Wikingowie 878: Inwazja na Anglię

Wikingowie nadchodzą!
2 opinie
 • 2 - 4 osoby
 • od 12 lat
 • 60 - 120 minut
 • wydanie polskie
Asymetryczna gra wojenna z mechaniką kontroli terytorium dla 2, 3 lub 4 graczy. Angielska szlachta i chłopi próbują powstrzymać kolejne najazdy brutalnych normanów i berserkerów. Zdobywca tytułu najlepszej gry wojennej Golden Geek 2017, nominowany w tym roku także do najlepszej gry dla 2 graczy!Przez ostatnie 75 lat wikingowie wielokrotnie najeżdżali wybrzeże Anglii. Nie znający strachu wojownicy z północy plądrowali klasztory, palili wioski i grabili dobytek mieszkańców, zostawiając po sobie tylko zgliszcza.Tym razem wikingowie nie są dłużej zainteresowani prowadzeniem pojedynczych najazdów na Anglię. Ich wodzowie zmieniają strategię - od teraz będą przybywać ze swoimi potężnymi armiami by ostatecznie podbić i osiedlić się na nowych, urodzajnych terenach.Czy podzielone królestwa angielskie upadną jedno po drugim pod kolejnymi falami pogańskiej inwazji? A może uda im się zjednoczyć pod wspólnym dowództwem i jako dumni chrześcijanie staną ramię w ramię naprzeciw hordy pogańskich szaleńców, schowanych za ścianą tarcz?W grę zagrać można 1 na 1 lub w dwóch dwuosobowych drużynach, których członkowie kierują sprzymierzonymi frakcjami, wspólnie koordynując swoją strategię. Prowadzący Wikingów mają do dyspozycji frakcje normanów i berserkerów, Anglicy wystawiają do boją królewską drużynę i szlachecki zaciąg, huskarli i tenów, wspieranych także przez lokalnych mieszkańców, fyrd.Gra rozgrywana jest w maksymalnie 7 rundach. Podczas każdej z nich wszystkie 4 frakcje będą rozgrywać swoją turę. Kolejność aktywacji poszczególnych frakcji jest określana losowo. Każda kombinacja inicjatywy, a jest ich całkiem sporo, wymaga innej reakcji taktycznej i strategii postępowania w danej turze.Anglicy rozpoczynają grę kontrolując całe terytorium 4 królestw i co rundę otrzymują wsparcie wojskowe z zaciągu prowadzonego w największych miastach - warowniach. Tylko utrzymanie warowni zapewni im posiłki w postaci dodatkowych jednostek.Wikingowie otrzymują wsparcie jeden raz na rundę, gdy nowy wódz wikingów przypłynie by zaatakować wybrzeże kolejną armią pogan.Gracze muszą rozsądnie zagrywać swoje karty ruchu by przegrupowywać swoje pozycje, zdobywać nowe hrabstwa i by angażować wroga w walce.Bitwy będą rozgrywane we wszystkich spornych hrabstwach. Podczas bitwy każda frakcja rzuca zestawem swoich kości walki, a wodzowie wikingów po wygranej bitwie mogą kontynuować swój ruch, co pozwala im przesuwać się jeszcze bardziej w głąb terytorium Anglii.Gra kończy się po 7 rundach chyba, że gracze podpiszą wcześniej traktat z Wedmore. W takim wypadku wygrywa strona, która na koniec gry kontroluje więcej miast na terytorium Anglii.
Autor:
Beau Beckett, Dave Kimmel, Jeph Stahl
Ilustracje:
Allan Ball, Jarek Nocoń, Steve Paschal
Wydawca:
Ogry Games
24995

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Asymetryczna gra wojenna z mechaniką kontroli terytorium dla 2, 3 lub 4 graczy. Angielska szlachta i chłopi próbują powstrzymać kolejne najazdy brutalnych normanów i berserkerów. Zdobywca tytułu najlepszej gry wojennej Golden Geek 2017, nominowany w tym roku także do najlepszej gry dla 2 graczy!

Przez ostatnie 75 lat wikingowie wielokrotnie najeżdżali wybrzeże Anglii. Nie znający strachu wojownicy z północy plądrowali klasztory, palili wioski i grabili dobytek mieszkańców, zostawiając po sobie tylko zgliszcza.

Tym razem wikingowie nie są dłużej zainteresowani prowadzeniem pojedynczych najazdów na Anglię. Ich wodzowie zmieniają strategię - od teraz będą przybywać ze swoimi potężnymi armiami by ostatecznie podbić i osiedlić się na nowych, urodzajnych terenach.

Czy podzielone królestwa angielskie upadną jedno po drugim pod kolejnymi falami pogańskiej inwazji? A może uda im się zjednoczyć pod wspólnym dowództwem i jako dumni chrześcijanie staną ramię w ramię naprzeciw hordy pogańskich szaleńców, schowanych za ścianą tarcz?

W grę zagrać można 1 na 1 lub w dwóch dwuosobowych drużynach, których członkowie kierują sprzymierzonymi frakcjami, wspólnie koordynując swoją strategię. Prowadzący Wikingów mają do dyspozycji frakcje normanów i berserkerów, Anglicy wystawiają do boją królewską drużynę i szlachecki zaciąg, huskarli i tenów, wspieranych także przez lokalnych mieszkańców, fyrd.

Gra rozgrywana jest w maksymalnie 7 rundach. Podczas każdej z nich wszystkie 4 frakcje będą rozgrywać swoją turę. Kolejność aktywacji poszczególnych frakcji jest określana losowo. Każda kombinacja inicjatywy, a jest ich całkiem sporo, wymaga innej reakcji taktycznej i strategii postępowania w danej turze.

Anglicy rozpoczynają grę kontrolując całe terytorium 4 królestw i co rundę otrzymują wsparcie wojskowe z zaciągu prowadzonego w największych miastach - warowniach. Tylko utrzymanie warowni zapewni im posiłki w postaci dodatkowych jednostek.

Wikingowie otrzymują wsparcie jeden raz na rundę, gdy nowy wódz wikingów przypłynie by zaatakować wybrzeże kolejną armią pogan.

Gracze muszą rozsądnie zagrywać swoje karty ruchu by przegrupowywać swoje pozycje, zdobywać nowe hrabstwa i by angażować wroga w walce.

Bitwy będą rozgrywane we wszystkich spornych hrabstwach. Podczas bitwy każda frakcja rzuca zestawem swoich kości walki, a wodzowie wikingów po wygranej bitwie mogą kontynuować swój ruch, co pozwala im przesuwać się jeszcze bardziej w głąb terytorium Anglii.

Gra kończy się po 7 rundach chyba, że gracze podpiszą wcześniej traktat z Wedmore. W takim wypadku wygrywa strona, która na koniec gry kontroluje więcej miast na terytorium Anglii.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • instrukcja
 • plansza o wymiarach 545x750 mm
 • 76 kart frakcji i 16 kart fyrdu
 • 7 znaczników wodzów
 • 7 kart Inwazji wikingów i karta wsparcia Anglików
 • 12 kości walki i 4 kości Inicjatywy i bawełniany mieszek
 • 130 figurek: 40 tenów, 20 huskarli, 40 normanów i 20 berserkerów i 10 fyrdu
 • 2 mapy taktyczne
 • żetony podboju wikingów
 • drewniany znacznik rundy


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.00
na podstawie 2 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Wikingowie 878: Inwazja na Anglię

Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 0
Oczekujące na odpowiedź 1

1. Czy zwroty miasto i warownia ze wsparciem należy traktować zamiennie? Wyrazy te bywają używane naprzemiennie nie zawsze chyba prawidłowo? Np punkt 4.6 instrukcji mówi tylko o miastach pomijając warownie ze wsparciem, to samo punkt 7.0. 2. Pomiędzy punktami 2.3 i przykładem w punkcie 2.4 jest niespójność tj. wpunkcie2.3 Rozbite jednostki wikingów są umieszczane są na dowolnej karcie wodza pozostającego w grze lub w dowolnym kontrolowanym przez wikingów przybrzeżnym mieście. W punkcie 2.4 ostanie zdanie w przykładzie brzmi - ... zamiast umieszczać je w kontrolowanym przez wikingów przybrzeżnym hrabstwie ... Raz jest mieście raz hrabstwie. Rozumiem że tutaj należy rozumieć ten zapis jako kontrolowane przez wikingów przybrzeżne miasto? A co z warowniami ze wsparciem? W można na nich umieszczać rozbite jednostki Wikingów (w przypadku kontrolowania ich przez Wikingów)? 3. Zgodnie z pkt. 2.2 Alfreda Wielkiego można umieścić w dowolnym kontrolowanym przez siebie mieście. Co z warowniami ze wsparciem? To samo w pkt. 2.2 w ramce Kontrola Obszaru w której jest mowa jedynie o mieście. 4. Najpierw rozpatrywane są Trafienie i Ucieczka. Czy zapis ten można rozumieć jako zgodę na rozpatrzenie ucieczki przed trafieniem?

~ Alibaba 12.12.2021 18:22

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie