Adamaszek

Obserwowani

1 użytkownik

Obserwujący

1 użytkownik

Jak dla mnie ideał :)

Prosta w zasadach ale zabawna i wymagająca trochę kombinowania gra familijna. Dla osób, które lubią negatywną interakcję, bo nagłe przestawienie pionka na koniec kolejki może trochę "zaboleć".
Pięknie wydana, zdecydowanie nadaje się na prezent. Przed zagraniem trzeba koniecznie przeczytać instrukcję od deski do deski, zawiera ona bowiem wiele ciekawych informacji na temat realiów w których toczy się akcja gry.


Bardzo dobra ale wymagająca i trudna gra. Na początku może przerażać ilość zasad i symboli do zapamiętania, ale szybko je zapamiętujemy, bo są logiczne i intuicyjne. Sama rozgrywka nie jest łatwa, gra wymaga wielu decyzji, intensywnego myślenia i kombinowania. To jest gra która zyskuje z czasem.Ładne wykonanie, dla wielbicieli klimatu :) Nie polecam dla początkujących graczy. Według mnie słabo się nadaje dla dzieci w wieku lat 10 tak jak to pisze na pudełku.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Nie odważyłam się jeszcze zagrać w "dużą" Agricolę, bo zasady wydają się być dość skomplikowane. Za to ta gra rewelacyjnie nadaje się dla początkujących graczy i starszych dzieci. Szybko się ją tłumaczy, zasady są proste i logiczne, zrozumiała instrukcja. Przy czym sama gra zmusza do myślenia i strategicznego działania. Łączy strategię i fajny temat - hodowlę zwierząt gospodarskich. Ładne wykonanie planszy i zwierzątek :) Jak dla mnie gra jest rewelacyjna! Daję bez wahania 5 i polecam :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gra jest REWELACYJNA i dałabym jej 6 punktów, dam jednak tylko 5 bo jest jedno "ale".
Najpierw o plusach. Po pierwsze klimat. klimatyczna jest plansza, karty jak i sama rozgrywka. Jeśli gramy we dwie lub w więcej osób to toczą się poważne dyskusje prawie jak prze podjęciem jakiejś ważnej decyzji w prawdziwym życiu. Mnóstwo przygód i zdarzeń, dużo wyborów i dużo rzeczy do zrobienia czy zbudowania. Ale nie oznacza to, że każda droga wiedzie do zwycięstwa. Trzeba uważać jakie decyzje sie podejmuje. Gra nie jest bardzo losowa, mimo, że ciągniemy karty przygód. Do wielu wydarzeń możemy się przygotować. Akcje są logiczne i wynikają jedna z drugiej, wiec jest tu sporo taktyki, ale z klimatem. Gra na cały wieczór!
No a teraz ciemna strona tej gry. Mechanika na pierwszy rzut oka wydaje się łatwa i logiczna, ale żeby opanować wszystkie konieczne do prawidłowego grania niuanse, nie wystarczy przeczytać tylko instrukcję. Trzeba przeczytać też FAQ, pół wątku na forum o grach, obejrzeć minimum trzy filmiki autora gry z przykładową rozgrywką, a i tak będziemy mieli wątpliwości co do pewnych szczegółów. Ale dla chcącego nie ma nic trudnego. Gra z pewnością warta jest tego zachodu. Jak już znamy te zasady, to możemy w nią zagrać nawet z dziećmi. A gra wciąga... strasznie!!!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Bardzo fajna gra familijna o prostych i logicznych zasadach. Gra ma sporą losowość ale trzeba zwracać uwagę na taktykę i przemyśleć każdy ruch, każdą postacią gra się też nieco inaczej. Mechanika oderwana od tematyki i nie bardzo czuć klimat Hobbita w grze. Ale gra jest krótka, posiada niewiele kart, więc nie ma co tego wymagać. Będzie się doskonale sprawdzać w podróży i jako przerywnik podczas grania w dłuższe gry. Mojemu 11 letniemu synowi się bardzo spodobała. Jednym słowem poleca i daję 4.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Piton

Liczba recenzji: 197

Arakir

Liczba recenzji: 0