Guziec

Bożyszcze

Olkusz

Obserwowani

1 użytkownik

Obserwujący

10 użytkowników

Zobacz wszystkich

Dobry, solidny produkt

Boss Monster to gra na "chwilkę". Około 20-30 min rozgrywki, gdzie tura za turą lecą piorunem. Zasady gry niesamowicie łatwe, a nauka innych graczy banalnie prosta. Rozgrywka sama w sobie dobra, aczkolwiek.. jeśli jeden z graczy za bardzo wybije się do przodu.. nie ma praktycznie możliwości dogonienia go. Ot. Smutne.
Grę kupiłem dla Pixel Art'u , karty są przepiękne... opisy na kartach często powodowały salwy śmiechu, a gorycz porażki osładzała szybka możliwość rewanżu. ;) Polecam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

W rozgrywkach przygodowo-kooperacyjnych zawsze sobie ceniłem klimat, coś co spowoduje że to turlanie kostką nie będzie tylko turlaniem kostką - a prawdziwą walką o przetrwanie. Tak jest w Martwej Zimie, gdzie jedna kostka - to walka o przetrwanie. ;)
Zacznijmy od tych najfajniejszych ficzerów:
Motyw zdrajcy w grze, kilka gier już miało takowy - ale w MZ wykonali to przednio. Nigdy nie wiadomo czy zdrajca w ogóle jest w grze. To buduje niesamowite napięcie. Chęć odnalezienia go, dostrzeżenia - często nawet wtedy kiedy go nie ma...
Karty rozdroży - mmmmmmmmmmm - coś wspaniałego. Kto z was grał w Robinsona to zna 3 talie... tutaj zrobili inaczej. Gracz wcześniejszy pobiera takową kartę i wyczekuje aż zrobicie to co na niej napisane... by wam przerwać... i jednocześnie byście mogli przeżyć dodatkową przygodę leb event.
W sumie... to nie mam ochoty pisać tego komentarza... wolę iść dalej zagrać z kumplami kolejną partię MZ ^^ adios. kupujcie bo warto ;p


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Tau Fire Warrior Teams to trzon armii Tau, posiadający dobry zasięg broni dystansowej, a także (no a nie?!) ładnie wyglądających. W pudełku dostajemy mnóstwo elementów, po złożeniu figurek wiele form wam zostanie, idealnie pasuję wtedy do makiet terenu jak "trupy". Yhh... Produkt polecam, aczkolwiek martwi mnie że Rebel ma tak mały asortyment Tau.


Dobry, solidny produkt

Trudno mnie ocenić tę grę, jako że jest to kooperacja... Praca zespołowa niby jest, naradzanie się nad stołem również... aczkolwiek czegoś mnie tu brakuje. Może te 39 dodatków które są dostępne sprawiają że ten brak zaniknie.
Jeśli chodzi o mechanikę gry, to jestem po 3 partii i dalej zaglądam do instrukcji bo mam wątpliwości. Jest ona zbyt chaotycznie napisana, a filmy instruktażowe na FFG niestety wiele nie dały. Dalej nie wiem czy karta tytułu wyczerpuje całego bohatera, czy idąc na przygodę od razu dorzucamy znaczniki postępu, a także czy podliczamy zagrożenie z pozostałych kart dla tej przygody.
Nie wiem czy tylko i wyłącznie bohaterowie dostają kasę, czy niektóre karty sprzymierzeńców też (posiadają taki sam symbol co znaczniki bohaterów), a także wiele innych wątpliwości...
Jednakże mimo tych baboli miło jest mi zasiąść do kolejnej rozgrywki... mimo że pierwszy scenariusz rozgrywaliśmy już te 3 razy...
Zakup dodatków z tego co widzę będzie obowiązkowy, bez nich przygody skończą się za szybko.. No i trzeba nadmienić jeszcze o dość dużej społeczności wokół tej gry, która to sama tworzy scenariusze, karty dodatków, czy też sprzymierzeńców.
Grę polecam, ale pamiętając o tym że po pewnym czasie będzie trzeba dokupić przynajmniej z jeden, czy też dwa duże dodatki - a potem opcjonalnie kilka mniejszych.


Dobry, solidny produkt

Polecam każdemu kto interesuje się światem WH40k, ilustracje są ładne, da się wczuć w klimat gry, jest myślenie i pewna doza asymetrii... jednymi gra się łatwiej, innymi trudniej - zdarzają się także rzeczy nieprzewidywalne, tj. Gwardia rozgromiła i zabiła przywódcę Chaosu który posiadał o wiele silniejsze karty na stole, czy też Armia Tau która jest nie do powstrzymania jak się uzbroi w dodatki.
Jeśli chodzi o mechanikę, to według mnie jest ona dobra, a filmy instruktażowe pozwalają łatwo i szybko wciągnąć w rozgrywkę innych graczy.
Punkcik spada o jeden w dół za stosunek do klienta... gdzie to już w instrukcji mamy ukazany diagram z dwoma frakcjami (Nekroni i Tyranidzi), i powiedziane o tym że będą w DODATKACH.
Do reszty nie mam się co doczepić.
Polecam.


CMDR_Blue_R

Liczba recenzji: 456

Metallum

Liczba recenzji: 5

Komix

Liczba recenzji: 88

Red5

Liczba recenzji: 19

Stduch

Liczba recenzji: 7

Invader

Liczba recenzji: 124

Monteki

Liczba recenzji: 0

__Marcin__

Liczba recenzji: 27

Killenjoy

Liczba recenzji: 4

Darek254

Liczba recenzji: 0

Ptaq

Liczba recenzji: 0