Laura

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

2 użytkowników

Azul Witraże Sintry, to gra wzbudzająca skrajne emocje. Jest absolutnie pięknie wykonana. W środku znajdziemy landrynki, główkowanie znane z podstawowego Azula. Ta część wyróżnia się jednak kilkoma cechami. Po pierwsze: plansza, mamy modułową planszę i osobny, wspólny dla wszystkich graczy tor punktacji. Po drugie: skomplikowanie zasad. Jest to część Azula z najmniej intuicyjnymi zasadami ze wszystkich edycji. Trzeba zapamiętać w jaką stronę układamy szkiełka, a w jaką one punktują, niby nie jest to "bardzo skomplikowane", jednak podczas obmyślania strategii gracze często się mylą. Sama najczęściej liczyłam punkty na swoją niekorzyść, co wprowadza w lekką frustrację. Myślę, że po kilku więcej rozgrywkach i obyciu z różnymi mechanikami, gra jest bardzo obiecująca.


Prosta, szybka gra, która trochę przypomina mi "bukiecik". Rzucamy kośćmi, wybieramy, których użyjemy, skreślamy pola w notatniku. Gramy, aż każdy wypełni tory blenderów i podliczamy punkty :) Bardzo przyjemna gra z dosyć prostą instrukcją.


Uwielbiam! :) Obie wersje, zarówno cat stax jak i dog pile są dla mnie świetnymi tytułami do gry solo. Obie mam w trakcie ogrywania, sądzę, że po zakończeniu ostatniego poziomu już nic nie będę pamiętać z pierwszego :) także regrywalność jak najbardziej na plus.


Gra pozostawia dla mnie sporo niejasności. Szczególnie mało intuicyjna jest dla mnie sytuacja, w której każdy wykonuje ruch w dowolnej kolejności, każdą decyzję można jawnie przedyskutować i dochodzimy do sytuacji, w której jeden z graczy przejmuje inicjatywę i zarządza kartami wszystkich graczy. Graficznie jest piękna, zabawna, zachwycająca. Same teksty są urocze, jednak instrukcja zdecydowanie bardziej pasuje do gry z młodszymi graczami :) Dla starszych zasady powinny być nieco "utrudnione", czyli dodany powinien być element, który zmusza wszystkich graczy do samodzielnej gry na dobro zespołu i uniemożliwia monopol zarządzania grą jedynie jednemu z nich. :)


Świetna gra do przełamania lodów. Często odwiedza nasz stół przy rodzinnym gronie oraz w momencie, kiedy spotyka się dużo osób, które nie zawsze dobrze się znają. Zawsze po takich rozgrywkach wszyscy są zrelaksowani i dobrze się bawią.


Spider_priv

Liczba recenzji: 83

Gilandiril

Liczba recenzji: 0