Dariusz

Obserwowani

1 użytkownik

Obserwujący

1 użytkownik

Jak dla mnie ideał :)

Produkt godny polecenia.

Po stronie chaosu mamy 20 figurek kultystów, 6 wybranych, hellbruta i 2 czempionów zaś ich przeciwnik to 2 dowódców, 3 motocykle, oddział 10 marines i 5 terminatorów.

Figurki są przepiękne i duże (tutaj prym wiedzie maszyna chaosu - potężne bydle). Są pełne szczegółów i świetnie wykonane. Pomalowałem jak na razie 4 modele. Jest to mój pierwszy kontakt z tą formą spędzania czasu i uważam, że malowanie idzie mi nawet nieźle, chociaż jest bardzo czasochłonne (hellbruta męczyłem 4 godziny). Wszystkie modele składają się z co najmniej dwóch części plus podstawka.

Załączony podręcznik ma przeszło dwieście stron. Radzę jednak zacząć od kilkustronicowego poradnika, który w skrócie opisuje przebieg rozgrywki, która opiera się na kościach (5 zwykłych i 1 specjalna w zestawie, załączone są również 2 miarki calowe i 3 znaczniki oraz tabela zbiorcza z opisem wszystkich jednostek).

W moim egzemplarzu nie było kostek, a tabela była w języku niemieckim. Po skontaktowaniu się z pomocą techniczną, brakujące elementy zostały dosłane. Rebel pełny profesjonalizm. Szczerze polecam.


Jak dla mnie ideał :)

Rozegrałem już kilkanaście partii. Gra jest solidnie wykonana. Plansza jest piękna, karty bardzo dobrej jakości. Do rozgrywki losujemy 7 kart wydarzeń spośród 30, co w pewnym stopniu modyfikuje każdą partię. Bardzo mi się ten patent podoba. Załączone figurki są dosyć małe, jednak dodają klimatu i miażdżą konkurencyjną Grę o Tron, w której jednostki są przedstawiane w postaci drewienek. Wraz z podstawką zakupiłem dodatek Rogaty Szczur, który dodaje nowe karty oraz, co najważniejsze, piątą stronę konfliktu. Na planszy robi się ciasno, a trup ściele się gęsto.

Niestety nie jest to gra dla 3 osób. Swoją pierwszą rozgrywkę rozegraliśmy właśnie we trójkę, ponadto bez Khorne i gra była słaba. Jeśli już musicie grać we 3 osoby to koniecznie jedna ze stron musi grać bogiem wojny. Rozgrywka we 4 osoby jest już bardzo dobra, zaś partia pięcioosobowa dostarcza niezapomnianych wrażeń. Podobnie jak w większości planszówek - im więcej osób, tym większa frajda.

Mimo lekkich zgrzytów z kartami z dodatku (nie są kompatybilne z tymi z podstawki), polecam kupić grę wraz z rozszerzeniem (które balansuje rozgrywkę - między innymi osłabiając Khorne) i delektować się na prawdę zaciekłą i krwawą produkcją w świecie Warhammera.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Agasia

Liczba recenzji: 103

Schatan

Liczba recenzji: 89