Imhotep (edycja polska)

Niech cały Egipt pozna wasz kunszt i zmysł architekta!
  • star_border
  • star_border
  • star_border
  • star_border
  • star_border
  (0)
 • 2 - 4 osoby
 • od 10 lat
 • ok. 40 minut
 • wydanie polskie
Imhotep. Genialny architekt starożytnych egipskich monumentów. Zachwycające kontrukcje oraz brutalna taktyka zapewniły mu status bóstwa wśród Egipcjan. Czy zdołasz dorównać jego bezlitosnej determinacji i legendzie i zdołasz skonstruować budowle wzbudzające jeszcze większy zachwyt? By tego dokonać, gracze będą transportować na statkach surowce z kamieniołomów na różne place budowy. Będziecie zajadle konkurować o to, by kamień przypłynął właśnie pod wasze monumenty. Stosując odpowiednią taktykę i licząc na odrobinę szczęścia, być może osiągniecie sukces. W Imhotep gracze wcielają się role architektów starożytnego Egiptu. Przez sześć rund starają się tak manewrować dostawami kamiennych bloków, aby finalnie wylądowały one w miejscu zapewniającym im najwięcej punktów. Do wyboru mają pięc placów budowy: piramidę, obelisk, komorę grobową, świątynię oraz rynek. Jednak podczas tury każdy z graczy do wyboru ma tylko jedną z czterech akcji: wydobycie nowego bloku kamienia z kamieniołomu, załadunek kamienia na statek, transport surowca na plac budowy, zagranie niebieskiej karty rynku. Następnie, zaczynając od dziobu a kończąc na rufie, masywne bloki skalne muszą zostać rozładowane i dostarczone w tej samej kolejności. W zależności od tego gdzie wylądują dostarczone surowce gracze otrzymują punkty natychmiastowo lub pod koniec gry. Podczas każdej tury należy rozważnie wybierać ruchy. Musimy zdecydować, czy lepiej dostarczyć kamienie do siebie, czy spróbować pokrzyżować posunięcia innych graczy. Musisz wybrać odpowiedni transport, dobrać odpowiednią kolejność załadunku i wyczuć idealny moment, aby zostać najlepszym architektem w Egipcie! Gra otrzymała nominację w prestiżowym konkursie Spiel Des Jaheres 2016 w kategorii Gra Roku!
Autor:
Phil Walker-Harding
Wydawca:
Galakta
14995

store

Dostępna 1 sztuka w magazynie wysyłkowym
Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w piątek


Dostawa (Przesyłka kurierska (UPS)) już od 7 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Imhotep. Genialny architekt starożytnych egipskich monumentów. Zachwycające kontrukcje oraz brutalna taktyka zapewniły mu status bóstwa wśród Egipcjan. Czy zdołasz dorównać jego bezlitosnej determinacji i legendzie i zdołasz skonstruować budowle wzbudzające jeszcze większy zachwyt?

By tego dokonać, gracze będą transportować na statkach surowce z kamieniołomów na różne place budowy. Będziecie zajadle konkurować o to, by kamień przypłynął właśnie pod wasze monumenty. Stosując odpowiednią taktykę i licząc na odrobinę szczęścia, być może osiągniecie sukces.

W Imhotep gracze wcielają się role architektów starożytnego Egiptu. Przez sześć rund starają się tak manewrować dostawami kamiennych bloków, aby finalnie wylądowały one w miejscu zapewniającym im najwięcej punktów. Do wyboru mają pięc placów budowy: piramidę, obelisk, komorę grobową, świątynię oraz rynek. Jednak podczas tury każdy z graczy do wyboru ma tylko jedną z czterech akcji:

 • wydobycie nowego bloku kamienia z kamieniołomu,
 • załadunek kamienia na statek,
 • transport surowca na plac budowy,
 • zagranie niebieskiej karty rynku.

Następnie, zaczynając od dziobu a kończąc na rufie, masywne bloki skalne muszą zostać rozładowane i dostarczone w tej samej kolejności. W zależności od tego gdzie wylądują dostarczone surowce gracze otrzymują punkty natychmiastowo lub pod koniec gry.

Podczas każdej tury należy rozważnie wybierać ruchy. Musimy zdecydować, czy lepiej dostarczyć kamienie do siebie, czy spróbować pokrzyżować posunięcia innych graczy.

Musisz wybrać odpowiedni transport, dobrać odpowiednią kolejność załadunku i wyczuć idealny moment, aby zostać najlepszym architektem w Egipcie!

Spiel nominee

Gra otrzymała nominację w prestiżowym konkursie Spiel Des Jaheres 2016 w kategorii Gra Roku!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 120 drewnianych kostek
 • 5 drogowskazów
 • 1 panel punktacji
 • 8 żetonów statków
 • 4 żetony dostaw
 • 21 kart rund
 • 34 karty rynku

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Imhotep (edycja polska)


Najbardziej przydatne recenzje

Noobirus

Liczba recenzji: 39

Solidny tytuł z pewną dozą negatywnej interakcji. Zasady są proste, a rozgrywka dosyć szybka. Miło się również patrzy, jak nasze piramidy oraz obeliski rosną. Jako że kafelki posiadają również rewersy z alternatywnymi zasadami, regrywalność jest całkiem duża.
Polecam, jeśli ktoś szuka luźnego tytułu do pogrania z rodziną, lub jako zakąska przed cięższą grą.


Cep6

Liczba recenzji: 20

Ładnie solidnie wykonana gra. Choć jest to strategia to spokojnie i chyba najlepiej sprawdza się jako gra Rodzinna. Dobrze się skaluje, ale najlepiej gra się w pełnym składzie. Kilka bardzo ciekawych mechanik choć mamy tylko trzy akcje, to sporo główkowania (oczywiście bez przesady).
Plus za dwustronne karty budowli, łatwiejsza i bardziej zaawansowana!
Polecam!


krysluk

Liczba recenzji: 42

Nie ukrywam, że myślałem, że będzie więcej strategii. Lekka rzecz, sympatyczna, z pewnym pomysłem, ale chyba nie do końca wykorzystany potencjał. Dla mnie zbyt szybka (30 minut na rozgrywkę) i praktycznie nie ma czasu na wykorzystanie kart z targowiska. Przegrałem z 6-letnim synem, który pływał tam, gdzie ładniej, a nie dedukując, więc nie wiem czy to aż taka losowość, czy też miałem słabszy moment :)
Zgrabna, ładna, ciekawa, ale najwyżej 4. Na plus; zachwyca dzieci!

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie