Izu

Marzyciel

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

3 użytkowników

Gra będzie doskonałym wyborem, jeśli chcecie kogoś wciągnąć w świat na planszy - zasady są proste jak... nie przymierzając bambus ;-)

Spodoba się starym wyjadaczom jako miły przerywnik od wielogodzinnych strategii.
Nauczy dzieciaki myślenia.
Nada się na prezent dla dziewczyny - przecież zawiera słodką pandę! Nawet jeśli panna wcześniej nie grała w planszówki - teraz może zechcieć :-)

Mechanika gry jest dobrze wkomponowana w temat. Łatwe zasady i szybkie rozłożenie planszy gwarantują chęć powtarzania partii, a dzięki solidnemu wykonaniu na pewni gra przetrwa wiele.

Jak by komuś było mało - w pudełku jest komiks [znaczy się instrukcja w formie komiksu] oraz dwa bonusowe hexy, które nie robią nic oprócz bycia pięknymi, ale sa na tyle solidne, ze mozecie ich użyć jako podstawek pod kubek :)


Jak dla mnie ideał :)

To nie jest typowa gra planszowa, to jest fantastyczny Czasospędzacz :-)
Poprzednia opinia praktycznie wyczerpała możliwość opisu samej mechaniki. Przyznaję - jest ona banalna, ale ponieważ gra służy raczej miłemu spędzeniu czasu i rozwinięciu wyobraźni mechanika jest drugorzędna.

Język użyty w grze może nie archaiczny, ale zdecydowanie literacki, bogaty, barwny, idealnie poprawny gramatycznie - przez co naprawdę trudny. Wśród naszych graczy dwie osoby z długim stażem pobytów zagranicznych także miały problem ze znalezieniem odpowiednika słowa po polsku. Czasem przydaje się słownik, choć sens paragrafu jest zrozumiały i bez dokładnego tłumaczenia :-) Przydałby się fanatyk, który wyda polską księgę opowieści - my już zaczęliśmy tłumaczenie!

Wykonanie na szóstkę z plusem - plansza jest herbato i ciastkoodporna, lakierowana, nie rozdwaja się. Księga Opowieści - ktoś wreszcie pomyślał! Całość jako tzw. kołonotatnik na sprężynie ułatwia szukanie paragrafów i wygodne korzystanie - nic się nie gnie, nie gubi kartek, nie ma grzbietu który mógłby się złamać.

Boleję tylko nad faktem,ż jest to wersja z papierowymi figurkami, a nie tymi pięknymi plastikowymi... (może da się je gdzieś zdobyć? )

Ogólnie - polecam osobom szukającym nowych form rozrywki, innego spojrzenia na gry planszowe, lub tym którzy lubią RPGi - tak, tak, można naprawdę przekonująco odgrywać Alladyna więzionego w grobowcu! :-)


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo pięknie wydana gra - zarówno plansza, jak i karty sa wydane z dobrej jakości papieru, giętkie, nie załamują się i nie rozdwajają na brzegach. Klimatyczna, wręcz elegancka, dopracowana grafika to kolejny plus.

Jak dotychczas rozegraliśmy partię na troje graczy - dwoje kontrolujących po 2 muszkieterów i jeden jako Milady de Winter i jednego gracza kontra plansza. W obydwu wypadkach wygrała Milady de Winter. Z naszych obserwacji wynika, że Muszkieterowie muszą najbardziej skupiać się na realizacji zadań quest boadru, inaczej zabraknie im czasu by wygrać.Interwencje w Luwrze (honor królowej) czy Paryżu (Konstancja) sa wymagane tylko kiedy znaczniki mocno zjadą w dół... Ale nadal, mimo naszej przegranej, uważamy grę za dobrze zbilansowaną i dopracowaną logicznie. Bardzo polecam zarówno na spotkania w większej gromadzie, jak i dla fanatyków, którzy nigdy nie mają z kim grać (gra od 1 osoby) :-)


Jak dla mnie ideał :)

FANTASTYCZNA - gra warta swojej ceny, pięknie wykonana, bardzo dobre pudełko; najwygodniejsze z jakiego dotąd korzystałam przy zakupie gry. (W sumie zupełnie jak inny produkt tej firmy - BattleLore)
W grę zagraliśmy kilka partii - bardzo dobra na dwie soby, choć wtedy nieco dłuższa, niż np w trzy. kombinacje cecha-rasa niekiedy wychodzą przekomiczne, co jeszcze się pogłębia w zestawieniu z genialnymi, humorystycznymi grafikami :)
Dużo możliwosci różnorodnej rozgrywki, proste jak kij reguły, pięknie wydana graficznie gra, duża grywalność - ta gra ma ABSOLUTNIE WSZYSTKO!
Wciagniecie w nia nawet ludzi "nie-planszówkowych"


Dobry, solidny produkt

Bardzo fajna, wciągająca gra :) Pomaga rozmawiać ze sobą, i naprawdę wnosi wiele do relacji z drugą połówką, wyrzuca nudę i rutynę za drzwi. Na plus ładna oprawa graficzna, ciekawe pomysły. Na minus - karty sa dość delikatne - tasowanie ich raczej problematyczne, bo rozłażą się na rogach :( ale po zafoliowaniu jest lepiej. My gramy na homerules'ach :D zamiast na przemian zadania wykonujemy w tym samym czasie dla siebie nawzajem. Ogólnie - bardzo polecam, świetny prezent na wiele okazji, lub dla samych siebie bez okazji.


adalberto

Liczba recenzji: 25

NLoriel

Liczba recenzji: 137

Andrzej

Liczba recenzji: 0