Insearchofachocolate

Obserwowani

3 użytkowników

Obserwujący

7 użytkowników

Zobacz wszystkich

Kocham tę grę 😍

Wróćmy jednak do początku przygody z Azulem.
Gdy patrzyłam na filmiki z rozgrywek, zarówno części pierwszej jak i drugiej, myślałam "To może być nawet przyjemna gra na wejście w planszówki", było jednak kilka "ale".
W Azulu nie za bardzo podobała mi się szata graficzna (przynajmniej oglądając wideo recenzje), zastanawiałam się czy gra nie jest zbyt łatwa, bałam się, że szybko się nam znudzi. .

Pierwszym Azulem, w którego zagraliśmy były Witraże Sintry (na Planszówkach w Spodku). Ta część wydawała się ciekawsza od pierwszej, jednak rozgrywka bardzo nas zmęczyła. Może rozłożenie planszy gracza i kafelków było wyjątkowo niekorzystne, przez co bardzo dużo razy przesuwaliśmy witrażystę na start, oddając kolejkę. Gra bardziej nas męczyła, niż sprawiała frajdę. Estetyka tej części jest ok, ale szkielka mogły być trochę mniejsze.

Po jakimś czasie wzięliśmy udział w Poczcie Planszówkowej i wylosowano mnie do paczki z pierwszym Azulem. Bardzo miło się zaskoczyłam, ponieważ gra była ładniejsza na żywo, zagraliśmy w nią chyba 6 razy podczas jednego weekendu. Nie mam jej chyba nic do zarzucenia, jest to świetna, raczej lżejsza, gra dla każdego.

No i w końcu przyszedł czas na Letni Pawilon. W tej grze zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Graficznie jest najładniejszą z części. Mechanika jest bardzo ciekawa, ale nieprzekombinowana. Trzeba dobrze planować swoje ruchy, ale mały błąd nie przekreśla szans na wygraną. Po przekonaniu się do części pierwszej, musiałam zakupić cześć pierwszą.


Jak dla mnie ideał :)

Wsiąść do pociągu: Kraje północy to już trzecia (i pewnie nie ostatnia) instancja z pociągowego uniwersum, która wpadła w moje ręce. Spośród posiadanych i ogrywanych części (miałam okazję wypróbować także klasyczną wersję europejską) ta jest zdecydowanie najładniejsza - szata graficzna planszy, kart wagonów i biletów jest świetna. Wersja ta posiada również wystarczającą liczbę twistów w zasadach, by odróżniać się od swoich braci i sióstr mechanicznie. Najważniejsza z nich to oczywiście ta, że można w nią grać tylko w 2- i 3-os. składzie. Co ważne, gra działa bardzo dobrze w obu wariantach i sprawia dużo frajdy. Oczywiście o ile nikt nie zajmie nam upatrzonego połączenia :P . Na tą chwilę jest to chyba moja ulubiona część Wsiąść do pociągu. Jak wasz regularny grający skład jest ograniczony do 2-3 osób, serdecznie polecam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo fajna, dość łatwa gra, taki klasyk.
Jest mniej złożona niż Wsiąść do pociągu: Europa, nie ma dworców.
Grając w nią można przyjemnie spędzić czas z rodziną i znajomymi, z osobami, które na co dzień grają w gry planszowe (mniej lub bardziej skomplikowane), a także z planszówkowymi laikami.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Grę zakupiłam w bardzo okazyjne cenie, jednak Alchemicy są grą zdecydowanie wartą swojej ceny wyjściowej. Kupując ją otrzymujemy bardzo ciężkie, pełne komponentów pudełko standardowych rozmiarów. Wszystkie elementy są ładne, estetyczne, starannie wykonane i spójne graficznie.

Grając w Alchemikow zdecydowanie musimy wytężyć nasz umysł i dobrze zaplanować swoje ruchy w każdej kolejnej rundzie, a także które składniki chcemy ze sobą zmieszać.
Istnieje wiele sposobów zdobywania punktów, a przez to także dróg do zwycięstwa.

Rozgrywka jest satysfakcjonująca nawet wtedy gdy nie wygrywamy.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Bąbelsy to świetna gra dla dwóch osób.
Jest szybka, prosta do wytłumaczenia i jednocześnie wymaga taktycznego myślenia i pozwala nam je rozwijać. Sprawdza się zarówno w grze z dziećmi jak i starszymi graczami, lubiącymi pogłówkować (nawet kilka ruchów w przód). Klasyk w dziedzinie szybkich logicznych gier.

Jedyny zawód - myślałam, że bąbelsy są kuleczkami a nie żetonami z tektury ☺️


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Rebel_dexter69

Liczba recenzji: 6

Spider_priv

Liczba recenzji: 83

Anna

Liczba recenzji: 0

Patya

Liczba recenzji: 12

Spider_priv

Liczba recenzji: 83

Gustuś

Liczba recenzji: 9

Macz7

Liczba recenzji: 51

Anna

Liczba recenzji: 0

Rebel_dexter69

Liczba recenzji: 6

Argallis

Liczba recenzji: 127