Jarosław

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Gramy ze wszystkimi dodatkami. Karcianka bardzo miodna :)
ciekawa mechanika, zwycięstwo jednak zależy też od szczęścia (losowość) - obrana przez nas na początku strategia może lec w gruzach jeśli nie dostaniemy odpowiednich kart, z kolei to zmusza do zmieniania strategii w trakcie gry.
Umiejętność przewidywania jaką akcję wybiorą przeciwnicy jest bardzo przydatna. Po kilkunastu rozgrywkach mam jednak wrażenie że strategia militarna jest trudniejsza do dobrego wykonania niż wysyłanie towarów za punkty.
Oceniam na 5.


Dobry, solidny produkt

Łatwa, przyjemna gra dla całej rodziny. Proste zasady, solidne wykonanie (ładne karty, plansza i wagoniki - kilka jest zapasowych). Malutki element hazardu występuje tylko przy budowie tunelu. Gramy najczęściej w 4 osoby, przy 2 raczej nie ma takiej opcji aby komuś zablokować trasę, więc gra sprowadza się do tego kto bezstresowo uzyska najwięcej punktów.
Dla osób które lubią wymagające i skomplikowane gry jest to produkt raczej średni.


Jak dla mnie ideał :)

edit:
W 4 osoby zdecydowanie gra się najlepiej.
+ chętnie grają w nią kobiety :)
+ zajmuje mało miejsca na stole
+ szybka w rozkładaniu
+ po wprawieniu się graczy jedna rozgrywka trwa 20-30 minut
- instrukcja moim zdaniem napisana dość dziwnie, w rzeczywistości zasady można było zmieścić w kilku zdaniach, dlatego najlepiej jeśli grę przedstawi Wam ktoś kto już ją zna

Jeszcze mała refleksja: duża ogólna ilość kart królestwa powoduje, że początkujący gracze skupiają się na nich, gdy tymczasem większym priorytetem powinny być karty skarbu, ale do tego myślę każdy dojdzie sam :)


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobra karcianka z wysokim "replayability". Polecam od razu (no może poza pierwszą rozgrywką) zastosować się do zasady losowania za każdym razem 10 kart królestwa do kolejnej gry - dzięki temu każda rozgrywka jest inna i podczas jednej sesji rozgrywamy kilka partii. Dobrym pomysłem jest zastosowanie do tego celu programu losującego (do znalezienia on-line).

Karty ładnie wykonane, pudełko wzorowe, wszystko zawsze na swoim miejscu. Na minus tej gry można zaliczyć fakt że przy tak częstym tasowaniu koszulki na kraty są raczej koniecznością (chronią i ułatwiają tasowanie), jednak koszt 500 koszulek to prawie 100zł, dodatkowo po tej operacji wszystkie karty już nie wejdą na swoje miejsce (karty skarbu i klątwy), szkoda że producent o tym nie pomyślał. Biorąc pod uwagę 2 dodatki koszty rosną już poważnie :)
Dobra gra również dla 2 osób.


Dobry dodatek, urozmaica znacząco grę, jednak nie ma sensu kupować go od razu z podstawową planszą, gdyż ta na początek w zupełności wystarczy - no chyba, że ktoś jest już nastawiony na jego zakup w przyszłości to warto zaoszczędzić na wysyłce.


Ptyx

Liczba recenzji: 19