MattBodz

Gdańsk

Obserwowani

10 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

11 użytkowników

Zobacz wszystkich

Jak dla mnie ideał :)

Taka lepsza, szybsza i bardziej wciągająca gra Mafii/Podstawowego Werewolfa.

Bardzo dobrze sprawdza się w gronie ludzi którzy się znają. Dużo śmiechu i podrzucania innym kłody pod nogi. Wybrane do tej gry zostały najbardziej zbalansowane specjalne postaci, które dodają do zabawy urozmaicenia. Brak moderatora dodaje dynamiki i skupia się na samym elemencie rozmowy i dedukcji.

Jednak dla osób które lubią element storytellingu i moderowania w tego typu grach, zdecydowanie polecam bardziej Ultimate Werewolf, który nie tylko jest przeznaczony dla większej ilosci graczy, ale również ma dużo więcej specjalnych postaci, pozwalających moderatorowi rozwinąć skrzydła.


Twórca miał po prostu genialny pomysł na to jak wykorzystać taką małą ilość kart aby stworzyć coś tak wciągającego. Za tą cenę jest to pozycja must-have, zwłaszcza że zmieści się nawet do kieszeni, a zapewnia tyle zabawy, że za tą cenę to jest po prostu kradzież :)


Trochę jak lekcja z historii, trochę jak test wiedzy, a jeszcze trochę jako zabawa w dedukcje i zgadywanie.

Gra co prawda nie powoduje zbyt dużo śmiechu (no chyba że z radykalnych kart jakie nam pojawiły się w dłoni), ale jest mimo wszystko wciągająca i duża ilość kart daje jej w miarę długą żywotność, chociaż trzeba liczyć się z tym, że jak się zagra kilka razy i później otworzy grę przed gronem które jeszcze w ją nie grało to ma się jednak trochę nieuczciwej przewagi :)


4/5 przez trochę dużą ilość mniej znanych postaci oraz zasady gry w instrukcji które trzeba trochę nagiąć aby gra stała się przyjemniejsza.

Ale mimo to, gra sprawia wielką frajdę w towarzystwie znajomych oraz rodziny, zwłaszcza element pokazywania, który występuje na tych samych kartach, które były wcześniej odgadnięte, więc pokazywać trzeba bardzo szybko co często w akcie desperacji skutkuje atakami śmiechu.


Gra świetnie się sprawdza w grupach gdzie na stole gości piwo, zabawna atmosfera a ludzie chcą przetestować swoją umiejętność koncentracji, co często kończy się wybuchem śmiechu.

Nawet ignorując aspekt imprezowy, gra świetna dla treningu koncentracji dzieci jak i dorosłych.

Niestety gra nie sprawdza się przy osobach sceptycznych, które po chwili wyskakują z tekstem typu "ale to głupie". To nie musi być mądre, trzeba to traktować jako prostą zabawę na spostrzegawczość, koncentrację i refleks. Niczym więcej to nie jest i nie próbuje być.


Neuven

Liczba recenzji: 22

Rafał Wątorski

Liczba recenzji: 25

Ernest Kiedrowicz

Liczba recenzji: 63

Dell

Liczba recenzji: 19

Lina2002

Liczba recenzji: 10

Nerontj

Liczba recenzji: 76

Karit

Liczba recenzji: 85

Leser

Liczba recenzji: 122

Lashana

Liczba recenzji: 42

bartosz

Liczba recenzji: 12

NLoriel

Liczba recenzji: 137

Vahen

Liczba recenzji: 24

Ernest Kiedrowicz

Liczba recenzji: 63

Ryudo

Liczba recenzji: 191

Paweł

Liczba recenzji: 23

KamC

Liczba recenzji: 5

Dagna

Liczba recenzji: 79

Szczudel

Liczba recenzji: 13

Jahvanny

Liczba recenzji: 51

Uikasai

Liczba recenzji: 45

Barateon89

Liczba recenzji: 0