Small World: Realms

Nowe wspaniałe światy
13 opinii
 • 2 - 5 osób
 • od 8 lat
 • ok. 60 minut
 • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Small World (edycja polska).
Small World (edycja polska)
Small World Realms jest dodatkiem do gry Small World lub Small World Underground zawierającym 48 dwustronnych kafelków terenu podzielonych na 3 regiony oraz 12 scenariuszy. Z kafelków terenu gracze mogą tworzyć plansze układając z nich niezliczoną ilość różnorodnych wariacji lub zgodnie z jednym z 12 scenariuszy rozegrać epicką przygodę w nowej krainie. Samo obrócenie kafelka sprawia, że w jednym scanariuszy tuż obok gracza znajdą się wzgórza i góry, w innym pojawią się bagna i morza. Dodatkowo w dodatku zawarto 22 dodatkowe żetony Gór oraz Szczytów (Góry poziomu drugiego), oraz żetony Piekielnych Przepaści, każde z nich o rozmiarze 1/3 kafelka terenu. Dzięki nim zwiększa się ilość możliwych kombinacji i ułożeń planszy, a tym samym rośnie różnorodność rozgrywek! Czy jesteś gotowy na podróż do Nowych Krain?
Autor:
Philippe Keyaerts
Wydawca:
Rebel
139,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Small World Realms jest dodatkiem do gry Small World lub Small World Underground zawierającym 48 dwustronnych kafelków terenu podzielonych na 3 regiony oraz 12 scenariuszy. Z kafelków terenu gracze mogą tworzyć plansze układając z nich niezliczoną ilość różnorodnych wariacji lub zgodnie z jednym z 12 scenariuszy rozegrać epicką przygodę w nowej krainie. Samo obrócenie kafelka sprawia, że w jednym scanariuszy tuż obok gracza znajdą się wzgórza i góry, w innym pojawią się bagna i morza.

Dodatkowo w dodatku zawarto 22 dodatkowe żetony Gór oraz Szczytów (Góry poziomu drugiego), oraz żetony Piekielnych Przepaści, każde z nich o rozmiarze 1/3 kafelka terenu. Dzięki nim zwiększa się ilość możliwych kombinacji i ułożeń planszy, a tym samym rośnie różnorodność rozgrywek!

Czy jesteś gotowy na podróż do Nowych Krain?

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 48 dwustronnych kafelków terenu
 • 12 tuneli
 • 10 kopalni punktów zwycięstwa
 • 8 innych znaczników (np. rdzawy tron)
 • 6 znaczników granicy rzeki
 • 1 znacznik tury
 • 1 plansza tur
 • 1 instrukcja z 12 scenariuszami
Waga:
1,17 kg


Recenzje

4.85
na podstawie 13 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Small World: RealmsNajbardziej przydatne recenzje

Ojciecfelix

Liczba recenzji: 118

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Nowe rozszerzenei Small World Realms dodaje to co mi brakowało bardzo w podstawowej części a mianowicie możliwości stworzenia własnej mapy według własnego pomysłu. Może nie każdemu "wymyślanie" gry przypada do gustu, ale mi to bardzo odpowiada. Zresztą każdy może spróbować predefiniowane scenariusze, które dodatkowo wprowadzają elementy fabuły :) I rzeczywiście więcej misji ma podstawowa wersja gry niż fajniejszy SW Undeground. Plusem natomiast są żetony tuneli, których mogło niektórym zabraknąć przy posiadaniu obu wersji dużej gry :) Dla fanów Small Worlda pozycja na pewno obowiązkowa :)

Plusy:
+ scenariusze i fabuła
+ możliwośc generacji własnych planszy z pomocą kafelków
+ żetony tuneli

Minusy:
- 100 zł to była by najoptymalniejsza kwota za ten dodatek
- nie dostajemy żadnych dodatkowych ras i cech


REXus

Liczba recenzji: 38

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Dodatek, który pozwala w niemal dowolny sposób formować rozgrywkę Small World. Od teraz to niekoniecznie podbój jak największej ilości terenów, a zupełnie inny cel może decydować o zwycięstwie.

Grę można wymyślać, kilka pomysłów otrzymujemy w scenariuszach, można się też inspirować tym, co piszą na forum Days of Wonder (tutaj niestety języki obce). Możliwości jest bardzo dużo.

Instrukcja niestety pozostawia pewne niejasności. Ale to niewielki problem - wszystko wyjaśnić można na forum, albo grać według własnych zasad - w końcu chodzi o to, by w pewnym sensie "wymyślać" grę.

Warto też zaznaczyć, że posiadając ten dodatek nie trzeba już wyposażać się w planszę dla sześciu osób - takową można tutaj zbudować. Niestety, przy sześciu osobach należy mieć albo obie wersje gry (naziemną i podziemną), albo któryś z dodatków z rasami (inaczej może dojść do sytuacji, w której do wyboru będzie tylko jedna rasa). Szkoda, że ani wersja podziemna, ani w/w dodatki nie zostały (jeszcze?) wydane w języku polskim.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Bartosz Mroziński

Liczba recenzji: 187

Ten dodatek urozmaica grę bardziej niż wszystkie dodatki z rasami razem wzięte. I kosztuje mniej... niż wszystkie dodatki z rasami razem wzięte.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie