Cosmoludo: Mana

Niebanalny pojedynek dwóch umysłów
Podziel się swoją opinią
 • 2 osoby
 • od 8 lat
 • 10 - 20 minut
 • wydanie międzynarodowe
 • instrukcja polska
Zastaw przemyślaną pułapkę i pochwyć zarządcę przeciwnika, zanim on uczyni to samo z Twoim. Ale uważaj - po planszy grasuje ptak Mana, który utrudnia ruchy graczy i zmusza ich do wprowadzania poprawek w przemyślanej strategii! Cosmoludo: Mana to abstrakcyjna gra logiczna dla dwóch osób, w której rywalizujemy o to, kto pierwszy przejmie pionek dajmio należący do przeciwnika. Rozgrywka opiera się o mądre przemieszczanie pionków po planszy - pole, na którym kończymy ruch wskazuje, o ile pól będziemy mogli się poruszyć w kolejnym, a także który z pionków będzie mógł poruszyć przeciwnik w swojej najbliższej turze. Na czym to polega? Każdy z graczy dysponuje dwoma rodzajami pionków: jednym dajmio i pięcioma roninami. Podczas zabawy rozgrywamy naprzemiennie swoje tury. W każdej z nich wykonujemy ruch jednym pionkiem w swoim kolorze. Symbol na polu, na którym zaczynamy ruch wskazuje, o ile pól musi się poruszyć nasz pionek - od 1 do 3. Nie możemy poruszać się przez pola zajęte przez inne pionki, ale możemy skończyć turę na tym samym polu, na którym znajduje się pionek przeciwnika. W ten sposób zbijamy go z planszy. Po poruszeniu pionkiem przestawiamy ptaka Mana na dowolne niezajęte pole z takim samym symbolem jak ten na polu, na którym skończyliśmy ruch. Przeciwnik w najbliższej turze musi poruszyć ten ze swoich pionków, który również stoi na takim polu. Jeśli żaden z pionków przeciwnika nie zajmuje pola z takim symbolem, jak na tym, na którym umieściliśmy ptaka, drugi gracz może poruszyć dowolnym innym własnym pionkiem lub przywrócić do gry zbity z planszy pionek ronina.  Gra kończy się, gdy któryś z uczestników przechwyci pionek dajmio przeciwnika. Dlaczego pokochasz tę grę? To nie lada gratka dla wszystkich fanów abstrakcyjnych gier logicznych takich jak szachy, warcaby czy go. W przeciwieństwie do większości abstrakcyjnych gier logicznych, Mana pozwala nam bezpośrednio wpływać na możliwości przeciwnika. Umiejętne wykorzystanie tytułowego ptaka pozwoli nam na pewną kontrolę, jednak zawsze trzeba będzie sobie odpowiedzieć na pytanie, który ruch będzie dla nas najbardziej opłacalny. Dzięki prostym zasadom szybko wytłumaczysz grę nowym osobom, a neutralny klimat pozwoli połączyć przy wspólnym stole przedstawicieli różnych pokoleń.  Abstrakcyjne wyzwania świetnie sprawdzą się zarówno dla dzieci, by wspierać rozwój logicznego myślenia i przewidywania ruchów przeciwnika, jak i dla dorosłych oraz seniorów jako prewencja zaburzeń pamięci.
Autor:
Claude Leroy
Ilustracje:
Tom Delahaye
Wydawca:
Rebel
119,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Zastaw przemyślaną pułapkę i pochwyć zarządcę przeciwnika, zanim on uczyni to samo z Twoim. Ale uważaj - po planszy grasuje ptak Mana, który utrudnia ruchy graczy i zmusza ich do wprowadzania poprawek w przemyślanej strategii!

Cosmoludo: Mana to abstrakcyjna gra logiczna dla dwóch osób, w której rywalizujemy o to, kto pierwszy przejmie pionek dajmio należący do przeciwnika. Rozgrywka opiera się o mądre przemieszczanie pionków po planszy - pole, na którym kończymy ruch wskazuje, o ile pól będziemy mogli się poruszyć w kolejnym, a także który z pionków będzie mógł poruszyć przeciwnik w swojej najbliższej turze.

Na czym to polega?

 1. Każdy z graczy dysponuje dwoma rodzajami pionków: jednym dajmio i pięcioma roninami.
 2. Podczas zabawy rozgrywamy naprzemiennie swoje tury. W każdej z nich wykonujemy ruch jednym pionkiem w swoim kolorze.
 3. Symbol na polu, na którym zaczynamy ruch wskazuje, o ile pól musi się poruszyć nasz pionek - od 1 do 3.
 4. Nie możemy poruszać się przez pola zajęte przez inne pionki, ale możemy skończyć turę na tym samym polu, na którym znajduje się pionek przeciwnika. W ten sposób zbijamy go z planszy.
 5. Po poruszeniu pionkiem przestawiamy ptaka Mana na dowolne niezajęte pole z takim samym symbolem jak ten na polu, na którym skończyliśmy ruch. Przeciwnik w najbliższej turze musi poruszyć ten ze swoich pionków, który również stoi na takim polu.
 6. Jeśli żaden z pionków przeciwnika nie zajmuje pola z takim symbolem, jak na tym, na którym umieściliśmy ptaka, drugi gracz może poruszyć dowolnym innym własnym pionkiem lub przywrócić do gry zbity z planszy pionek ronina. 
 7. Gra kończy się, gdy któryś z uczestników przechwyci pionek dajmio przeciwnika.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • To nie lada gratka dla wszystkich fanów abstrakcyjnych gier logicznych takich jak szachy, warcaby czy go.
 • W przeciwieństwie do większości abstrakcyjnych gier logicznych, Mana pozwala nam bezpośrednio wpływać na możliwości przeciwnika. Umiejętne wykorzystanie tytułowego ptaka pozwoli nam na pewną kontrolę, jednak zawsze trzeba będzie sobie odpowiedzieć na pytanie, który ruch będzie dla nas najbardziej opłacalny.
 • Dzięki prostym zasadom szybko wytłumaczysz grę nowym osobom, a neutralny klimat pozwoli połączyć przy wspólnym stole przedstawicieli różnych pokoleń. 
 • Abstrakcyjne wyzwania świetnie sprawdzą się zarówno dla dzieci, by wspierać rozwój logicznego myślenia i przewidywania ruchów przeciwnika, jak i dla dorosłych oraz seniorów jako prewencja zaburzeń pamięci.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plansza
 • czarny pionek dajmio
 • biały pionek dajmio
 • 5 czarnych pionków roninów
 • 5 białych pionków roninów
 • pionek ptaka Mana
Waga:
600 g
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Cosmoludo: Mana





Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Cosmoludo: Hokito

Cosmoludo: Hokito

Cosmoludo: Kamon

Cosmoludo: Kamon

Abalone GO

Abalone GO

Cosmoludo: Yoxii

Cosmoludo: Yoxii