Szczudel - recenzje

Reedycja zawierająca rozszerzenie klasycznego już Heimlochn&Co. Łatwo sprawdzić, że to Spoel des Jahres '86.

Wspaniała gra, gdzie aby zmylić przeciwników możemy poruszać się wszystkimi pionkami na planszy - a tych jest więcej niż samych graczy. Istnieje wariant gdzie każdy z graczy może prowadzić dziennik w którym będzie notował ruchy pozostałych graczy, jest to o tyle ważne że za zostanie zdemaskowanym dostaje się dużo minusowych punktów. Tyle, że wygrana jest praktycznie niemożliwa.

Także pełna konspiracja :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Kapitalna gra. Rżeliśmy, ze śmiechu przy pierwszej grze. Po części z mechaniki po części z ilustracji.

Dla mnie 5/5.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dodatek ten dodaje ogromną dozę losowości do podstawowej gry a mimo to balansuje ją. Nie ma sytuacji gdy gracz odjeżdża bo mi "siadła" rasa. Teraz może w każdej chwili dostać kopniaka od losu właśnie dzięki ów kartom.
Można samemu poskładać talie wydarzeń tak aby gra przerodziła się w szaloną jazdę bez trzymanki lub też tylko delikatnie podkolorować już i tak wspaniałe doświadczenie z niej płynące.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Bardzo intensywna gra. Praktycznie każde zagranie wywiera wpływ na sytuacje na stole. Wiele razy pojawia się w komentarzach List Miłosny, słusznie. Obie gry odnoszą się do dość niszowego klimatu dworskich intryg.

Kupiłem właśnie ze względu na ten klimat. Szczerze powiedziawszy to jest ogromny deficyt w tej materii.
Grę polecam. Nic epokowego, ot zabawna gra bazująca na negatywnej interakcji. Posiada wariant fabularyzowany - ciekawy jestem jak spisuje się w zabawowym towarzystwie. Nie miałem okazji sprawdzić.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Jak każdy dodatek do SW tak o ten dodaje różnorodności do gry. Nie jest to żadna rewolucja ale z dodatkami do tejże gry, tak już po prostu jest.


Jak dla mnie ideał :)

Mój synek od razu polubił te domino. Nie tylko grał ale też bawił się onrazkami - każdy inny.
Wykonanie fantastyczne, bardzo trwałe.


Dobry, solidny produkt

Dla mnie to ostatni z kanonicznych dodatków do Carcassonne. Dołącza do Kupców... i Karczm....


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Ta gra to ocean. Można grać i grać.

Osobiście gramy z żoną w wariant "na wypasie" :). Tzn. gramy zawsze na setupie o jedną osobę więcej plus nasz startowy dom ma 3 izby. Dzięki temu gra jest bardziej relaksujaca i czuje się ogrom możliwości. Małym minusem jest to iż pod koniec gry już nie ma co robić.

Polecam na wieczory kiedy chce się przyjemnie spędzić wieczór z 2 osobą.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Uwielbiam tą grę - to jest prawdziwy pojedynek intelektu nad planszą. Co za tym idzie to nie jest relaksacyjna gra. Wymaga pełni skupienia. Ciekawostka - pierwsze wydanie Ravensburgera oznaczało grę jako 3-6. Tu widzę, prawidłowo jest oznaczone od 2. Wtedy to istna intelektualna wojna. Nie ma tu losowości za grosz. Wygrywając, wygrywasz swoimi siłami, nieważne po której stałeś stronie.

Z tego co zaobserwowałem wygrać Mr X-em można tylko jeśli się umiejętnie wykorzysta przeprawę promową. Także przyszły graczu - zostałeś poinformowany. Nie będzie już wykrętów.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Niektórzy zarzucają pierwszej pozycji z rodziny T2R prostotę. Nie zgadzam się z tym, to co zawiera USA to esencja tejże gry:
-względnie symetryczna mapa,
-bilety 20-tki łączące wschód i zachód jakże możliwość łączenia ich.

Mam w planach zakupić plansze Europa, do tej pory grałem online na stronie producenta. Nie będę ukrywał, że dużym czynnikiem wpływającym na moje uwielbienie tej gry jest to, że dostałem ją po wakacjach na których przejechałem pociągiem z Seattle do San Francisco.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Grałem 2 razy. Po 1 razie bylem oczarowany,,po 2 juz go nie lubie. Dodano tylko losowosci tym dodatkiem, wiec teraz trzeba sobie zadac pytanie czy chce sie ten efekt otrzymac.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Najważniejszą informacją jest to iz jest to praktycznie martwa karcianka. Producent (FFG) zapowiedział nie kompatybilna wstecz v2 na 2 połowe następnego roku.

Z cięzkim sercem przyjałem tę wiadomość tydzień po zakupie. Mimo wszystko gra jest fantastyczna i bez zagłębiania się w dodatki mozna na samych 2 Core Setach zbudowac fantastyczna standalone gre karcianą, która idealnie oddaje klimat książek.

Podobno edycja 2 ma nie miec planszy i figurek dostępnych w tym wydaniu. JEśli to prawda to juz sam ten fakt sprawia iz warto zainwestowac w edycje 1: ay móc rozgrywac dodatkowy wariant wieloosobowy kartami v2.

Co więcej punkty zwycięstwa jak i zetony złota pewnie sie zmienia w edycji 2 - czystym lansem będzie grac tymi starymi :)


Dobry, solidny produkt

Startu do poprzednich dodatków nie ma, ale kto potrafi sie oprzeć jakości wykonania z DoF i możliwości dorzucenia setek,nowych kombinacji.

Fanom polecam. Pozostali niech się rozegraja w podstawke a nie kupuja hurtem wszystkiego.