IncrediBLV

Poliglota

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

5 użytkowników

Dobry, solidny produkt

Przyjemna gra typu worker placement bardzo dobrze oddająca klimat dzikiego zachodu oraz. Główną mechaniką odróżniającą Deadwood od innych gier tego typu jest możliwość wywoływania strzelanin i przejęcia kontroli nad zajętymi budynkami. Jedynym minusem jest średnio intuicyjna ikonografia, którą niestety trzeba podglądać w instrukcji.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Bardzo dobra dwuosobowa gra karciana opierająca się na odpowiednim zagrywaniu kart i pewnej dozie blefu na temat własnej ręki.


Dobry, solidny produkt

Solidna pozycja w kategorii bardziej zaawansowanych gier rodzinnych. Nie jest to typowa gra familijna i nie wyciągam jej z nowymi graczami, jednak z pewnością jest ciekawym wprowadzeniem do cięższych gier ekonomicznych (eurosucharów). Na uwagę zasługuje również niesamowita szata graficzna.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Libertalia to tytuł opierający się na mechanice jednoczesnego wyboru kart oraz na interesujących działaniach tychże kart. Każdy gracz rozpoczyna grę z jednakowym zestawem kart, jednak każdy wykorzysta to samo rozstawienie w inny sposób. Dedukcja jaka idzie za tą prostą mechaniką jest genialna, nieustanne rozważania czy zagrywam tę kartę w sposób korzystny, co inni gracze chcą w danej chwili zagrać i jaki to będzie miało wpływ na mój wybór. Zasady i rozgrywka są względnie proste, natomiast akcje wynikające z kart nadają tej grze głębię oraz klimat potęgowany niesamowitymi grafikami. Zdecydowanie polecam ten tytuł praktycznie każdemu.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Pomijając oczywiste porównanie do 7 Cudów Świata, Szmal jest dla mnie grą przyjaźniejszą dla początkujących graczy opierającą się na mechanice draftu kart. Proste zasady powodują, że gra się w ten tytuł z pewną lekkością jednocześnie posiadając mnogość interesujących wyborów i interakcji kart.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Kadmos

Liczba recenzji: 53

Cebula

Liczba recenzji: 12

Doris

Liczba recenzji: 267

omnomnom

Liczba recenzji: 50

Samadam

Liczba recenzji: 19