Insearchofachocolate - recenzje

Jak dla mnie ideał :)

Wsiąść do pociągu: Kraje północy to już trzecia (i pewnie nie ostatnia) instancja z pociągowego uniwersum, która wpadła w moje ręce. Spośród posiadanych i ogrywanych części (miałam okazję wypróbować także klasyczną wersję europejską) ta jest zdecydowanie najładniejsza - szata graficzna planszy, kart wagonów i biletów jest świetna. Wersja ta posiada również wystarczającą liczbę twistów w zasadach, by odróżniać się od swoich braci i sióstr mechanicznie. Najważniejsza z nich to oczywiście ta, że można w nią grać tylko w 2- i 3-os. składzie. Co ważne, gra działa bardzo dobrze w obu wariantach i sprawia dużo frajdy. Oczywiście o ile nikt nie zajmie nam upatrzonego połączenia :P . Na tą chwilę jest to chyba moja ulubiona część Wsiąść do pociągu. Jak wasz regularny grający skład jest ograniczony do 2-3 osób, serdecznie polecam.


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo fajna, dość łatwa gra, taki klasyk.
Jest mniej złożona niż Wsiąść do pociągu: Europa, nie ma dworców.
Grając w nią można przyjemnie spędzić czas z rodziną i znajomymi, z osobami, które na co dzień grają w gry planszowe (mniej lub bardziej skomplikowane), a także z planszówkowymi laikami.


Jak dla mnie ideał :)

Grę zakupiłam w bardzo okazyjne cenie, jednak Alchemicy są grą zdecydowanie wartą swojej ceny wyjściowej. Kupując ją otrzymujemy bardzo ciężkie, pełne komponentów pudełko standardowych rozmiarów. Wszystkie elementy są ładne, estetyczne, starannie wykonane i spójne graficznie.

Grając w Alchemikow zdecydowanie musimy wytężyć nasz umysł i dobrze zaplanować swoje ruchy w każdej kolejnej rundzie, a także które składniki chcemy ze sobą zmieszać.
Istnieje wiele sposobów zdobywania punktów, a przez to także dróg do zwycięstwa.

Rozgrywka jest satysfakcjonująca nawet wtedy gdy nie wygrywamy.


Jak dla mnie ideał :)

Bąbelsy to świetna gra dla dwóch osób.
Jest szybka, prosta do wytłumaczenia i jednocześnie wymaga taktycznego myślenia i pozwala nam je rozwijać. Sprawdza się zarówno w grze z dziećmi jak i starszymi graczami, lubiącymi pogłówkować (nawet kilka ruchów w przód). Klasyk w dziedzinie szybkich logicznych gier.

Jedyny zawód - myślałam, że bąbelsy są kuleczkami a nie żetonami z tektury ☺️


Jak dla mnie ideał :)

Troszkę łatwiejsza wersja gry Dobble, czyli idealna dla dzieciaków. Pozwala na ćwiczenie spostrzegawczości i szybkości. Młodsze dzieci mogą się przy niej także nauczyć nazw niektórych zwierząt, jeśli jeszcze ich nie znały.


Jak dla mnie ideał :)

Grę zamówiłam w pakiecie z "Wsiąść do pociągu: Kraje północy". Mimo że początkowo nie byłam do niej przekonana, postanowiłam dać jej szansę i nie żałuję.

Ta mała samodzielna wersja gry Wsiąść do pociągu jest bardzo przyjemna i szybka (ok. 20 minut), a jej zasady można wytłumaczyć w 2 minuty. Ze względu na rozmiar planszy musimy jednak zaplanować, którędy pojedziemy, w którym miejscu wystawimy swoje taksówki najpierw, a także czy opłaca nam się dobrać dodatkowe bilety. Bardzo często musimy także modyfikować nasze plany na bieżąco. Całkiem ciekawy jest też system z dodatkowymi punktami rozmieszczonymi w różnych lokalizacjach na planszy.