Jakub - recenzje

Jak dla mnie ideał :)

Terraformacja to zdecydowanie najlepsza gra planszowa w jaką miałem przyjemność grać. (A bylo ich wiele ). To jedna z tych gier gdzie mechanika idealnie zgrywa się z klimatem Razem.z żoną i przyjaciółmi rozegralismy dziesiatki partii i mamy ochotę na więcej. Gra się świetnie w każdej konfiguracji.


Raczej słaby

Sam Żniwiarz nie wpływa znacząco na rozgrywkę. Jedyny plus to nowe postacie. Za tyle pieniędzy to zdecydowanie za mało.


Jak dla mnie ideał :)

Gra jest rewelacyjna pod każdym względem, Jedna z najlepszych planszówek w jakie miałem okazję grać. Karty pomocników i małych usprawnień sprawiają, że każda rozgrywka jest inna i za każdym razem trzeba wymyslać nową strategię. Mechanika jest idealnie zbalansowana. Do tego gra świetnie sprawdza się zarówno dla 3,2 jak i 1 gracza!
A dodatkowo - gra jest ślicznie wydana, i nawet jak się przegra można cieszyć się swoim ślicznym gospodarstwem ;-)


Dobry, solidny produkt

Bardzo fajne koszulki - idealne do Agricoli. Mogło by ich tylko być troszkę więcej.


Jak dla mnie ideał :)

Według mnie najlepsze rozszerzenie do Runebounda. Dodaje mnóstwo możliwości i wreszcie nie zdarzają się sytuacje, w których nie mamy gdzie się ruszyć. Od kiedy mam ten dodatek praktycznie zawsze używam go zamiast podstawki.


Dobry, solidny produkt

Fajna gra, na pewno ślicznie wykonana, ale troszkę za łatwa. Być może rozszeżona o dodatki stanowi większe wyzwanie


Raczej słaby

Troszkę mało w tym dodatku, a sam Żniwiarz niewiele wnosi do rozgrywki - raczej tylko dla maniaków M&M


Jak dla mnie ideał :)

Gra jest rewelacyjna. Ślicznie wykonana - owieczki, dziki i krowy pasące się w drewnianych zagrodach i pola obsiane zborzem i pomidorami sprawiają ,że można grać dla samej przyjemności budowania własnego gospodarstwa ;-)
Ale to co stanowi o nikalności Agricoli, to perfekcyjnie przemyslany mechanizm rozgrywki. Specjalne karty pomocników i ulepszeń sprawiają ,że każda rozgrywka wygląda inaczej, nie ma tu jedynej słusznej drogi i każda rozgrywka wygląda inaczej.
Reguły są opisane bardzo krótko i przystępnie. Polecam przed pierwszą rozgrywką oberzenie filmu wprowadzającego w zasady - bardzo pomaga:
(w youtube wpisujemy Agricola i klikamy pierwszy link)


Dobry, solidny produkt

Standardowe ładne kostki. Może bez fajerwerków, ale jak sama ocena wskazuje solidy produkt


Jak dla mnie ideał :)

Kostka jest rewelacyjna !!! Wielka i bardzo ładnie wykonana. Idealnie nadaje się do oznaczania "życia" w Magic the Gathering


Jak dla mnie ideał :)

Rewelacyjna kostka !!! Rewelacyjne wykonanie i ciążka !!! ;-) Idealna do Magica ;-)