Cezary Domalski

Sun Tzu

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

6 użytkowników

Jak dla mnie ideał :)

Kupiona jako prezent na Wielkanoc dla mojej ośmioletniej córki gra stała się świątecznym hitem. Rozegraliśmy kilkanaście partii i wciąż jest ochota na kolejne. Dodatkowo, gra spodobała się także osobom nie grającym na codzień w żadne gry planszowe. Proste przepisy, duża regrywalność, odpowiednia dawka niewkurzającej losowości w połączeniu ze stosunkowo krótkim czasem rozgrywki daje nam w efekcie naprawdę znakomity produkt. Nie dziwią wobec tego nagrody, jakie gra otrzymała. Polecam.


Jak dla mnie ideał :)

Zakup na Mikołaja dla mojej 8-letniej córki. Trafiony wręcz idealnie. Zarówno klimatyczne obrazki, jak i mechanika bardzo się jej spodobały i od chwili rozpakowania gry zagraliśmy kilkanaście partii. Oprócz rozgrywek w 2 osoby graliśmy także w trójkę, bawiąc się równie dobrze.
Początkowo obawiałem się baobabów, odejmowania punktów i wbijania szpilek w postaci 'podrzucania" niechcianych kafelków, jednak córka wręcz uwielbia takie "zagrywki" śmiejąc się do rozpuku, kiedy uda jej się "wcisnąć" mi taki kafelek.
Polecam także wariant w grze dwuosobowej zasugerowany mi przez znajomego, gdzie zakrywa się dwa kafelki zamiast jednego. Jest dużo więcej możliwości kombinowania.
Dodatkowy aspekt - dzięki grze córka zapragnęła przeczytać Małego Księcia i razem ponownie pofrunęliśmy do świata Antoine'a de Saint-Exupery'ego :)
Koniec końców, gra warta polecenia.


Jak dla mnie ideał :)

Kolejna część serii "Library of Napoleonic Battles", tym razem przedstawiająca pięć bitew kampanii 1814 roku, gdzie oddziały armii francuskiej pod bezpośrednim dowództwem Napoleona pobiły, w ciągu krótkiej kampanii, między końcem stycznia a połową lutego, mające przewagę liczebną oddziały armii Sprzymierzonych (głównie pruskie i rosyjskie).
Każda z bitew charakteryzuje się krótkim czasem rozgrywki (do czterech godzin), intensywnością i masą emocji. Przepisy serii klarowne, mało wyjątków w zasadach specjalnych dotyczących kampanii (Study Folder). Jakość wykonania pierwsza klasa.
Polecam fanom epoki napoleońskiej, próbującym zgłębić tajniki sztuki operacyjnej i grand taktycznej tej epoki. Bez zbędnych i psujących przyjemność z grania szczegółów gra oddaje najważniejsze elementy ówczesnych zmagań: dowodzenie, rezerwy, współdziałanie różnych rodzajów broni, manewr.
Polecam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Gra łatwa, szybka i przyjemna, skierowana bardziej do młodszego odbiorcy (7 lat i wzwyż), chociaż i dorośli mogą świetnie wczuć się w klimat meczu.
Rozgrywka polega na zagrywaniu kart symulujących atak np. lewym skrzydłem, a obrońca próbuje "odbić" atak zagrywając lustrzaną kartę (w tym przypadku obrona prawej flanki). Karty są podzielone na pół (górnej części używamy, gdy atakujemy, a dolnej, gdy się bronimy), więc każdy łatwo zorientuje się, która karta jaką "odbija". Skuteczne zagranie przesuwa piłkę w stronę bramki przeciwnika.
Strzał wykonywany jest poprzez zagranie określonej ilości kart z piłkami, obrońca może zagrać maksymalnie tyle samo kart, ale zliczane są rękawiczki. Więcej piłek, to bramka.
Dodatkowe karty w postaci karnego, rzutu rożnego, faulu taktycznego czy dryblingu urozmaicają rozgrywkę, podobnie jak stosowanie kart formacji oraz zdarzeń specjalnych.
Koniec końców gra warta polecenia, szczególnie w przerwach między transmisjami Mundialu w Brazylii :)


Dobry, solidny produkt

Kontynuacja mechaniki zastosowanej w grze "Roads to Leningrad". Skala jednostek to kompania/batalion/pułk. Jeden etap to 12 godzin. Gra przedstawia zmagania w trakcie operacji "Tajfun", kiedy w październiku 1941 roku dywizje grupy armii "Środek" próbowały przebić się przez defensywę Sowietów w marszu na Moskwę.
Gra skupia się na zagadnieniach taktycznych istotnych z punktu widzenia zastosowanej skali. Kluczowe dla graczy staje się koordynowanie działań własnych jednostek, utrzymywanie mobilnej rezerwy bezpośrednio w pobliżu linii frontu oraz odpowiednie korzystanie ze wsparcia (artyleria, lotnictwo).
Stroną atakującą są Niemcy, jednak gracz sowiecki dysponuje siłami zdolnymi do podejmowania lokalnych kontrataków. Działania tych pierwszych są ściśle reglamentowane warunkami zwycięstwa. Im później Niemcy zajmują określone punkty terenowe, tym mniej otrzymują punktów potrzebnych im do wygranej. Stąd też gra jest bardziej wymagająca z ich strony.
Produkt godny polecenia. Solidne przepisy, dobra jakość wykonania, przyjemność z rozgrywki i duże emocje.


5zyderca

Liczba recenzji: 10

Raj

Liczba recenzji: 146

WRS

Liczba recenzji: 51

Berni

Liczba recenzji: 20

Destos

Liczba recenzji: 26

Dagna

Liczba recenzji: 79