Slonko_3 - recenzje

Jak dla mnie ideał :)

Nowe zdolności ptaków, nowe cele - must have dla miłośników "Na Skrzydłach" :)


Mimo dużej losowości bardzo dobra gra. Spora regrywalność ze względu na dużo wariantów punktacji, więc każda rozgrywka jest inna. Polecam od razu zainwestować w dodatek :)


Przedział wiekowy gry (5-9 lat) jest przesadzony. Kupiłam mojemu pięciolatkowi i zdecydowana większość pytań jest dla niego za prosta. Gra w porządku, ale dla młodszych dzieci.


Gra klimatyczna i choć na początku wydaje się, że jest dużo zasad, rozgrywka jest niezwykle intuicyjna (posadzić winorośl -> zebrać winogrona -> stworzyć wino).
Euro, które spodoba się zarówno graczom zaawansowanym jak i tym początkującym.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Re-we-la-cja!

Gra na pierwszy rzut oka wygląda na ciężką z milionem komponentów, 32-stronicową (!) instrukcją i powiem szczerze, że trochę się jej obawiałam.
Okazało się jednak, że nie jest aż tak trudna i wcale nie jest męcząca - to była miłość od pierwszej rozgrywki ;)

Przepiękne grafiki i ciekawa mechanika to niewątpliwy plus Scythe, ale najbardziej spodobał mi niejednoznaczny się system punktowania - nigdy nie wiadomo, czy warto już skończyć grę czy jeszcze chwilę poczekać i nazbierać więcej punktów ryzykując, że ktoś zakończy rozgrywkę w międzyczasie. Co więcej, nawet jak się wydaje, że warto skończyć bo się ma najwięcej punktów, to może się okazać, że wcale niekoniecznie ;)

To wszystko sprawia, że rozgrywka jest fascynująca i ciekawa od początku do końca.

Warto zainwestować :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Rewelacyjny produkt! Gra ciekawa i dobrze zbalansowana, choć rozgrywka nie należy do najkrótszych. Co do szaty graficznej - może rzeczywiście nie jest oszałamiająca, ale uważam, że idealnie pasuje do klimatu Marsa.
Po każdej rozgrywce chce się więcej :)


Świetna, regrywalna gra, jedna z moich ulubionych.
Mimo, że używamy kostek gra nie jest aż tak losowa, bo zawsze jest sporo możliwości do wyboru.
Jedyny minus - gra nie wymaga za każdym razem innej taktyki, można się zawsze trzymać jednej, przez to każda kolejna rozgrywka może stać się bardziej monotonna.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność: