battle of Grochow przedstawia jedno z najsłynniejszych starć w historii polskiej armii. Gracze dysponują historycznymi siłami i muszą działać, mając na uwadze historyczne zalety i ograniczenia swoich armii. Duże znaczenie mają także czynniki obiektywne takie, jak teren i warunki atmosferyczne. Oczywiście nie można pominąć czynnika losowego. Te wszystkie aspekty oddają zasady, które nie są skomplikowane.

Wśród czterech scenariuszy jest jeden mniejszy - atak korpusu Rosena na olchowy lasek. Jest to doskonałe wprowadzenie do dużej batalii. Gracze dysponują ograniczonymi siłami i poznają zasady oraz właściwości terenu. Dzięki temu zdobyte doświadczenie mogą wykorzystać w trakcie scenariusza, dotyczącego całej bitwy.

Mechanika gry opiera się o losowe aktywacje. Przez odpowiedni zestaw żetonów oddano lepszą strukturę dowodzenia armii feldmarszałka Dybicza. Ponadto takie rozwiązanie zapewnia emocjonującą rozgrywkę, w której każda ze stron może mieć inicjatywę by zaskoczyć przeciwnika.

Trzy rodzaje broni, czyli piechota, kawaleria i artyleria działają według podstawowych zasad, lecz każdy z nich ma swoją specyfikę. Sukces na polu bitwy zapewnia odpowiednie wykorzystanie atutów każdego rodzaju broni w najwłaściwszym momencie. To oczywiście cel, do którego dążą obaj gracze. Koordynacja własnych oddziałów i reagowanie na posunięcia przeciwnika sprawiają, że Battle of Grochow jest wymagającą grą nawet dla doświadczonych graczy.

Ta gra jest udanym debiutem Łukasza Krawczyka.

Uwaga. W pudełku są dwa żetony erraty. Należy nimi zastąpić odpowiednie żetony, które są na arkuszach.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • plansza formatu A1
  • zasady gry (12 stron)
  • książka scenariuszy (4 strony)
  • 432 sztancowane żetony
  • kostka dziesięciościenna
Waga:
370 g

Recenzje


Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 0
Oczekujące na odpowiedź 1

555

~ QlqzzNwr 13.11.2021 13:43

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również