Origami
Szybka gra karciana ze sztuką Origami w tle- 2 - 4 osoby
- od 8 lat
- 15 - 30 minut
- wydanie polskie
- Autor:
- Christian Giove
- Ilustracje:
- Francesco Perticaroli
- Wydawca:
- Rebel
Opis
W walce o tytuł najlepszego z najlepszych w sztuce tworzenia origami, uczestnicy sięgają wyżyn swoich możliwości, aby zaimponować sędziom. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ w tej tradycyjnej japońskiej sztuce nie można papieru ciąć, kleić ani nawet przyozdabiać. Czy uda Ci się pokonać innych i sięgnąć po tegoroczny tytuł Największego Artysty Origami?
Gra Origami jest szybką grą karcianą, którą łatwo wytłumaczyć nawet początkującym graczom, a jednocześnie pozostawia wiele przestrzeni do kombinowania. Każde z nas zaczyna z zestawem kart na ręku. W trakcie swojej kolejki, będziemy mogli zrobić jedną z trzech rzeczy: zagrać kartę do jednej z dwóch kolekcji, dobrać nowe karty lub użyć specjalnych zdolności zagranych wcześniej kart. Brzmi bardzo prosto, ale w praktyce możliwości jest bardzo wiele.
Magia ukryta w papierze
Aby dowiedzieć się, dlaczego Origami jest kwintesencją pojęcia “małej, sprytnej gry karcianej” należy przyjrzeć się, jak wyglądają karty.
Poza dobrze widoczną nazwą i stylizowaną na origami ilustracją, w lewym górnym rogu znajdziemy liczbę, która stanowi koszt zagrania karty.
Aby móc zagrać na stół kartę Szopa, potrzebujemy zapłacić pozostałymi kartami z ręki. Wykorzystujemy do tego liczbę zagięć, która jest widoczna pomiędzy nazwą a kosztem. Ale uwaga - liczba zagięć musi być równa (nie mniejsza i nie większa) od kosztu zagrania karty!
Czerwone symbole na pasku po boku dają informację, ile punktów zdobędziemy za umieszczenie karty na stole. Z kolei na dole znajdziemy akcje specjalnie. Trzeba przyznać, że jak na jedną, małą kartę, można na niej znaleźć naprawdę dużo informacji! To ich umiejętne wykorzystanie będzie decydowało o zwycięstwie lub przegranej.
Gdy zabraknie już kart, z których gracze mogliby uzupełniać swoje ręce, należy przetasować wszystkie odrzucone wcześniej karty. Po dwóch takich przetasowaniach rozpoczyna się ostatnia runda gry, po której rozgrywka się kończy, a zwycięzcą zostaje gracz z największą liczbą punktów!
Dlaczego zakochasz się w Origami?
- Dobieranie odpowiednich kart nie kończy się na prostej matematyce, ale także wymaga wzięcia pod uwagę kosztów i dodawanych zasobów “zagięć”.
- Sprytne wykorzystywanie zdolności specjalnych może przechylić szalę zwycięstwa na jedną ze stron.
- Origami zajmuje mało miejsca, pięknie wygląda, a do tego sprawia mnóstwo frajdy!
Rozgrywka
Podstawowe informacje
- Zawartość pudełka:
- 90 kart
- kawałek papieru (do stworzenia Origami Pierwszego Gracza)
- instrukcja
- Instrukcja i inne pliki:
- Waga:
- 240 g
- Kod EAN / UPC:
- 5902650612242
- Kraj pochodzenia:
- Polska
- Pasujące koszulki:
Czy wiesz, że Origami nie jest grą zręcznościową? Gracze nie ścigają się w tym, kto pierwszy ułoży żurawia czy kotka z papieru. Aby jednak wynagrodzić ten oczywisty brak, w środku pudełka znajdziemy instrukcję stworzenia swojego Origami Pierwszego Gracza, które możesz wykorzystać nie tylko w tej, ale i innych grach :-)
Dodatki i akcesoria
Recenzje
Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Origami
Najbardziej przydatne recenzje
Dobry, solidny produkt
Przyjemna i prosta gra, nawiązująca (w dość luźny sposób) tematyką do japońskiej sztuki origami – sami zresztą spróbujemy swoich sił, składając znacznik pierwszego gracza. Zasady są proste, do wyjaśnienia w parę minut, trzeba jednak zagrać kilka partii, aby nie mylić „ilości złożeń” i „kosztów zagrania” kart. Dobrze sprawdza się na dwie osoby. Pudełko kompaktowe, grę można wrzucić do torebki i zabrać ją w podróż. Jeżeli chodzi o oprawę graficzną, ta jest prosta, ale przyjemna dla oka. Karty o gładkiej fakturze, zakładam, że będą się wycierać, a zakoszulkowane niechętnie mieszczą się w pudełku (zwłaszcza jeśli użyjemy koszulek premium, wtedy niestety zabraknie miejsca na złożony znacznik pierwszego gracza).
całkiem niezła szybka gierka :)
Super gierka zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci od 6-7 roku życia. :D Piąteczka
Wszystkie recenzje
Recenzje na innych portalach
- Unboxing w serwisie YouTube na kanale Big Bad Dice
- Unboxing w serwisie Big Bad Dice
- Recenzja na blogu Młody Giercownik
- Unboxing w serwisie YouTube na kanale Młody Giercownik
- Tłumaczenie zasad w serwisie YouTube na kanale Młody Giercownik
- Recenzja na blogu Sterta Gier
- Recenzja w serwisie Dama Gier
- Recenzja na blogu Gram na planszy
- Recenzja w serwisie Pomyślnik
- Recenzja na blogu Blog na wolny czas
- Recenzja w serwisie Big Bad Dice
- Recenzja w serwisie Ostatnia Tawerna
- Recenzja w Rebel Times 132
- Recenzja na blogu Games Fanatic
- Recenzja w serwisie Bestiariusz
- Wideorecenzja w serwisie YouTube na kanale JonGetsGames (ang.)
- Recenzja w serwisie Konwenty Południowe
- Recenzja w serwisie Kulturatka
- Recenzja w serwisie Sztukater
- Recenzja na blogu W pajęczej sieci
- Recenzja w serwisie Arena Horror
Pytania i odpowiedzi
Robisz zakupy pierwszy raz?