Dungeons & Dragons 5e

Dungeons & Dragons jest najpopularniejszą grą fabularną (RPG) w historii. Nic w tym dziwnego, bo dzięki intuicyjnym zasadom i dziesiątkom dodatków, D&D zapewnia graczom wciągającą rozgrywkę w fantastycznym świecie pełnym smoków, tajemnic, magii i bohaterów. W RPG grają miliony graczy na całym świecie – a najwięcej z nich wybiera Dungeons & Dragons.

Mamy przyjemność wydawać po polsku piątą, najnowszą edycję Dungeons & Dragons. W tej odsłonie D&D nawiązano do najlepszych rozwiązań kultowej trzeciej edycji. Zasady zostały jednak uproszczone i unowocześnione. Więcej o piątej edycji najważniejszej gry fabularnej dowiesz się tutaj: www.rebel.pl/dnd!

Od czego zacząć przygodę z D&D? Tradycyjnie na kompletną wersję gry składają się trzy podręczniki. Najważniejszy jest Podręcznik Gracza (Player’s Handbook) zawierający wszystkie zasady gry. W drugiej kolejności warto zaopatrzyć się w Przewodnik Mistrza Podziemi (Dungeon Master’s Guide) oraz Księgę Potworów (Monster Manual). Początkującym graczom w RPG polecamy zamiast tego kupić po prostu Zestaw Startowy (Starter Set). W środku znajdziecie wszystko, co potrzebne, by zagrać w Dungeons & Dragons.

Co jest potrzebne do gry? Gry fabularne nazywane są czasem grami wyobraźni, więc aby zagrać w RPG nie trzeba wiele. Oprócz podręcznika lub zestawu startowego przydadzą się również wydrukowane karty postaci (dostępne tutaj: www.rebel.pl/dnd/download/karta-postaci) oraz specjalne kostki RPG. Te ostatnie znajdziesz w zakładce Akcesoria – w każdym kolorze, który sobie wymarzysz.

Na czym polega rozgrywka w RPG? Gracze (zwykle od trzech do sześciu) spotykają się na żywo albo online i tworzą wspólną opowieść o bohaterach i ich przygodach w fantastycznym, wyobrażonym świecie. To trochę jak wspólne opowiadanie interaktywnego odcinka ulubionego serialu. Jeden z graczy przejmuje rolę Mistrza Podziemi, którego zadaniem jest opisywać świat, odgrywać jego mieszkańców i czuwać nad zasadami gry. Pozostali gracze wcielają się w przygotowanych wcześniej bohaterów – odgrywają ich role i deklarują, jak ich postacie reagują na rozwijającą się opowieść.

Więcej informacji o Dungeons & Dragons oraz pierwszych krokach w RPG znajdziesz na www.rebel.pl/dnd.

Filtry

Filtrowanie po:

Wyczyść filtry

w kategorii spełniających kryteria

Sortuj według:

Ups... Nie znaleziono żadnych produktów :(

Wyczyść niektóre filtry