Anna

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Dobry, solidny produkt

Wcześniej graliśmy w wersję angielską i bardzo nam się podobała. Polskie wydanie nie odbiega jakością od oryginału. Czekamy na wydanie dodatków, bo gra w naszej opinii bardzo na tym zyskuje.
Gra wymaga przyswojenia (zapamiętania) sporego zestawu ikonek aby rozgrywka była płynna. Nie są oczywiste i niektóre z nich przekazują złożoną treść. Nie polecamy ludziom, których takie rzeczy denerwują. Przy pierwszej rozgrywce należy oczekiwać częstego wertowania instrukcji, ale gra wynagradza ten trud sporymi możliwościami budowania kombinacji akcji i możliwości kart, co sprawia, że przyjemnie się do tej gry wraca.


Dobry, solidny produkt

Gra z pozoru wydaje się kompilacją mechaniki Caylusa z AmunRe jednak przy bliższym poznaniu okazuje się całkiem oryginalna. Wyjątkowym elementem jest kalendarz i mechanizm kół zębatych, którego obracanie daje dużo radości. Sporym wyzwaniem jest odpowiednie planowanie ruchów. Jest to dość poważna pozycja typu "eurogame", podejście analityczne wskazane :).


Jak dla mnie ideał :)

Juz minelo troszke czasu (i ok. 8-10 rozgrywek) od tego zakupu wiec postanowilam skomentowac. Gra bardzo mi sie podoba i dobrze broni swojego miejsca posrod ciezszych gatunkowo pozycji (jak Puerto Rico czy Caylus).

Rozgrywka jest dosc "ciasna" czasowo (zwlaszcza przy 4 graczach), nie wolno marnowac abyt duzo akcji i trzeba dobrze zarzadzac opcjami (kartami w reku). Nie wykrylismy do tej pory zadnej "wygrywajacej strategii" co uwazam za kolejny plus.

Gra b. dobrze zaprojektowana, przyjemna choc wymagajaca, zapewniajaca spora interakcje na planszy (rywalizacja o miejsca do budowy, o porty do handlu, o zbyt zasobow z kopaln). Jestem naprawde zadowolona z tej pozycji.


Jeśli ktoś zna i lubi Carcassonne w wersji podstawowej to na pewno spodoba mu się i ta edycja. A jeśli nie zna to i tak polecam :) W Carcassonne II w ciekawy sposów wykorzystano ten sam pomysł i zrealizowano go nieco inaczej co sprawia, że są to zupełnie inne gry i z przyjemnością gra się w obie. Zmodyfikowane zasady, bonusowe "płytki", chatki dodają dużo uroku.

A co do samego Rebela - jak zwykle bardzo pomocni, życzliwi i uśmiechnięci ludzie pomagają w ostatnim momencie zmienić adres dostawy ( w zadadzie po przekazaniu do wysyłki). Polecam.


Instrukcja Carcassonne Łowcy i Zbieracze

Treść i tłumaczenie wygląda dobrze ( po pierwszym przeczytaniu). Kiepskiej jakości skany kart nieco utrudniają czytanie. Jeśli rysunki zostaną poprawione to instrukcja będzie bardzo dobra.


Marcin

Liczba recenzji: 4