Lorgan

Warszawa

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Serię podręczników "advanced" uważam za najlepszą i najbardziej użyteczną w Pathfinderze. Masa nowych zasad, cech i wariantów dla postaci opisanych w podręczniku podstawowym, które nie burzą balansu gry (a przynajmniej nie robią tego tak ordynarnie jak dodatki z innych serii, głównie "ultimate"). Ten konkretny, Advanced Class Guide, jest najpotrzebniejszy ze wszystkich. Jeśli ktoś myśli o wyjściu poza Core Rules, polecałbym zacząć właśnie od tej książki. Nawet bestiariusz wydaje mi się mniej ważny.


Dobry, solidny produkt

Jeden z trójki podręczników praktycznie niezbędnych do pełnego rozkoszowania się przygodami w świecie Aventurii (pozostałe dwa, to Core Rules i Aventuria Almanac). Bardzo ładnie wydany, zawiera nowe zasady i ciekawostki, jednak moim zdaniem mógłby zawierać nieco więcej stworów, a konkretniej jakichś alternatywnych wariantów tych, które zostały przedstawione.


W porządku, bez rewelacji

Bardziej ciekawostka niż cokolwiek potrzebnego. Produkt jest grą paragrafową wykorzystującą elementy mechaniki gry fabularnej. Można go wykorzystać kilka razy ze względu na alternatywne ścieżki rozwoju scenariusza, jednak jedyną realnie przydatną rzeczą w dłuższej perspektywie jest opis ważnego miasta - Haveny, który z pewnością przyda się Mistrzom Gry.


Dobry, solidny produkt

Przygody do TDE są zazwyczaj krótkie, śliczne i bardzo drogie (zwłaszcza jak na produkty sprzedawane w miękkich okładkach). Ta konkretna posiada dość wyjątkową w porównaniu do reszty zaletę prowadzenia nowych zasad, przedmiotów i interesującej treści, która realnie poszerza wiedzę na temat świata gry.


Jak dla mnie ideał :)

Fantastyczny podręcznik, zwłaszcza w porównaniu do poprzednich edycji. Mechanika zgrabnie wyczyszczona i upłynniona, ilustracje może nie najwyższej jakości, ale za to wreszcie w kolorze i w rozsądnej ilości. Jedyna niewspółmierna do reszty wada to wysoka cena - nie jest to jednak ujma dla produktu samego w sobie, tylko jego dystrybucji.

Zdecydowanie polecam wszystkim, którzy chcą spróbować ugryźć RPG z zupełnie innej strony niż mainstream. Brak rozwoju i ogromna losowość generowanych postaci mogą się z początku wydać przytłaczające, ale więcej niż rekompensuje to bardzo efektywna mechanika i potencjał przygód możliwych do przeprowadzenia - jest on zdecydowanie największy spośród wszystkich gier fabularnych, które prowadziłem.


Devone

Liczba recenzji: 0