Eksplodujące Kotki

Dla kochających koty i wybuchy
51 opinii
  • 2 - 5 osób
  • od 12 lat
  • ok. 15 minut
  • wydanie polskie
Do Polski zawitał największy bestseller gier oryginalnie wydanych przez kampanie crowdfundingowe. Gra, która jeszcze przed wydaniem stała się hitem. W czym tkwi tajemnica jej sukcesu? No cóż, jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o koty :)Eksplodujące Kotki to napędzana kociakami odmiana rosyjskiej ruletki. Gracze ciągną co turę po karcie, aż do momentu dobrania eksplodującego kota - wtedy nieszczęśnik wybucha i ginie, a gra się kończy. Ale! W talii są też karty, dzięki którym można odwrócić uwagę samobójczego kocięcia, uniknąć go, czy też zmusić przeciwnika do dobrania kilku kart na raz.Gra z każdą upływającą kolejką staje się coraz bardziej intensywna - im mniej kart pozostaje w talii, tym większe prawdopodobieństwo wyciągnięcia morderczego futrzaka i wywołania wybuchu, po którym pozostanie tylko płonąca kulka kłaków.Jak grać?W talii znajduje się kilka eksplodujących kotków. Aby zagrać, połóżcie ją rewersami kart do góry i kolejno ciągnijcie karty do momentu, aż ktoś z Was dobierze eksplodującego kotka. Osoba, która na niego trafi – wybucha. I już do końca gry pozostaje martwa. Przy okazji możecie zagrywać różne karty odwracające uwagę eksplodujących kotków.Powtarzajcie tę czynność do momentu, aż w grze zostanie tylko 1 gracz. Ta osoba wygrywa grę. Im więcej kart pociągniesz, tym bardziej ryzykujesz, że trafisz na eksplodującego kotka.Eksplodujesz - przegrywaszI wypełnia Cię palący sos o smaku smutku.Nie eksplodujesz - wygrywaszI wypełnia cię wspaniałość, gratsy, serio.A pozostałe karty...zmniejszą ryzyko, że eksplodujesz wraz z eksplodującym kotkiem. Gra otrzymała nominację 2015 Golden Geek Best Party Board Game oraz może się poszczycić mianem najchętniej wspieranego projektu na platformie Kickstarter - zebrała prawie dziewięć milionów dolarów przy udziale ponad dwustu tysięcy graczy z całego świata!
Autor:
Matthew Inman, Elan Lee, Shane Small
Ilustracje:
Matthew Inman
Wydawca:
Rebel
9995

Dostępnych 6 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Do Polski zawitał największy bestseller gier oryginalnie wydanych przez kampanie crowdfundingowe. Gra, która jeszcze przed wydaniem stała się hitem. W czym tkwi tajemnica jej sukcesu? No cóż, jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o koty :)

Eksplodujące Kotki to napędzana kociakami odmiana rosyjskiej ruletki. Gracze ciągną co turę po karcie, aż do momentu dobrania eksplodującego kota - wtedy nieszczęśnik wybucha i ginie, a gra się kończy. Ale! W talii są też karty, dzięki którym można odwrócić uwagę samobójczego kocięcia, uniknąć go, czy też zmusić przeciwnika do dobrania kilku kart na raz.

Gra z każdą upływającą kolejką staje się coraz bardziej intensywna - im mniej kart pozostaje w talii, tym większe prawdopodobieństwo wyciągnięcia morderczego futrzaka i wywołania wybuchu, po którym pozostanie tylko płonąca kulka kłaków.

Jak grać?

W talii znajduje się kilka eksplodujących kotków. Aby zagrać, połóżcie ją rewersami kart do góry i kolejno ciągnijcie karty do momentu, aż ktoś z Was dobierze eksplodującego kotka. Osoba, która na niego trafi – wybucha. I już do końca gry pozostaje martwa. Przy okazji możecie zagrywać różne karty odwracające uwagę eksplodujących kotków.

Powtarzajcie tę czynność do momentu, aż w grze zostanie tylko 1 gracz. Ta osoba wygrywa grę. Im więcej kart pociągniesz, tym bardziej ryzykujesz, że trafisz na eksplodującego kotka.

Eksplodujesz - przegrywasz

I wypełnia Cię palący sos o smaku smutku.

Nie eksplodujesz - wygrywasz

I wypełnia cię wspaniałość, gratsy, serio.

A pozostałe karty...

zmniejszą ryzyko, że eksplodujesz wraz z eksplodującym kotkiem.

 

Gra otrzymała nominację 2015 Golden Geek Best Party Board Game oraz może się poszczycić mianem najchętniej wspieranego projektu na platformie Kickstarter - zebrała prawie dziewięć milionów dolarów przy udziale ponad dwustu tysięcy graczy z całego świata!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 56 kart
  • instrukcja
Waga:
210 g
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.49
na podstawie 51 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Eksplodujące KotkiNajbardziej przydatne recenzje

Oren

Liczba recenzji: 34

Dobry, solidny produkt

Nie mogłem długo czekać i zakupiłem ją od razu jak miałem sposobność, aby pośmiać się z obrazków i treści gry. Same obrazki są stworzone przez autora komiksów Matthew Inmana (w polsce bardzo popularny jest komiks o „bestiokumplu”). Czyli rysunki w grze są po prostu bardzo pokręcone (np. prosiorożec). Ile razy gram w tą grę, ciągle przyglądam się z niedowierzaniem w te karty, śmiejąc się do rozpuku.

Na czym jednak sama gra polega? Kotki to gra w rosyjską ruletkę. W talii kart mamy tytułowych sierściuchów, zawsze w liczbie o jeden mniejszej niż liczba graczy. Pod koniec tury każdego gracza dociągamy kartę i ten kto wylosuje takiego właśnie kotka, wybucha i pokrywa się wstydem, smutkiem i futrem tragedii. Oczywiście można się przed tym bronić. Jak? Mamy karty które pozwalają nam uniknąć wybuchu, pozwalają nam ominąć turę, czy kazać komuś innemu zagrać dwa razy.

Czy gra jest na długo? Zdecydowanie nie, jest to szybka karcianka, która wraz z wytłumaczeniem zasad, trwać będzie jakieś 15 minut. Czy jest to minus? Też nie, gdyż jest to gra w którą możemy zagrać w przerwie w pracy, gdzieś w pociągu czy czekając na zamówioną pizze. Fakt że jest to karcianka daje nam bardzo regrywalną grę, dzięki czemu nawet kilka rozdań po kolei nas nie nudzi. Jeśli jednak szukamy czegoś ambitnego w grze planszowej, to lepiej sięgnąć po Terraformacje Marsa niż Eksplodujące Kotki.

Gra jest dobra, zabawna i łatwa do wytłumaczenia a to już potrafi przekonać bardzo szeroką rzesze graczy. Niestety też ta prostota może nas odepchnąć i kiedy jesteśmy zaprawionymi w bojach graczami, którzy grają w Agricole, Kaverne czy inne eurogierki, możemy odbić się od banalnie prostej mechaniki kotków. W ogólnym rozrachunku, daje tej grze 4/5 ze względu jednak na zbytnią prostotę no i fakt że stawianie jej na półce z takimi grami jak Świat Dysku:Ankh Morpork byłoby jednak nieporozumieniem. Ale nadal, polecam bardzo ze względu na świetny humor, kompaktowość i przyszłą możliwość rozbudowania o dodatki!


Ramzi

Liczba recenzji: 7

Jak dla mnie ideał :)

Miałem to szczęście, że kolega posiadał wersję kickstarterową, czyli z pudełkiem, które miauczało przy otwarciu oraz alternatywną grafiką NSFW. Taki zestaw kosztował blisko 150zł o ile dobrze pamiętam. A tutaj dostajemy jedynie wersję podstawową, w zwykłym pudełku, za połowę tej kwoty, która mi osobiście wydaje się trochę za wysoka jak za 56 kart.

Ale jeżeli chodzi o samo wykonanie kart i treść grafik na nich to są naprawdę dobre. Jedyna karta, którą szkoda że przetłumaczono to "Nope" na "Nie, nie, nie". Jakoś wersja angielska była zabawniejsza, kiedy komuś się wydaje, że właśnie uratował sobie życie próbując zagrać 5 kart i wyciągnąć defusa, żeby usłyszeć jedynie "Nope".

Rozgrywka jest świetna, bardzo szybka z elementami strategii do tego losowa, więc aż tak szybko się nie nudzi ponowna partia. Zasady są faktycznie do wytłumaczenia w 2-3min co jest dużym plusem. Raczej polecam używać kociaki jako tej drugiej, czyli po jakiejś dłuższej strategicznej/ekonomicznej. Idealnie się sprawdza na rozluźnienie po czymś dłuższym.

Mogę jeszcze dodać, że zdecydowanie lepiej mi się podoba przy 4-5 graczach niż mniejszej ilości. Chodź i partie 1v1 też dostarczają całkiem dobrej zabawy, tym bardziej, że nigdy nie wiesz kto pierwszy wyciągnie kota i gdzie go umieści :)


Qbista

Liczba recenzji: 19

Jak dla mnie ideał :)

Gra jest zabawna, szybka i niezwykle przyjemna. Zasady są bardzo proste do przyswojenia. Rozgrywka opiera się na jednej, banalnie prostej zasadzie - nie wyciągnij z talii Eksplodującego Kotka. Jeżeli to zrobisz - eksplodujesz i przegrywać.

Rozgrywkę uatrakcyjnia cały Arsenal kart akcji, wśród których znajdziemy Brodokota, czy „Nie, Nie, Nie”. Eksplodującego Kotka można czasem rozbroić (np. wskaźnikiem laserowym), ale to tylko oddala naszą zagładę - Kotek wraca do talii.

Mina gracza, któremu w talii pozostały dwie karty (z czego jedna jest Eksplodującym Kotkiem) - bezcenna.

Całość jest dodatkowo okraszona pięknymi, humorystycznymi ilustracjami. Świetna zabawa.

Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 6
Z odpowiedzią 4
Oczekujące na odpowiedź 2

Gra rewelacyjna, ale nie możemy ze znajomymi znaleźć odpowiedzi na jedną kwestię: Mianowicie, w różnych gronach karta NIE NIE NIE budzi takie same wątpliwości. Jaka jest zasada jej działania? Niby jest opisane w zasadach ale pewne nieścisłości są. 1. Czy jeśli poprzedni gracze wyłożą 3 razy kartę atakuj karta nie nie nie anuluje jedną czy wszystkie trzy. 2. Czy jeśli ktoś rzuci kartę potasuj, weźmie talie do ręki ale nie zdąży potasować przez to że ktoś rzuci kartę nie nie nie to karta działa czy nie? 3. Czy jeśli ktoś rzuci kartę nie nie nie ale w jakiś sposób ona nie może zadziałać czy tą kartę się bierze spowrotem czy zostaje na stosie bez działania. 4. Czy jeśli ktoś rzuci kartę przysługa lub kombinacje 3kart z rządaniem to kiedy karta NIE NIE NIE działa? W instrukcji jest napisane że działa przed rozpoczęciem akcji, ale co to właściwie znaczy,

~ Mikołaj 07.01.2022 13:15

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Czy planujecie wydać dodatek Exploding Kittens: Recipes for disaster?

~ Mateusz 07.10.2021 12:05

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Czy kartą NIE NIE NIE można zablokować kartę rozbrojenia kotka?

~ Ewa 08.09.2021 15:31

Nie ma takiej możliwości.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Paweł 03.12.2021 15:54

Czy będzie nowa wersja eksplodujących kotków? Proszę o odpowiedź.

~ Pozdrawiam, Wojtek Konieczyński 25.03.2021 11:15

aktualnie wydajemy wszystkie nowe tytuły powiązane z serią Eksplodujących kotków. Planujemy też dodruk. :)

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Aftar 06.04.2021 13:47

Czy jest możliwość nabycia pojedyńczych elementów do gry? (W tym przypadku karty eksplodującego kota).

~ Kamil 20.10.2020 15:50

napisz proszę do naszego Biura obsługi, na bank pomogą ;)

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Aftar 06.04.2021 13:47

Dzień dobry, Czy posiadają Państwo panel hurtowy B2B. Chciałbym wprowadzić kilka gier do swojej oferty stacjonarnej i internetowe. Najważniejszy produkt z ofery: Eksplodujące Kotki. Czy mogę prosić o cenę hurtową. pozdrawiam Tomasz Niewiadomski CzarneAsy dwaczarneasy@gmail.com 538345190

~ Tomasz Niewiadomski 04.10.2020 12:28

dzień dobry, posiadamy - hurt.rebel.pl

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Aftar 06.04.2021 13:48

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie