Na skrzydłach: Ptaki Europy

Wprowadź europejskie ptaki do swoich rozgrywek w Na skrzydłach!
21 opinii
 • 1 - 5 osób
 • od 10 lat
 • 40 - 70 minut
 • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Na skrzydłach.
Na skrzydłach
W pierwszym dodatku do gry Na skrzydłach macie okazję powiększyć swój rezerwat o gatunki pięknych ptaków Europy. Ptaki te dysponują nowymi zdolnościami, które działają na koniec rundy, zwiększają interakcję między graczami, umożliwiają zakrywanie kilku pól na planszy czy przynoszą korzyści, gdy ktoś ma nadmiar kart lub pożywienia. Karty z dodatku Ptaki Europy należy wtasować do talii kart z gry podstawowej.Dodatek Ptaki Europy zawiera także dodatkową tackę, aby utrzymać porządek wśród rosnącej kolekcji ptaków (z gry podstawowej, obecnego dodatku i przyszłych rozszerzeń), 15 fioletowych jaj, dodatkowe żetony pożywienia, nowe żetony celów, karty bonusowe i nowy kolorowy notes punktacji zarówno dla gry jednoosobowej, jak i wariantów dla wielu graczy.
Autor:
Elizabeth Hargrave
Ilustracje:
Natalia Rojas, Ana María Martínez Jaramillo i Beth Sobel
Wydawca:
Rebel
8995

Dostępne powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka w dniu 10.12.2021


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

W pierwszym dodatku do gry Na skrzydłach macie okazję powiększyć swój rezerwat o gatunki pięknych ptaków Europy. Ptaki te dysponują nowymi zdolnościami, które działają na koniec rundy, zwiększają interakcję między graczami, umożliwiają zakrywanie kilku pól na planszy czy przynoszą korzyści, gdy ktoś ma nadmiar kart lub pożywienia. Karty z dodatku Ptaki Europy należy wtasować do talii kart z gry podstawowej.

Dodatek Ptaki Europy zawiera także dodatkową tackę, aby utrzymać porządek wśród rosnącej kolekcji ptaków (z gry podstawowej, obecnego dodatku i przyszłych rozszerzeń), 15 fioletowych jaj, dodatkowe żetony pożywienia, nowe żetony celów, karty bonusowe i nowy kolorowy notes punktacji zarówno dla gry jednoosobowej, jak i wariantów dla wielu graczy.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • instrukcja
 • 81 kart ptaków
 • 15 jaj
 • 5 kart bonusowych
 • 2 karty bonusowe Automy
 • 2 kart punktowania celów Automy
 • notes punktacji
 • 5 dwustronnych żetonów celów
 • 38 żetonów pożywienia
 • płytka pomocy
 • plastikowa tacka na karty
Waga:
670 g
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:

Kennerspiel des Jahres 2019Gra Na skrzydłach: Ptaki Europy została uznana za najlepszy dodatek w plebiscycie Golden Geek 2019!
W pierwszym druku gry Na skrzydłach: Ptaki Europy na jednej z kart (Raniuszek zwyczajny) wkradł się błąd. Przygotowaliśmy erratę, którą możesz pobrać, wydrukować i nakleić w odpowiednim miejscu. Możesz ją pobrać stąd.

Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.62
na podstawie 21 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Na skrzydłach: Ptaki EuropyNajbardziej przydatne recenzje

Derdorok

Liczba recenzji: 32

Dobry, solidny produkt

Dodatek wprowadzający ciekawą mechanikę umiejętności działających na końcu rundy, jest tych kart jednak mało w porównaniu z resztą, więc nie widzieliśmy ich za często. Dodaje również bardzo brakującą w podstawce różnorodność wśród celów punktowanych na koniec rundy. Jeżeli podstawki się podobała, to polecam kupno dodatku.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Łukasz

Liczba recenzji: 20

Ptaki już są i czekamy z żoną z niecierpliwością na dodatek. Grane dopiero w święta


szy

Każda przegroda w tacce to około 87 kart więc zmieści się i podstawka i dodatek. Tylko trzeba karty automy i bonusy przerzucić do woreczka strunowego.
Nowe karty super. Szkoda tylko, że brakuje takiego pięknego i popularnego przy europejskich karmnikach ptaszka jak Modraszka. Ale jest Wróbel i nawet Mazurek :)

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie