Karolina

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Jak dla mnie ideał :)

Świetny dodatek do jednej z moich ulubionych gier. Kiedy już zwykła rozgrywka staje się zbyt monotonna, przez bardzo proste modyfikacje gra staje się nowym wyzwaniem. Wprowadza nie tylko nowe karty postaci (a więc tym samym nowe taktyki do pokonania gry), ale też nowe zasady związane z poszczególnymi chorobami, epidemią i zupełnie nowy wariant bioterrorysty (dla tych którzy nie lubią zwykłych kooperacji). Te trzy nowe warianty można też potem łączyć ze sobą, co znów pozwala na urozmaicenie gry, jeśli stanie się powtarzalna (choć na dziś, po kilkunastu rozgrywkach jeszcze mi się to nie zdarzyło). Zdecydowanie na plus zaliczam też takie proste udogodnienia jak szalki Petriego, dzięki którym dużo łatwiej przechowuje się znaczniki chorób. Z technicznych rzeczy - jedna z niewielu pozycji, w których folie na elementy dołączane są nie w niedomiarze, lecz wręcz w nadmiarze.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

To jedna z moich ulubionych gier, grywalna, choć bez kolejnych dodatków po pewnym czasie może okazać się monotonna. Sprawdza się też dobrze w wariancie dwuosobowym, a ponieważ tak najczęściej mam okazje grać, jest to tym bardziej na plus. Ma bardzo proste zasady, łatwe do szybkiego wyjaśnienia niewtajemniczonym, ale jednocześnie mechanizm jest bardzo wciągający. W każdej rozgrywce można dobrać zupełnie inne karty postaci z różnymi umiejętnościami, co pozwala na rozpracowanie wielu różnych taktyk dotyczących wygranej. Wprowadzono też łatwym kosztem skalowalność, dzięki czemu po pewnym czasie można grać trudniej, bez specjalnych modyfikacji w regułach. Dla mnie istotne jest też to, że przygotowanie do gry tra krótko, a sama rozgrywka również nie jest specjalnie długa - tak więc jest to też dobra pozycja dla tych, co nie mają za wiele wolnego czasu. Zdecydowanie polecam.


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo prosta gra, ale nie jest to w najmniejszym stopniu zarzut. Niech nikogo nie zwiedzie tematyka - gra, choć świetna dla dzieci - jest też fantastycznym produktem dla dorosłych graczy. Sprawdza się zarówno jako przerywnik między dłuższymi tytułami, ale też jako samodzielna gra. Zasady są łatwe do pojęcia, obrazki na poszczególnych kafelkach pozwalają na zapamiętanie wszystkich reguł dotyczących punktacji, tak więc nie trzeba się nawet posiłkować instrukcją, czego się na początku obawiałam. No i grywalność jest też na wysokim poziomie, gra nie nudzi się szybko i chce się do niej wracać. Bardzo fajnie pomyślany wariant na dwóch graczy. Zdecydowanie polecam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Fantastyczna gra, idealna jako przerywnik między dłuższymi grami, ale świetna tez jako samodzielna rozrywka na długie wieczory. Dobrze rozwiązana skalowalność, grało się równie fajnie w dużej grupie osób, jak i w mniejszym gronie, a nawet w opcji dwuosobowej. Zasady są dość proste, klarownie wyjaśnione, więc łatwo jest rozegrać partię nawet z mało zaawansowanymi graczami. Najważniejsze jednak, że jest to pozycja bardzo grywalna, nie nudzi się szybko, chce się do niej wracać. Z naszego doświadczenia, jednego dnia można rozegrać wiele partii i wciąż mieć ochotę na więcej. Duży plus za brak jednej, uniwersalnej strategii pozwalającej na zwycięstwo. Nie zdarzyło się nam, żeby zawsze inwestycja w którykolwiek aspekt była opłacalna zawsze i bez względu na okoliczności. Mały minus kładę dla lekkiej nierównowagi między planszami cudów.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Odemarken

Liczba recenzji: 14