Szczudel

Kraków

Obserwowani

4 użytkowników

Obserwujący

5 użytkowników

Reedycja zawierająca rozszerzenie klasycznego już Heimlochn&Co. Łatwo sprawdzić, że to Spoel des Jahres '86.

Wspaniała gra, gdzie aby zmylić przeciwników możemy poruszać się wszystkimi pionkami na planszy - a tych jest więcej niż samych graczy. Istnieje wariant gdzie każdy z graczy może prowadzić dziennik w którym będzie notował ruchy pozostałych graczy, jest to o tyle ważne że za zostanie zdemaskowanym dostaje się dużo minusowych punktów. Tyle, że wygrana jest praktycznie niemożliwa.

Także pełna konspiracja :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Kapitalna gra. Rżeliśmy, ze śmiechu przy pierwszej grze. Po części z mechaniki po części z ilustracji.

Dla mnie 5/5.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dodatek ten dodaje ogromną dozę losowości do podstawowej gry a mimo to balansuje ją. Nie ma sytuacji gdy gracz odjeżdża bo mi "siadła" rasa. Teraz może w każdej chwili dostać kopniaka od losu właśnie dzięki ów kartom.
Można samemu poskładać talie wydarzeń tak aby gra przerodziła się w szaloną jazdę bez trzymanki lub też tylko delikatnie podkolorować już i tak wspaniałe doświadczenie z niej płynące.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Bardzo intensywna gra. Praktycznie każde zagranie wywiera wpływ na sytuacje na stole. Wiele razy pojawia się w komentarzach List Miłosny, słusznie. Obie gry odnoszą się do dość niszowego klimatu dworskich intryg.

Kupiłem właśnie ze względu na ten klimat. Szczerze powiedziawszy to jest ogromny deficyt w tej materii.
Grę polecam. Nic epokowego, ot zabawna gra bazująca na negatywnej interakcji. Posiada wariant fabularyzowany - ciekawy jestem jak spisuje się w zabawowym towarzystwie. Nie miałem okazji sprawdzić.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Jak każdy dodatek do SW tak o ten dodaje różnorodności do gry. Nie jest to żadna rewolucja ale z dodatkami do tejże gry, tak już po prostu jest.


MattBodz

Liczba recenzji: 20

NerAlgert

Liczba recenzji: 86

Dagna

Liczba recenzji: 79

Khuuki

Liczba recenzji: 2

Dagna

Liczba recenzji: 79

Jahvanny

Liczba recenzji: 51

Madzia17

Liczba recenzji: 4

Borsook

Liczba recenzji: 81

Konrad

Liczba recenzji: 96