Misiaty - recenzje

@ Lukasz
Kontratak działa tylko na bohatera, który go zaatakował. Dodatkowo bohater ten musi znajdować się w zasięgu zaatakowanego wroga. Czyli Legolas i Gimli we wszystkich wymienionych przez ciebie przypadkach mogą czuć się bezpiecznie. (34.2)


@Dekornyt

Gra może się podobać lub nie (gusta guściki) jednakże jedna uwaga:

"Faza 2: Napad!

Pierwszy gracz bierze stos kart Akcji, który został utworzony przez graczy w fazie Planowanie! i ODWRACA GO, nie zmieniając kolejności kart." Ten cytat chyba wyjaśnia problem jaki możesz mieć z "wstecznym" planowaniem ruchów.


Taaaaa. ale prima aprilis dopiero jutro.


Drogi KamC. Pragnę ci przypomnieć, że obie wspomniane gry powstały znacznie później niż oceniania przez Ciebie gra. Tak więc raczej to Runewars oraz Starcraft to "klony" Gry O Tron.


No niestety to jedyny chyba mankament tej gry. Gra jest wręcz ideałem na komplet graczy, natomiast w mniejszej ilości neutralne prowincje powodują, że gra znacznie traci. Podobno któryś z dodatków to zmienia... ale nie miałem okazji jeszcze tego sprawdzić. Może ktoś inny tu się wypowie.


OCENA:4, dobry solidny produkt (kupiony uszkodzony, mimo iż uszkodzenie prawie nie zauważalne :) )

Do największych wad podręcznika należy fakt, iż jest to jeden z serii podręczników jakie mają wyjść. Wynikiem tego jest, że mimo sporej objętości oraz informacji w nim zawartych, sporo zostało pominięte (jak dodatkowe rasy, pojazdy etc) natomiast jestem pewien, że większość się zdubluje w pozostałych (zasady przede wszystkim).
Pomimo tego jest to wydany na najwyższym poziomie podręcznik do jakich przyzwyczaiło nad Fantasy Flight, a zastosowana mechanika narracyjna znacznie lepiej sprawdza się, niż w WFRP 3ed. Dodatkowo cała książka jest okraszona rewelacyjnymi grafikami (część pochodząca z oryginalnych artworków do SW), czego potwierdzeniem jest przykładowo grafika na wewnętrzych stronach okładek, czy też facjata Boby Fetta zdobiąca kolejną stronę.
Cały podręcznik, aż tryska filmowym klimatem, i już w tym momencie wiem, iż z chęcią zobaczę całą kolekcję trzech podręczników u siebie na półce.


W porządku, bez rewelacji

Kości jak kości, choć za tę cenę można byłoby spodziewać się troszeczkę lepszej jakości. Dodatkowo przyłączę się do głosów poprzedników, iż w każdym zestawie mogłaby się znajdować jeszcze jedna dodatkowa czerwona kość oraz że dopiero dwa zestawy kości zapewniają względnie płynną grę bez potrzeby wykonywania przerzutów.


W porządku, bez rewelacji

Lekka i stosunkowo przyjemna gra. Zastosowano tu ciekawy mechanizm poszukiwania skarbu. Jednak jako, że jestem fanem bardziej skomplikowanych gier (najlepiej z elementami fabularnymi), dlatego ocena tylko 3.


Dobry, solidny produkt

Kiedyś grało się "trochę" w Wojownika Autostrady. Teraz Lone Wolf tego samego autora doskonale go zastępuje. Jedna z najlepszych gier paragrafowych w jakie grałem. Jednak żeby ukończyć pomyślnie jak zwykle trzeba rzucać/generować liczby troszkę powyżej średniej. Ale nie zmniejsza to przyjemności z grania.


Dobry, solidny produkt

Jeśli jesteś fanem filmów Kaijū, jeśli nie przeraża cię kostkowa losowość, jeśli masz poczucie humoru i chcesz udowodnić, że jesteś najpotężniejszym potworem jest to gra stanowczo dla Ciebie! Dobra lekka, krótka i rozrywkowa gra.


Jak dla mnie ideał :)

Chyba najbardziej "nieinwazyjny" dodatek do Battlestara. Nie zmienia rozgrywki totalnie -jak próbowały to robić poprzednie dodatki - a rozbudowuje ją w sensowny sposób. Jeśli z poprzednich dodatków do gry dołączamy tylko części (jak np. Pegasus czy Cylon Fleet) ten dodatek w naszych grach uczestniczy w całości. Polecam każdemu posiadaczowi gry podstawowej.


Jak dla mnie ideał :)

Gra legenda (przynajmniej dla mnie). 'Jeśli idzie ci za łatwo, znaczy że robisz coś niezgodnie z zasadami" najlepiej opisuje tą grę. Gra może i losowa, piekielnie trudna... ale po każdej porażce masz ochotę spróbować jeszcze raz.


Dobry, solidny produkt

"Dobry, solidny produkt" dzięki któremu moje karty pomysłów Robinsona Crusoe już otrzymały co najmniej 4 poziom dachu ;)


Dobry, solidny produkt

Normalnie bym nie kupił, gdyż raczej drogie... ale czego to się nie robi dla Battlestara...


Dobry, solidny produkt

Dobry zestaw początkujący. Jakościowo wydają się gorsze od Citadelek (kwestia gustu), ale odwzorowane jest to także w cenie.


Dobry, solidny produkt

Stary dobry Battletech!!! Ileż to godzin było spędzone nad edycją Encore... Jeślo chodzi o wykonanie map, instrukcji czy gadżetów - najwyższa ocena. Tylko te figurki widać, że wzorowane na wspomnianym przeze mnie wydawnictwie ;) Jakby zestawić te stare z tymi nowymi wyglądają jakby były produkowane dokładnie w tym samym czasie (dla młodszego pokolenia czytaj "tanie tworzywo pełnie niedolewów"). I tylko dwie (prestiżowe) figurki pokazują, jak powinny wyglądać figurki w tej edycji. I właśnie przez figurki ocena w dół na 4. Ogólnie system wciąż grywalny i warty polecenia.


Jak dla mnie ideał :)

Co to dużo pisać - produkt bardzo dobry. W moim przypadku używany w większości gier.


There is no spoon (ekhm)... Matrix Boardgame.


Czy dodatek zmienia poziom trudności?


Dobry, solidny produkt

Koszulki spełniające swoje zadanie. Troszkę śliskie, ale nie stwarzające większych problemów. Jedyna wada to taka że kupując kilka opakowań nie masz pewności, że wszystkie będą miały dokładnie ten sam rozmiar. W moim przypadku na trzy kupione jedno opakowanie miało delikatnie mniejszy rozmiar.