Michał - recenzje

Jak dla mnie ideał :)

Ten starter kupiłem w prezencie dla brata, żebym mógł grać razem z nim moim starterem "Resonance of Thunder Dragon". Oba startery wydają się być równie mocne, jednakże "smoki" posiadają dodatkowo mechanikę "limit break", która pozwala na przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę w krytycznej sytuacji. Pomimo tego braku gra tą talią również sprawia wiele radości i satysfakcji.


Jak dla mnie ideał :)

Gra jest bez wątpienia genialna, a dla fanów twórczości Lovecrafta stanowi prawdziwą perełkę. Rozgrywka jest bardzo rozbudowana i za każdym razem inna, a dodatkowo możemy ją urozmaicić jednym z wielu dodatków. Dla mnie dodatkową zaletą jest możliwość gry jednoosobowej- w moim przypadku znalezienie 3, 4 osób chętnych do gry, która zajmuje kilka godzin graniczy z cudem :).


Jak dla mnie ideał :)

Z początku karty wydawały mi się dość dziwne w dotyku, ale bardzo szybko można się do nich przyzwyczaić :). Z pewnością szybko się nie zniszczą, a grafiki naprawdę robią wrażenie i, co najważniejsze, pasują do siebie klimatem.


Jak dla mnie ideał :)

Ten dodatek jest kluczowy dla graczy budujących talie oparte na Nocną Straż- Stannis solidnie wzmacnia każdą kartę tego typu. Poza tym jak zwykle dostajemy mieszankę kart przydatnych w różnych sytuacjach, które pomogą nam ulepszyć talię.


Dobry, solidny produkt

Odnosząc się do poprzednich komentarzy- karty rzeczywiście wykonane są dość dziwnie, dla porównania karty Game of Thrones, którymi rozegrałem już kilkadziesiąt rozgrywek są mniej "zużyte" niż nowy zestaw Nightfalla. Sama gra jest jak najbardziej grywalna, jednak głównie podczas rozgrywki dla trzech lub więcej osób, ponieważ wtedy trzeba stale brać pod uwagę karty i możliwości wszystkich przeciwników. Gra dla dwóch osób jest pod tym względem o wiele mniej emocjonująca.


Jak dla mnie ideał :)

Vanguardem zainteresowałem się zupełnie przez przypadek. Pomimo tego, że grałem już w wiele karcianek (takich jak na przykład M:TG i Yu-Gi-Oh!) to muszę przyznać, że ta gra naprawdę pozytywnie mnie zaskoczyła. Zasady są stosunkowo proste, ale dają spore pole do popisu i, co najważniejsze, nawet ze "słabą" talią można spokojnie wygrywać (nacisk na szczęście i stałe dostosowywanie taktyki do sytuacji na stole jest naprawdę duży). Sam Trial Deck podpasował mi idealnie- smoki władające błyskawicami, potężne pod koniec rozgrywki. Czego chcieć więcej? :)


Jak dla mnie ideał :)

Dla fanów Unspeakable Vault i Munchkina to pozycja obowiązkowa. Nie martw się, jeśli jeszcze nie znasz Krypty, po zakupieniu tego produktu szybko staniesz się jej fanem :). Co do samych kart mamy kilka naprawdę ciekawych, do moich ulubionych należą "Yum Yum!" (idealny środek na gracza, który zyskał zbyt dużą przewagę) i "Nakarm Cthulhoo swoimi przyjaciółmi" (nagina zasady w pięknym stylu).


Świetny dodatek dla graczy budujących talie oparte o północ. Poza tym Baratheonowie dostają świetną Melisandrę, która naprawdę solidnie może wzmocnić talię. :) Jeżeli często grasz z przeciwnikami z taliami bazującymi na "północnych" kartach, to również znajdziesz tutaj coś dla siebie, ponieważ Mance Rayder może skutecznie napsuć krwi takim graczom.


Jak dla mnie ideał :)

To była moja pierwsza gra, którą zamówiłem ze sklepu i muszę przyznać, że nie rozczarowałem się.:) Przesyłka została dostarczona błyskawicznie, a gra jest naprawdę solidna. Talie w zestawie podstawowym są świetnie wyważone i z reguły to umiejętności gracza decydują o zwycięstwie. Dla fanów Martina/ gier karcianych pozycja obowiązkowa!