Kayakasch - recenzje

Dobry, solidny produkt

Chyba nie ma lepszej gry dla 4-5 latka. Jeśli chcesz wprowadzić swoje dziecko w gry planszowe to polecam ten tytuł. Ale nie zdziw się gdy się okaże, że gdy już Twoje dzieci pójdą spać zagrasz w tą łamigłówkę ze swoimi znajomymi. Świetna i prosta gra logiczna, którą można polecić każdemu.


Dobry, solidny produkt

To jeden z prostrzych dodatków do karcianki Włądca Pierścieni, w który gra się z dużą przyjemnością. Polecam jako odskocznię od codziennych udręk, które spotykają drużyny graczy w Władcę Pierścieni:LCG.


Dobry, solidny produkt

Cienie and Camelot to już klasy Days of Wonder. Gra przy której może usiąść cała rodzina i stawiać czoła przeciwnościom losu. Ale jeden z rycerzy może okazać się zdrajcą i zaprzepaścić nie jedną wyprawę. Który to? Oraz czy tak naprawdę jest w drużynie zdrajca?


Jak dla mnie ideał :)

Rewelacyjna gra karciana pełna blefu i przebiegłości. Rzadko kiedy gracze mają taką okazją by być dla siebie okrutnie złośliwi jak i też przebiegli. Fantastyczna zabawa w niemal każdym przedziale grupowym. Jedna z niewielu gier, w którą świetnie gra się zarówno w 2-3 jak i 6 osób. Gorąco polecam.


Jak dla mnie ideał :)

Chyba najpiękniejsza gra planszowa, w jaką przyszło mi zagrać. Gra familijna, przeznaczona do grania z dziećmi - uwaga wymagany angielski. Jedna z najładniej wykonanych gier planszowych. Polecam.


Absolutnie najlepsza gra w jaką przyszło mi zagrać. Nie jest to łatwa gra - przebrnięcie przez instrukcję, przygotowanie i pierwsza gra to 10h zabawy. Trudno znaleźć 6 osób, które będą chciały poświęcić tyle czasu na grę, jednak każde przygotowania do tego są tej gry warte. Głębokie klimat, zróżnicowanie ras, wybór drogi do zwyciestwa - polityka, handel, wojna totalna oraz wręcz doskonały i intuicyjny mechanizm gry to lata pracy aby osiągnąć to co można bezapelacyjnie nazwać najlepszą grą planszową na świecie.


W porządku, bez rewelacji

Nie da się zarzucić tej grze braku pomysłu czy złego wykonania. Idea by zamienić drużynę poszukiwaczy przygód w żetony, ktorymi pstrykamy niczym kapslami po komnatach lochów jest rewelacyjny. Jest przy tym sporo komedii, szczególnie gdy gramy w 5-ciu zawodników i komuś szczególnie nie wychodzi.
Jednak przejście przez kilka plansz gry podstawowej (6 map) zostawia dla hardkorowego gracza pewien niedosyt. Z pewnością jest to gra lekka. Gracze szukający złożoności typowej dla takich tytułów jak Descent mogą się zawieść. Ci natomiast, którzy szukają lżejszej odmiany tego tematu mogą być bardzo miło zaskoczeni tym tytułem.


Dobry, solidny produkt

W swojej rozmiarówce najlepsze koszulki na rynku. Sięgam czasem po tańsze koszulki, które najczęściej idą na konserwacje nieużywanych gier jednak jeśli lubisz grać w gry w koszulkach ich jakoś, dokładne zwymiarowanie mają znaczenie to wybieraj koszulki FFG.


Dobry, solidny produkt

Do Carcassonne i Osadników z Catanu dołącza Wsiąść do pociągu jako jeden z niewielu tytułów, który warto mieć by zapoznać z planszówkami nowych graczy. Pozawala włączyć się do zabawy graczom, którzy są zupełnie nowi jeśli chodzi o temat planszówek, będących częściej zwolennikami towarzyskiej gry zamiast walki na noże. Tak więc jeśli od czasu do czasu lubicie sobie zrobić "planszówkową niedzielę" to jest to idealny tytuł.


Jak dla mnie ideał :)

Świetna gra na niejedną imprezę. Cieszy mnie zawsze gdy tłumacząc zasady ludzie mówią - takie jak mafia. Po grze okazuje się jednak, że zamiast zagrać w mafię wolą Avalona i w zależności od wyniku poprzedniej gry wybierają by zagrać z Mordredem bądź Percivalem w drużynie.
Gorąco polecam dla tych, którzy lubą lekkie imprezy przy piwku, kupę śmiechu a jednocześnie napięcie do ostatniej tury!


Dobry, solidny produkt

Jeden z tych dodatków, po kupieniu których i rozegraniu kilku gier nie chcesz wracać do wersji podstawowej.

Jeśli posiadasz tylko pierwszą część Dixit to gorąco polecam kupić te karty. Poziom sprytu i skomplikowania treści jest znacznie wyższy niż w Dixit 1. Jeśli podobała Ci się jedynka bierze w ciemno.

Jeśli masz już Dixit 3 i zaczynasz powoli cierpieć na ogranie wszystkich kart (ze względu na dużą ilość graczy w Dixit 3) to ten dodatek jest świetnym uzupełnieniem. Dużo lepszym niż Dixit 1.


Jak dla mnie ideał :)

Nie lubię klasyków.

Należę do tych graczy, którzy na tyle ile to możliwe grają w najświeższe tytuły na rynku. Lubię natomiast gry ekonomiczno-strategiczne. Tych na rynku gier jest nie wiele, toteż kwestią czasu było sięgnięcie po Brass... i nie grałem w lepszą grę ekonomiczno-strategiczną. Brass zajmuje pierwsze miejscena mojej liście gier o najlepszej mechanice gry. Nie będę rozpisywał się na temat tematu gry ale dodam kilka zdań na temat miodności tego tytułu.

Cała magia ukrywa się w współzależności działań każdego z graczy. Chcąc się rozwijać pomagasz jednocześnie innym graczom. Ci korzystając z zbudowanych przez Ciebie konstrukcji pomagają Ci się wzbogacić a jednocześnie skupiają się na własnych celach. Wszystko opiera się na połączeniach i zależnościach. Grę od początku do końca gra się z i przeciwko pozostałym graczom. Polecam!

Uwaga! Wielu graczy narzeka na trudność i złożoność tej gry. Zgadzam się - gra jest złożona. Nie jest jednak trudna. Jej złożoność wynika z potrzeby odwzorowania mechanizmów wolnego rynku. Te natomiast są intuicyjne i już w drugiej turze gra nabiera tempa i emocji. Zapomnijcie o innych grach, Brass wam w tym pomoże. ;D