Jakub

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

2 użytkowników

Nie spełnia moich oczekiwań :(

Recenzja drastyczna, ale cóż zrobić. Piękne wydanie (grafiki), wysoka jakość elementów – już na samym początku wszystko to robi pozytywne wrażenie. Tym większe jest rozczarowanie, gdy po otwarciu pudełka i przejrzeniu kart rzuca się w oczy pewna "drobna" rzecz.

Jedna ze słabości nosi bowiem nazwę "chwiwość". "Chwiwość", przez "w".

Ciężko pojąć, jak taki babol mógł umknąć uwadze całkiem niemałej grupki ludzi, którzy (wg instrukcji) odpowiedzialni byli za tłumaczenie/redakcję gry. Gry, która sama w sobie zawiera tyle tekstu, co nic (na kartach dużo czytania nie ma), a cnoty/słabości pojawiają się w wielu miejscach. I wszędzie straszy ta cholerna "chwiwość".

Niezależnie od jakości wydania i grywalności (ta zdaje się być wysoka): za tak rażący błąd należy się skrzecząca pała. Polskie wydanie idzie w odstawkę, z innego sklepu zamówiłem już angielskie wydanie.


Dobry, solidny produkt

Zwracam honor, co do Ytrzymałości - faktycznie dopiero przy drugiej rozgrywce zauważyłem te dodrukowane karty. Mimo to, korekty ewidentnie w tej grze brak.

Niemniej jednak, fajnie się pływa po Karaibach i zakupu absolutnie nie żałuję. ;).


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Gra bardzo przyjemna. Jak już się rozkmini zasady to gra się bardzo przyjemnie.

Niemniej jednak ogromy minus dla Rebela za ewidentny BRAK KOREKTY WYDANIA POLSKIEGO! Multum błędów i literówek. Jeżeli się już robi tłumaczenie produktu wartego prawie 200 zł, to wypada poświęcić trochę dodatkowej uwagi na kulturę języka. Oprócz sporej ilości ortów (w szczególnoći pisownia "nie") absolutnie niedopuszczalna jest literówka na każdej karcie statku. Ytrzymałość? Cóż to Ytrzymałość? :/


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Klasyczna gra planszowa. Dobra dla starszych i młodszych, daje sporo radości z grania, a przy tym jest łatwa do opanowania i nie za długa.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Bardzo fajna gra z pogranicza gry strategicznej i imprezowej. Z jednej strony liczy się w niej własny pomyślunek, ale ponadto daje dużo czystej przyjemności. W dodatku jest bardzo ładnie wykonana i przemyślana pod kontem poszczególnych rozwiązań.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Okot

Liczba recenzji: 17

Utini

Liczba recenzji: 22